lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Powietrze pod bazą? Duże purchle po wygrzaniu lakieru
Autor Wiadomość
plastek
Stały Bywalec


Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 60
Skąd: Węgrów
Wysłany: 24-06-2016, 10:17   Powietrze pod bazą? Duże purchle po wygrzaniu lakieru

Malowałem chińskie felgi. Raz w podkład i drug raz na mokro przed malowaniem. Wyszło wszystko ładnie i gładko. Po 20minutach maluję bazą z T4W ( tak wiem kicha ) potem bezbarwny. Wszystko jest super dopóki rano nie wystawiam felg na słonce a tam po paru minutach wychodzą purchle , coś jak purchle od rdzy.. Ok tylko dwie felgi sie zwaliły no to poprawiamy. Po przytarciu i malowaniu m\m znowu sie podnosi , tym razem już baza. Baza trzyma się mocno ale po nacisnieciu palecem sie ugina po prostu. Teraz była kolejna próba z szpachlowaniem + podkład i znowu w jednym miejscu gdzie była mikro przecierka zaczeło podnosić chyba te wcześniejsze podkłady ( jakiś chiński czarny pod spodem )

Nie mam już do tego siły. Na poprzednich dwóch felgach też powstały mikro purchle , nie wiele ale pare jednak wyszło. Co z tym zrobić? Nigdy nie mialem takiego problemu.

chce te purchle wydrzeć teraz , zapodkładować , ale tym razem pomalować poliuretanem bo po nim nigdy nic mi sie takiego nie działo. Tutaj podejrzewam ze rozpuszczalnik rozpuszcza\podnosi stare podkłady i lakiery , bo w tym miejscu gdzie są purchle stary lakier robi sie bardzo miekki.


Pozdrawiam

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 24-06-2016, 14:11   

plastek napisał/a:
Co z tym zrobić?


Wypiaskowac cały ten syf.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Donkamilosek
Bywalec


Wiek: 32
Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 47
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: qwerty
Wysłany: 24-06-2016, 22:24   

plastek napisał/a:
Co z tym zrobić?

Przyłożyć się do przygotowania i reszta jak kolega napisał
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 25-06-2016, 12:10   

Tak jak Kamil 208 napisał wypiaskować tylko drobniutkim piaskiem - jak dla mnie to najszybszy sposób i wiesz że nic nie będzie się działo i wtedy jest bajka. Zabezpieczasz odpowiednimi podkładami lakierujesz i gotowe na lata.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-06-2016, 13:35   

Nie dales za grubo bazy??
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Automalina
Stały Bywalec


Dołączył: 15 Gru 2015
Posty: 80
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Kaczórki
Wysłany: 25-06-2016, 21:08   

Albo za dużo powietrza dałeś?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
plastek
Stały Bywalec


Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 60
Skąd: Węgrów
Wysłany: 28-06-2016, 23:16   

bazy bylo w sumietyle co trzeba... Jak kiedyś dałem grubo to sie po prostu marszczyła i gryzła. A tu jest problem z powietrzem pod bazą jakby cos parowało .. Ten chinski czarny podkład to najgorsze dziadostwo jakie tylko mogli wymyślic. Do przycierania bardzo twardy , nie licuje się i pozostawia ostre kanty , zamiast sie przycierać - odpada.. I w tych miejscach po zapodkładowaniu x2 własnie coś mi sie podnosiło.. Bo ten podkład robił sie strasznie elastystyczny. Obecnie poprzycierałem to + zaszpachlowałem tam gdzie bylo trzeba i zamalowałem poliuretanem. Na razie jest idealnie. Zobaczymy czy nie wyjdzie nic na słońcu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne