lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
malowanie trajki
Autor Wiadomość
krzysztof 07
Użytkownik


Dołączył: 26 Gru 2016
Posty: 3
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 26-12-2016, 15:17   malowanie trajki

Witam wszystkich
Kilka lat temu zbudowałem trajke i ze względu na brak czasu - zmieniały się przepisy odnośnie rejestracji SAM zdążyłem ją jedynie pomalować podkładem a dokładnie reaktywny i na to akrylowy. Niestety zawsze były jakieś ważniejsze sprawy i dopiero teraz zabieram się za wykańczanie na gotowo.
W kilku miejscach niestety pojawiła się korozja, mam zamiar to jakoś doczyścić - może uda się dojść małym pistoletem do piaskowania ponadto czeka mnie jeszcze szpachlowanie bo wtedy było tylko z grubsza.
I teraz powstało pytanie : czym to malować dalej - zależy mi na jak najlepszym zabezpieczeniu antykorozyjnym
czy dalej traktować to podkładem akrylowym czy może epoksydowym ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 26-12-2016, 18:12   

Podkład akrylowy nie zabezpiecza ci powierzchni przed korozją, więc pozostaje ci epoksyd .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
krzysztof 07
Użytkownik


Dołączył: 26 Gru 2016
Posty: 3
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 28-12-2016, 15:21   

Dziękuje za odpowiedź.
Kolejne pytanie na które nie moge znaleźć odpowiedzi.
zaplanowany efekt końcowy ma być czarna wiśnia perłowy coś w stylu jak kolor górnej części baku ze zdjęcia
ze znalezieniem kodu takiego lakieru może być problem więc wpadłem na pomysł żeby kupić czarną perłe i czerwoną perłe, zrobić kilka mieszanek w różnych proporcjach ( przypuszczam że czerwonego potrzeba wielokrotnie mniej niż czarnego)
I tu pytania
1. Podkład pod taki kolor czarny?
2. do wykonania mieszanki czerwona perła czy może jakiś inny, może ciemniejszy, wiśnia ?
raz udało mi się uzyskać taki efekt że w cieniu element był czarny jak smoła a w słońcu mienił się wiśnią ale było to tak że najpierw pomalowałem czarnym akrylem a później przykryłem to klarem z kroplą bazy wiśniowej.
Był to mały element i mam wątpliwości czy sprawdził by się na całym motorze
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 28-12-2016, 17:25   

A myślałeś o lakierach Candy ? Efekt piękny głębia koloru niesamowita. Zapytaj Chino o taki kolor jak widać na zdjęciu bo widziałem kiedyś na fiszakch próbki cukierków i wyglądały całkiem jak ten na zdjęciu. On ci najlepiej wytłumaczy co jak i czym. Wejdź na stronę HOK-a i tam masz wszystkie (chyba :) ) kolory cukierków które Chino posiada - więc masz w czym wybierać :)
Z drugiej strony kiedyś sam próbowałem robić Candy ale efekt nie był satysfakcjonujący - ale satysfakcja z możliwości eksperymentowania - bezcenna ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-12-2016, 21:07   

Dokładnie, nie przekombinuj. Daj cukierka na bardo ciemną baze.







Osiagniesz tak dużo prościej dużo dużo piękniejszy lakier, mega fajnie łamiący sie. Do tego biorac z HOK będziesz miał całkowitą powtarzalność tego koloru oraz dopracowaną technologię :)

Co do Twojego zdjęcia to górnym mógł by być Brandywine Kandy na jakiejś ciemnej bazie np bc03 lekko przyciemnionej. Można jeszcze ciemniej np an czarnej perle albo czarnym metaliku ale to "czerwien" wyjdzie dopiero w promieniach. A tak będzie calkiem czarne.
To niżej to może być to samo tylko na silver-white marblizerze. I tyle w tym filozofii
Wskakuj na nasz profil na FB, sporo fajnych fotek i inspiracji można znaleźć :)

https://www.facebook.com/...32346676842898/
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
krzysztof 07
Użytkownik


Dołączył: 26 Gru 2016
Posty: 3
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 29-12-2016, 14:07   

Właśnie takiego efektu oczekuje, pozostaje pytanie techniczne
ile takiego lakieru potrzebuje - dość sporo pójdzie w powietrze , czy maluje się nim jak bazą czy raczej jak klarem, czy można
malowanie wykonać w warunkach garażowych ( ułatwiło by to prace bo jest dość sporo elemetów i mógł bym to sobie rozłożyć w czasie ) w razie potrzeby mam zaprzyjaźnionego lakiernika z komorą - ale jak wiadomo to zawsze jakiś kłopot
a trzeba pomalować tą trajkę .


Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CadetC
Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2016
Posty: 11
Skąd: Augustów
Wysłany: 29-12-2016, 17:51   

Jeśli zamierzasz użyć lakiery candy ( plus ewentualnie jakieś ekstra efekty) malowanie "na raty" spowoduje że elementy wizualnie będą się od siebie różnić (głębia, odcień itp.).
Powinieneś wszystkie elementy malować za " jednym zamachem"
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-12-2016, 07:35   

Dokładnie tak jak kolega wyżej pisze. Maluj na raz. Przygotuj wszystko i dopiero tryskaj. Fakt, że chcesz na bardzo ciemnej bazie robić a tu ciężko będzie Ci popełnić błąd bo czym jasniejsza tym trudniej. Ale zgodnie ze sztuką cukierka maluje sie "na raz"

krzysztof 07 napisał/a:
czy maluje się nim jak bazą czy raczej jak klarem, czy można
malowanie wykonać w warunkach garażowych


Maluje się tym jak candy ;) Troche bardziej jak bebarwnym. Ale jak bedziesz zainteresowany to podeśle CI Technical Manuala do tych lakierów.
Musisz rzucić bazę, na to 5-6 warstw Kandy i jak najwięcej bezbarwnego na wierzch :)
Oczywiście, że zalecę malowanie w komorze ale tak naprawde dla siebie czasami tryskam w moim syfiastym garażu, gdzie nei jest czysto, gdzie jest za chłodno i nie narzekam. Te lakiery tak naprawde wybaczają warunki. Wrzucam fotkę mojego monstera co malowałem w HOK w temp. +10 :)

Troche towaru CI pójdzie. Wskocz na nasz sklep i facebooka, zastanów, któy lakier by Cie interesował i zrobię CI kalkulacje.

IMAG1426.jpg
Plik ściągnięto 54 raz(y) 56,17 KB

IMAG2037.jpg
Plik ściągnięto 48 raz(y) 91,43 KB

Forum.jpg
Plik ściągnięto 51 raz(y) 292,44 KB

_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne