lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Grudki w lakierze bezbarwnym
Autor Wiadomość
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 20-09-2016, 06:32   Grudki w lakierze bezbarwnym

W lakierze bezbarwnym zaraz po przejściu pistoletem są bezbarwne grudki wielkości ziarenka piachu. Wyglądają jak grudki bezbarwnego. Pod palcem ich nie czuć. Pistolet sata rp 4000digital. Lakierowane w kabinie. Ma ktoś pomysł skąd to się bierze? Sprawdzałem 3 różne lakiery, lakierowałem w kabinie i na hali, kupiłem nowy wąż, sitko 125 mikronów plus sitko w pistolecie. Pod pistoletem nie mam żadnego filterka. Bezbarwny rozrabiany bez rozpucha. I ciągle pełno grudek. Niektore są na wierzchu a niektore dosłownie wbite w bezberwny bo jest wkoło nich dołek. Ewidentnie jakby wychodziły z pistoletu. W kabinie mam filtry sata a przed osuszacz. Na przewodzie pod pistoletem założyłem nawet na probe filtr paliwa samochodowy i nic nie pomogło. Co ciekawe byłem wczora u znajomego w warunkach garażowych i u niego też wychodzą te gródki. Ale on mówi, że to poleruje i już.
_________________

Ostatnio zmieniony przez unek 20-09-2016, 07:45, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrek301
Stały Bywalec


Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 99
Otrzymał 4 punkt(y)
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 20-09-2016, 08:27   

Witam możesz zdjęcie wrzucić? miałem coś podobnego kiedyś i czasem coś takiego się robi ale w moim przypadku było i dzieje się jak dam warstwę lakieru raz po raz bez odparowania bo się spieszy człowiek ;) i takie coś się tworzy a lakieruję glasuritem bezbarwnym
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 20-09-2016, 11:55   

Zdjecie tego nie zobrazuje. Dzieje sie to juz na pierwszej warstwie. Czy lekko pyle czy normalnie wylewam grudki sie robią.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrek301
Stały Bywalec


Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 99
Otrzymał 4 punkt(y)
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 20-09-2016, 13:09   

w takim razie coś jest z lakierem bezbarwnym być może wadliwa partia się trafiła albo trzeba zmienić go na inny, skoro dzieje się to i w kabinie i w pomieszczeniu i kładziesz cienką warstwę czy grubszą.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 20-09-2016, 16:55   

Piotrek, trzy różne lakiery z innych mieszalni.
Jacklack, to nie utwardzacz bo w 3 różnych partiach by to musiało być. Kupiłem lakier w sprayu i jest to samo. Na 99% coś jest w powietrzu bo jak pryskam na papier do oklejania który stoi w strefie obok kabiny to w lakierze ze spraya robi się to samo. A jak przynosze kartki z drukarki z biura to na nich nic się nie dzieje. Myślę, że coś jest w instalacji i przy odmuchiwaniu, lakierowaniu i urzywaniu maszynki oscylacyjnej rozniosło się w powietrzu po całej lakierni. I papier, kubki, rękawiczki, ściany są w tym upaprane.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrek301
Stały Bywalec


Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 99
Otrzymał 4 punkt(y)
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 20-09-2016, 19:17   

pisałeś że byłeś u znajomego i u niego też tak się dzieje na tym lakierze. Ziemba ja nie chce Cię wkur... tylko pomóc :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zegarek
Bywalec


Dołączył: 28 Maj 2012
Posty: 38
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-09-2016, 19:41   

A ten znajomy daleko urzęduje od Ciebie?
To pewnie Chemtrailsy rozpylają ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 21-09-2016, 06:27   

Smiejcie się smiejcie. A u mnie lakiernia stoi. U znajomego miałem wszystkie swoje graty, pistolet, papier, kubki, listwe, tasmy itp. A okazuje się, że wszystko jest pokryte tą chemią. Bo wczoraj jak robiłem testy sprayami to i na kubku jak prysnąłem to było to samo. Dopiero na papierze z biura albo na garażach stojących obok było ok.
Znacie jakąś chemie które neutralizuje takie problemy?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ralfs
Wyjadacz
ralfs


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 104
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: podlaskie
Wysłany: 22-09-2016, 19:30   

Witam. Jeśli jest to wszystko pokryte jakimś badziewiem , to nie powinno zejść po przemyciu auta przed lakierowaniem ? Bo jeżeli byłoby to w bezbarwnym to na papierze biurowym też powinno być.
Ciekawy przypadek, daj znać jak wyjaśnisz sprawe.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
przemek22.1986
Stały Bywalec
Akwarium szczecin


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 85
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22-09-2016, 20:32   

Ja bym potraktował octem .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
przepiorek
Klubowicz


Wiek: 34
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 233
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: radomsko
Wysłany: 23-09-2016, 09:04   

ocet to jedno z gorszych dziadostw jakie można wnieść na lakiernie .... wszystko zoczkuje ....
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
przemek22.1986
Stały Bywalec
Akwarium szczecin


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 85
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23-09-2016, 16:53   

Dziwne po rozpyleniu w lakierni dwóch butelek octu u mnie oczka ustąpiły.
Ostatnio zmieniony przez jacklack 24-09-2016, 10:15, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrek301
Stały Bywalec


Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 99
Otrzymał 4 punkt(y)
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 24-09-2016, 21:07   

Ziemba problem rozwiązany czy dalej kicha jest?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
wiesiek87
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2016
Posty: 3
Skąd: Opole
Wysłany: 29-09-2016, 11:30   

Mnie się wydaje, że powierzchnia źle oczyszczona, bo skoro na kartce nic się nie dzieje, to tylko zostaje kwestia czyszczenia powierzchni przed położeniem lakieru.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 29-09-2016, 21:16   

Wisiek, przeczytaj od początku. Pisałem wyraźnie, że na kartce przyniesionej z biura i przy pryskaniu sprayem jest ok.
Piotrek, problem nie rozwiązany ale zdiagnozowany. Coś jest w instalacji powietrza. Podczas przedmuchiwania czy używana maszynek coś się rozpyla i wszędzie osadza. Nie wiem co to jest. Filtry sata plus ckd tego nie wyłapują. Przykładam pistolet lakierniczy do lusterka i przy dmuchaniu ok. minuty zaczyna pojawiać się plama. Nie wiem co to jest.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrek301
Stały Bywalec


Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 99
Otrzymał 4 punkt(y)
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 29-09-2016, 21:45   

Miałem i ja kiedyś podobną akcję tylko w moim przypadku były oczka pokazywały się po kilku minutach albo za chwilę po lakierowaniu. okazało się że sprężarka puszczała olej(po dwóch) latach od nowości. nie mam osuszacza i podobnie jak w Twoim przypadku filtry nie pomagały kupiłem nową pompę nowe filtry cała instalację umyłem zmywaczem i problem zniknął, może sprawdż sprężarkę u mnie było mikro pęknięcie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 09-02-2017, 19:20   

Problem rozwiązany. Oczywiście dzięki Projekterowi ;) Przyczyną problemów okazała się duża wilgotność powietrza w budynku. Zmywacz usuwał z elementów silikony ale wilgoć zostawała i po nałożeniu lakieru bezbarwnego utwardzacz momentalnie reagował z wilgocią i powstawały grudki. Przyjeżdzali technicy i znalezli rozwiązanie ale nie potrafili znalezc przyczyny. A Projekter odrazu zasugerował że to najprawdopodobniej wilgoć w powietrzu i trafił. Pozdrowionka i dzięki za pomoc Panie Robercie ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne