lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Lakierowanie Ramy
Autor Wiadomość
ArturTokajuk
Użytkownik


Wiek: 34
Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 3
Skąd: Białystok
Wysłany: 20-11-2016, 20:51   Lakierowanie Ramy

Witam,
Mam drobne pytanie odnośnie ramy motocyklowej.Otóż zmatowiłem włóknem czerwonym, psiknąłem podkładem epoksydowym, ponieważ było trochę rdzy. Oczyściłem ją ładnie, odtłuściłem i polakierowałem czarnym sprayem akrylowym z połyskiem. Mam znajomego, który ma kompresor, więc chciałbym położyć klar bezbarwny z utwardzaczem, aby zabezpieczyć ramę...Rama stoi już 5 dni i wyschła. Zastanawiam się czy przejechać włóknem szarym przed nałożeniem klaru. Tylko też boję się, jaki efekt uzyskam po zmatowieniu tak ładnego koloru i nałożeniu klaru, skoro kolor czarny po matowieniu traci swoją intensywną barwę.
Będę wdzięczny za pomoc i porady.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 20-11-2016, 21:50   

musisz zmatowac całośc szarą włókniną i dac bezbarwny
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pejas
Użytkownik


Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 1
Skąd: skierniewice
Wysłany: 21-11-2016, 17:43   

że by nie zakładać kolejnego tematu i nie śmiecić podepnę się tutaj.

na początek witam wszystkich, i proszę o ew. rady

mianowicie, jak kolega powyżej zamierzam odnowić ramę motocykla, stalowe obręcze kół, lagi i wahacz.
Wszystko to oczywiście własnymi siłami i najchętniej sprayem (wiem wiem, niestety budżet mały)

podobnie j.w planowałem użyć farb w sprayu BOLL po czym położyć klar i delikatnie zmatowić elementy za pomocą pasty. ( chodzi o motocykl enduro i chciałem uzyskać powłokę która nie zejdzie po pierwszym kontakcie z błotem itd)

ale dzisiaj w sklepie, sprzedawca powiedział że może mi w puchę spraya nabić dwu składnikową farbę utwardzalną w cenie 55zł za 0,4l ( tylko mam max 2h na zużycie tego bo zacznie krzepnąć)

czy taka farba będzie miała trwałość jak powłoka pokryta klarem? dodam że klar zamierzałem kupić 2 składnikowy też w sprayu. ( nie posiadam żadnych narzędzi do malowania)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ArturTokajuk
Użytkownik


Wiek: 34
Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 3
Skąd: Białystok
Wysłany: 21-11-2016, 18:34   

Na bazę nie wydawaj tyle moim zdaniem zrób tak jak ja :)Połóż bazę(kolor) sprayem akryl zwykły za 20 zł a na samą górę już sobie użyjesz tej puchy z klarem bezbarwnym co po 2 godzinach wysycha i Ci to wszystko zabezpieczy, bo będzie miało utwardzacz :)Mnie to bardziej interesuje na ten moment coś innego .. Czy jak zmatuje włóknem szarym czarny akryl nie stracę na jakości czerni ;/ ?.samo matowienie osłabia tą czerń tworząc wyblakły kolor.

[ Dodano: 21-11-2016, 18:42 ]




Wyszło tak tylko wiecie sami jak to spray...pod paznokciem odchodzi standardowo.I co matować włóknem szarym i potem klar ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 21-11-2016, 21:12   

może się pogryźć bo to w końcu tylko spray i nigdy się nie utwardzi...

[ Dodano: 21-11-2016, 21:15 ]
pejas napisał/a:
ale dzisiaj w sklepie, sprzedawca powiedział że może mi w puchę spraya nabić dwu składnikową farbę utwardzalną w cenie 55zł za 0,4l ( tylko mam max 2h na zużycie tego bo zacznie krzepnąć)


są Spraye z utwardzaczem, trzeba wcisnąć guzik, mocno potrząsnąć i miesza się lakier z utwardzaczem w środku http://app.com.pl/wps/por...-szybkoschnacy/
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 21-11-2016, 21:27   

Chłopaki nie obraźcie się ale mnie już ręce opadają od tego co piszecie, a tym bardziej nie chce mi się pisać jak powinno być to zrobione zgodnie ze sztuką :nono: bo już tyle jest tu opisane że szkoda mówić. Macie ramy rozebrane wyskrobcie 150-200 zł na porządne materiały a nie- tu boll tu farbki plakatowe- będzie taniej
ArturTokajuk dostałeś już radę od Kalbiego co zrobić w twoim wypadku - jeśli miało by to się przyczynić do pogorszenia estetyki twojej ramy, to na pewno nie pisał by ci o tym.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ArturTokajuk
Użytkownik


Wiek: 34
Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 3
Skąd: Białystok
Wysłany: 21-11-2016, 22:54   

Dzięki Piotrku.Z tego co wiem spray wysycha lecz po 27 dniach.Jest to jakaś alternatywa ten 2 k z zawleczką lecz drogi i tylko 250 ml .Nabicie Chyba taniej wyjdzie tak szczerze.Najlepiej to by było wypiaskować i polakierować proszkowo gdzieś...Jestem tego świadomy lecz lubię amatorsko lakierować bo sprawia mi to wiele radości i satysfakcji.Jak już klar bezbarwny z utwardzaczem się nie pogryzie to będę spokojny..No a jeśli tak to kaplica.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne