lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Piaskowanie - Dysza Venturiego
Autor Wiadomość
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-03-2016, 19:20   

O to dobrze, pewnie rwie od spodu chrom i juz? Niebawem z Lincolna zwale walce i sie przetestuje.
No wlasnie podobno nie są Venturi. Otrzymalem informacje dzisiaj: "Dysza jest walcowa ale nie do końca tak działa bo jest to dysza w dyszy czyli z mieszalnikiem, gdzie ścierniwo z powietrzem miesza się z woda."
Jak se patrzy od wlotu to się zwęża ale widac, że tam jest p prostu walcem równym 6,5mm.
No to ciekawe, temat o Venturi a jeszcze tej dyszy nie użylem.
Wiesz co, chwilowo puki sprzet nie zmontowalny, luzem sobie lata to trzaskam za domem a nie chcę jakiegoś strasznego pylu robić więc tylko wodą lecę aktualnie. Jak się gdzież przesunę dalej od domu to założę tą drugą na próbę. A z czasem moze kupię sobię tą przystawke WBA zeby za razem mieć osłone wodna i dyszę venturi ..
Swoja drogą udał mi się dzisiaj pierwszy raz zapchać dysze jakimś śmieciem :D Troche sie zdziwilem.
p.s. ale wracając do felg - załamałem sie. Podliczylem ile wszystkiego poszło. Albo musze dopracować regulację albo nie ruszam nigdy wiecej takiej roboty...
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 01-04-2016, 09:25   

Kiedyś patrzyłem na taką dyszę i miała ona normalną zwężkę ,w środku mieszalnik i dalej nie przelot jak w walcu tylko się rozszerzała jak Venturi tylko trochę mniej , i byłem przekonany że ta dysza ma tak samo jak ta co ja oglądałem.Początki zawsze tak wygldaja- musiasz poćwiczyć , posprawdzać regulację i wybrać optymalne ustawienie dla siebie , oczywiście ciśnienie sprężarki także. Zanim do tego dojdziesz to będziesz musiał jeszcze się powkur....ć ;) Na początku żałowałem że kupiłem zestaw ale teraz nie widzę nic lepszego :plaża:
Mój zestaw będzie gotowy w następnym tygodniu ,a już mi się uzbirało roboty na tydzień piaskowania :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-04-2016, 09:38   

Tak, od wlotu wlaśnie się ładnie równo zwęża, tam w srodku walec jest i za walcem się rozszerza ale nie tak jak w venturim tylko od razu stopniem. Ciekawe jak w porównaniu z normalnym venturim.
Oj wkurzam się bo tego towaru to jakies niesamowite ilosci mi idą :) Przetachałem 60kg wór piachu, zarzuciłem na piaskarke. TO razy dwa, aż juz mialem dosyć a tu jeb, na jedną felge starczyło :D
Czemu żałowałeś zestawu? :)
o to ladnie, ja tak dobrze nie mam. Dwa dni walczylem z glupimi felgami, teraz w weekend troche treningu dla siebie i może niebawem jakieś drobne prace wpadną, ale przydalo by sie żeby sprzet cos na siebie zarobil bo troche go chcę dopiąć :)
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 01-04-2016, 09:56   

Głownie z tego powodu że nie mogłem poradzić sobie z ustawieniem wszystkiego. po tygodniu pracy wszystko się już ,,dotarło'' : zawory regulacyjne, zawór od ścierniwa (nowy w środku posiada pory, niedoskonałości z odlewów., guma lekko ponad miarę) Różne ustawienia względem ścierniwa np grubszy piach rozkręcasz zawór więcej , mniejszy piach skręcasz. Popatrz jakie ci ciśnienie kompresor daje przy piaskowaniu. Najlepiej to sprawdź beż ścierniwa w piaskarce a powietrze niech przechodzi przez dysze i popatrz na zegar w sprężarce, bo jeśli nie utrzymuje ci ciśnienia to też materiału będzie ci dużo szło e efekt piaskowania słaby . przy piaskowaniu felg ustaw sobie ciśnienie utrzymywane na kompresorze na 7-8 bar najlepiej wtedy robota idzie.
Po tygodniu jak już wszystko w piaskarce się dotarło to powiem ci że robota sama szła aż się gęba cieszyła i cieszy :) Musisz powalczyć ze sprzętem i mniej więcej pamiętać ustawienia zaworu regulacji ścierniwa jeśli nie masz w miarę jednolitego ścierniwa ( różna gradacja)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-04-2016, 10:55   

Zauważalnie idzie mi coraz lepiej :) Ale te wszystkie reklamy o 15kg na godzine to mnie bawią na ten moment. Wody już mi malo idzie ale 15kg to mi przy tych felgach wystarczało na 10-15min :) Mimo przykręconego sprzetu. Niebawem wszystko wrzucam na jedną lawetę i będę czyścił i ustawial od nowa na podstawie jakiś już doświadczeń. Michał mówił o skręceniu srednio na 1 i 1/4 obrotu. W instrukcji ma:
"otwarcie zaworu dozującego ścierniwo ( około 2 obrotów ) Piaskarka powinna
zużywać maksymalnie 300 kilogramów ścierniwa na godzinę", dalej pisze "Zalecana nastawa to około 1,5 do 2 obrótów od pozycji zamkniętej"
- te 300kg na godzine to już bliżej mojego wydatku :P Może nie 300kg na godzine ale i tak duzo znikało strasznie. Za robotę tych felg szkłem musial bym z 1200zł wziąć :D
Ale nawet przy 1 obrocie jak te fele czyścilem to zwiewało dużo stuffu, dużo za dużo. Zerkne na ten zegar tak jak napisałeś.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 01-04-2016, 12:09   

To co tam Michał napisał o tych obrotach to jest tylko poglądowo, gdyż ilość obrotów zalezy od wielu czynników :
- granulacji ścierniwa- mniejsze to trochę mniej go puszczasz
- dyszy - im większa dysza tym więcej zawór rozkręcasz, oczywiście kompresor dobrany do dysz ,albo odwrotnie :) dysza 6,5 mm powinno się zużywać 250-300 kg ścierniwa, dysza 8 mm 300-350 kg, dysza 9mm 350-400kg, dysza 11 mm zużycie 400-500 kg
-ciśnienia które daje kompresor- ale to już drugorzędna wartość
Ja regulację mojej piaskarki robiłem na dyszy Venturiego i tylko na sucho
gdyż widzisz ,, na oko'' ile materiału wylatuje z dyszy, natomiast na mokro to już trochę ciężko wyregulować bo dochodzi jeszcze woda i wynik jest trochę oszukany.
Jeśli ktoś da ci felgi po proszku do piaskowania to policz mu za godzinę roboty albo nie bierz ich wogóle bo można się wkopać ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-04-2016, 16:43   

Podałeś wartości na godzinę? hmm 250kg na godzine powinno mi brać :D ? Fuck .. :D
Swoją drogą na te felgi zmarnowalem z 7h (i tak jak piszesz wkopalem sie, już wiem żeby odmawiać albo krzyczeć 1300zł :D ), z czego duża część to ustawianie było, latanie po paliwo, odtykanie sprzetu i inne tego typu.
Łap fotke porównania wylotu venturiego i tej wodnej:



Na koniec dzisiejszej roboty wsypałem specjalny piach .. będący podłożem dla koni na hali ujeżdżeniowej (czyt. zarąbałem szwagrowi). Super czyściło :) Fajne drobne ziarenko ma, powierzchnia duzo fajniejsza niż po ty grubym piachu. Oczywiscie mimo wybierania suchego piachu - nie byl wystarczająco suchy i zapychał mi piaskarke. Nawkurzałem się ale czego się nauczyłem to moje. Już mam opanowana wszelaką jej obsługę. I dzisiaj polatalem na sucho na tym venturim. Ogolnie fajnie, faktycznie wszystko dobrze widać. I robota duzo czystsza niż w tym błocie. W sumie nadal się uswiadczam w kilku rzeczach
1. Piachu bede staral sie unikać, jak już to raczej wyłącznie na sucho :P
2. Soda oczywiscie tylko na mokro ;)
3. Szkło najfajniejsze :)

Jak mi zaczęło przypychac piaskarke to an max rozkręcilem zawór dozowania, podnioslem odrobinke cisnienie na 6,2 bar. Wtedy to rwało ostro, choć 30kg piachu starczylo doslownie na chwile.
Jutro siadam do sodowania całej karoserii, postaram się jakoś mocno to skręcić zeby bylo oszczędnie (cyt żeby nie zmarnowac tony sody). Ogolnie sporo zabawy mam z lataniem na stacje bo ktoś zamontował 24l zbiornik w moim CompAirze. Jest do kupienia tanio ale chyba i tak mam wazniejsze wydatki :D
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 01-04-2016, 22:06   

Nie pytam ile tobie wyszło na godzinę m pewnie duuuużo :) tak ,te wartości które podałem są na godzinę pracy. Żeby sprzęt dobrze ustawić musisz mieś suche ścierniwo, bo jak zauważyłes wilgotne zatyka zawór itp. Jeśli chodzi o piach ja także będę używał na sucho , soda mokro- jak się wreszcie doczekam sprzetu od Michała. ;) Ja w swoim Atlasie mam zbiornik 80 litrów wie jest dobrze. Mam zamontowany osuszacz powietrza :) kosztował mnie 1000 ojro . Ciekawy jestem ile pójdzie tobie sody na całość tego oldsa.
ta dysza jest troche inna niż ta co ją ogladałem. Na felgi kup sobie piasek w Castoramie i rób je na sucho Venturim , wtedy bedziesz robił efektywnie i ekonomicznie - dla Ciebie oczywiscie :)
ps. ciekawe dlaczego inni forumowicze nie wchodzą w dyskusje ani o nic nie pytają w tym temacie a temat naprawde ciekawy :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-04-2016, 07:04   

Nie wiem jak liczyć tą godzine, bo nie wiem ile w trakcie godziny pracy psiukało z dyszy tak naprawde :) Bo mialem sporo roboty z odtykaniem piaskarki, dolewaniem paliwa i odpowiadaniem szwagrowi na pytania :>
Poka swój osuszacz, ja z czasem moze chlodnice dorzuce jakąś. Za kilka godz zdam relacje o ilosci sody.
Piach chyba będę mial nieco taniej niż z castoramy. Frakcja 0,3-0,8, suszony itd wyjdzie mnie jeszcze taniej.
Fakt, ciekawą dyskusję sobie ucięliśmy :)

[ Dodano: 02-04-2016, 21:57 ]
Oblecialem, nie calego bo paliwo sie skonczylo i juz nie chciało mi sie jechac na stacje :P
Ale kilka danych
- Zrobione 3/4 fury
- Poszło Niespelna 7 worków sody (ok 165kg)
- 3h pracy
- 150l wody

Początek był kiepski. WKurzałem sie,że znowu sie wrobilem z robotą :D Później coś pokręciłem przy zaworze ścierniwa (sam nie wiem jak ustawilem bo krecilem i w jedna i w drugą) i nagle coś pieknego :) Rwało lakier świetnie. Szpachla, bardzo mocny podklad, naklejki. Wszystko znikalo.
Zostawilem sobie kilka dołó, ktore bede chcial mocniej wyrwać ze rdzy szkłem, do tego dach i 2 elementy z lewej strony. Próbowałem różnych chwytów (moglem sobie pozwolić), nawet dysza 25cm od blachy, pod kątem 90 stopni i na 7bar :) zero gięcia :) Bardzo zadowolony jestem. A powierzchnia po sodzie wspaniała, aż żona jest zazdrosna :)



W końcu moglem zdjąć ten cholerny hełmofon, duża różnica w komforcie pracy :)





Ogólnie dziwna akcja jest z pompką od wody, przycina się coś i chwilami jadę na sucho (a sodowanie na sucho to porażka - rwie super ale niesamowity pył leci).
Po weekendzie dojeżdża do mnie tona szkła, będe mógł się pobawić na venturim na sucho :)
Również zdam relacje.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 04-04-2016, 19:21   

Dziwisz się że zazdrosna ? przecież cały dzień blachę głaszczesz- pewnie też by chciała żebyś ją tak pogłaskał ;) to bardzo mało ci poszło tej sody, jestem w szoku że tyle i zarazem się cieszę , bo wiesz takie informację nikt nie udziela i ciężko było kogoś zapytać co by powiedział rzetelnie. Blacha piękna po sodzie , aż miło patrzeć :) Ja swój zestaw będę miał w piątek, a pojadę po niego po niedzieli więc będę miał też zabawę sodą ;) Pytałeś Michała co z tą pompką?
Zgubiłem gdzieś kabel USB do tel i nie mam jak zdjęcia przesłać jak wygląda mój osuszacz, ale jak tylko znajdę to od razu wrzucę coś.
A szkiełko gdzie kupiłeś i po jakiej cenie?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-04-2016, 20:20   

U nas to tak sie wszystko ukrywa, w Stanach chłopaki sobie podpoiadają i trzymaja za sieie wzajemnie kciuki, nawet wzajemnie roboty sobie nagrywają :)
Ano malo sody poszło. Zobaczymy ile wyjdzie finalnie. Ten dach i słupki jakieś przekichane są, widac, ze ktos to spawał, zapaćkał jakimś grubym podkladem.
Nie nie pytałem, ogolnie ona lubi sie zapowietrzyć itd, jak juz konczylem robote to wężyk idealnie ułożylem i dzialalo super :) W środę pewnie dalej będę testował.
A szkło .. nie pamiętam ale sprawdze. Jutro powinno do mnie przyjść, dam znać co i jak :) Ogólnie jakieś 1400zł brutto za tonę wychodzi.
A w sobotę lecę CHevyego Bel Aira sodą :)
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
rbs911
Bywalec


Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 23
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Zg
Wysłany: 07-04-2016, 21:25   

Panowie mnie interesuje temat od początku :) czytam skrupulatnie i naprawdę dużo się dowiedziałem. Fajnie, że są tacy ludzie, który bezinteresownie dzielą się cenną wiedzą. Dla mnie otwierającego pierwszy interes jest to na wagę złota.
Chino, dzięki jeszcze raz za cenne uwagi na pw.

niestety nie mogę przyłączyć się do rozmowy bo jestem dopiero przed zakupem sprzętu u Pana Michała. piotr10, ile czekałeś na sprzęt?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 08-04-2016, 10:16   

Na nową hydropiaskarkę zlecenie wysłałem przed świętami, i dzisiaj rozmawiałem z Michałem że będzie na środę do odbioru. Trochę długo ale naprawdę warto. No to pochwal się co za sprzęt chcesz nabyć , czy to ma być hydropiaskarka, czy zwykła piaskarka, jaka sprężarka itp ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
rbs911
Bywalec


Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 23
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Zg
Wysłany: 08-04-2016, 16:27   

piotr10 napisał/a:
Na nową hydropiaskarkę zlecenie wysłałem przed świętami, i dzisiaj rozmawiałem z Michałem że będzie na środę do odbioru. Trochę długo ale naprawdę warto. No to pochwal się co za sprzęt chcesz nabyć , czy to ma być hydropiaskarka, czy zwykła piaskarka, jaka sprężarka itp ;)


Też dzwoniłem przed świętami i był bardzo zajęty. Pod koniec kwietnia myślę, że złożę zamówienie. Będzie to hydropiaskarka. Docelowo miałem kupić piaskarkę, ale jest mniej ekologiczna i zawęża zakres usług. Sprzęt kupuję dokładnie taki sam jak Chino. Staram się uderzyć w kompresor 4,2 ale mam trochę ograniczony budżet więc i 3,8 może na rok zleceń wystarczy.
Początkowo będę działał stacjonarnie, ale jakoś w czerwcu chcę już jeździć z kompresorem do ludzi i podpinać go bezpośrednio pod samochód.
Muszę też przeprowadzić parę prób bo jestem nowicjuszem w temacie. Na pierwszy rzut idą felgi i paka w Renault Masterze, który będzie przeznaczony do tych zadań :D Będzie to moja pierwsza działalność dlatego chcę zaangażować się w 100pro. Dlatego cieszę się że mogę poprzez ten temat sporo się dowiedzieć.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ryszard8
Użytkownik
Piaskarzyny


Wiek: 31
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 3
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 12-04-2016, 11:08   

Cześć wszystkim,
widzę, że nie jestem innowacyjny (też chciałbym wejść w sodoawanie, ale myślałem ze będę ejdnym z pierwszych).

Kupiliśmy z wujkiem kiedyś piaskarkę z firmy domicor, zwykła z talerzem na dole, zawory kulowe, w bardzo dobrej cenie (wczoraj sprzedaliśmy ją dużo nie tracąc) i mamy ofertę na SodaBlast AN właśnie z domicoru, ale dzięki Wam odkryłem tę hydropiaskarkę od Pana Michała, widzę, że już ktoś ją użytkuję z zadowoleniem - ale mam jakies obawy skoro niby można tym sodować to czemu taki kompletny zestaw kosztuje 8 500 (netto), gdzie SBS (amerykanski) to koszt 60 tys, GRITCO - 40 tys no i domicor 20 tys równiez za kompletny zestaw, skąd te różnice w cenach? Dobrze sie sprawuje ten sprzet od Pana z kielc? Z ta moją firmą mam miłe wpsomnienia - fachowa obsluga, czesto jak stanlem z robotą to ktoś przyjechał z dyszą lub wężem i dostawę miałem gratis :) ) no ale jednak za 10 tysięcy mogę się wyzbyć sentymentu :) ))))

Jaki to jest zawór u Pana od hydropiaskarek?



Pozdrawiam,
Rysiek
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 12-04-2016, 22:14   

Mam chwilkę czasu to ci odpowiem. Jeśli chcesz mieć logo maszyny do sodowania to możesz kupić sobie SBS , ale po co. hydropiaskarka u Michała działa tak samo jak te firmowe sprzęty kilka razy droższe. Kup pieniędzy płacisz za markę. Wszystki te ,,super '' urządzenia ubrane są w marketing i ładne opakowanie. Oczywiście mogą mieć jakieś dodatkowe pompki , zawory pateny i to wszystko wpływa na cenę tych urzadzeń. Tu masz za niewielki pieniądze urządzenia wszechstronne na którym możesz pracować na mokro, sucho , sodować , szkiełkować, myć .
ot urządzenie od niedawna jest w sprzedaży i nie ma co liczyć że będzie tańsze , cena może iść tylko do góry ;) Poza tym on sam buduje te urządzenia więc cena dużo niższa - jest klient to buduje urzadzenie dla niego. Miałem piaskarkę właśnie kupioną od Michała, którą sprzedałem by kupić teraz hydropiaskarkę także od niego. Sprzęt sprawował się super nie było z nim żadnego problemu, w każdej chwili możesz liczyć na telefoniczną pomoc ze strony Michała. Jeśli coś się zatkało to głównie z winy wilgotności ścierniwa lub sprężarki. Warto żebyś kupił sobie , oczywiście jeśli się zdecydujesz sterowanie do te jhydropiaskarki. Ja swoją będę miał piątek ;)
Nie ma co się zastanawiać tylko dzwoń do Michala i zamów sobi urządzonko. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-04-2016, 07:09   

Pamiętaj, że z tym sodowaniem jest taka troche lipa. A czemu ? a temu:
1. Sodowanie super wygląda marketingowo a w praktyce nie ma dużo roboty na sodę, nie wszystko jest ona w stanie ruszyc, w sumei tylko i wylącznie idealna do zdejmowania lakieru :) ja ją lubię ale filmiki promocyjne z USA to jedna wielka ściema :)
2. Sodowanie jest drogie, a wiec malo klientów na to.
Z drugiej strony fajnei mieć możliwosc sodowania i bezpyłowej roboty, ogromnie w ten sposob można rozszerzyć zakres działań.

Ja oglądałem 3 maszyny przed zakupem taj. SBS na pokazówce rwał niesamowicie, ale wiem też, ze to troche marketingowe przyszykowanie było. Mega droga soda, specjalna dysza i mega cisnienie ustawione na starcie. Tak czy inaczej tamte maszyny nie były warte tej kasy rzedu 70-180 tys zł. Pamietaj jednak, ze zakup hydropiaskarki od MIchała to ok 13-14 tys (z bajerami), do tego kompresor 17-65 tys zł, do tego jakieś wozidło, przyczepa, laweta czy cokolwiek i suma się robi.

Czy hydropiaskarce czegos brakuje? Nie, działa super ale jednak warto trochę pomyśleć o zespole przygotowania powietrza, będę myślał nad jakąś chlodnicą albo separatorem ziębniczym czy czymś takim.
Ja sprzęt polecam.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ryszard8
Użytkownik
Piaskarzyny


Wiek: 31
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 3
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 13-04-2016, 10:02   

Cześć, dzięki za odpowiedź.
Byłem dziś w domikorze na pokazie (własnie wróciłem) i Wam powiem - że zrobiła ich maszyna na mnie ogromne wrażenie, sterowanie pneumatyczny w cenie (no ale niestety droższa), dobre separatory przed wejściem na zbiornik i na "Starcie" i fajnie, że zamknęli to wszystko w skrzynke gdzie fajnie czytelnie to wygląda, ale oczywiście nie byłbym sobą gdybym nie spytał czemu tak drogo jak widziałem ofertę za 10 tys mniej ( :D :D :D :D ), to się dowiedziałem, że u nich jest amerykański zawór który sam warty jest 2 tysiące złotych (przez to, że jest sterowany powietrzem oraz, że ma tuleje albo trzpień albo rurkę już nie pamiętam z węglika wolframu - czyli spokojnie można śrtutować parę lat ), no ale brakuje nadal 8 tysięcy : )))))) niby są dwa zawory zwrotne jakieś profesjonalne manometry, wibrator pneumatyczny - ogólnie bajerncko wygląda, wszystko schowane w skrzynce (udało mi się zrobić po cichu zdjęcie hehehe ) no ale to ma działać a nie wyglądać, działa fajnie, lakier zrywa fantastycznie nawet potrafi to robić warstwami farba, podkład, ocynk jak chcemy :) )

Ogólnie mam wielki dylemat no ale chyba przejadę się do łodzi, te 4 - 7 tys różnicy jednak robi mi w główce mętlik, same znaki zapytania widze.

Jeżeli chodzi o uslugi to ja raczej będę zabytkowe kamienice/kościoły oczyszczał - teraz jest duzo programów "rewitalizacja starówki/ starego miasta" w promieniu 40 km są 4 duże miasta które myślę będe w to inwestowały tymbardizej, że unia dorzuca im jakieis pieniążki - a jak się nie uda to kontrukcje śrutować ew. piaskować wyjazdowo, jednak jakieś ryzyko czuję i co raz bardziej myslę o pizzeri niż o sodowaniu :D :D

+ fajną kolego masz strone / banner :) wielki +

IMG_3912.jpg
Plik ściągnięto 88 raz(y) 28,29 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-04-2016, 10:11   

Super temat stworzyliśmy :) Zdawaj relacje z kolejnych prezentacji. Ja domikora nie widziałem na oczy wiec sie nie wypowiem.
Dzieki ;)
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
rbs911
Bywalec


Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 23
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Zg
Wysłany: 13-04-2016, 20:13   

Ja jak trafiłem na ofertę Pana Michała z Kielc zacząłem się również zastanawiać jak to możliwe, że jest taka różnica pomiędzy SBS, ale ten temat rozwiał moje wątpliwości.
Tym bardziej że jest to fajna maszyna na rozpoczęcie działań.
Na dniach chciałem porobić trochę graffiti na moim ogrodzeniu betonowym i zobaczyć jak maszyna poradzi sobie z tym. Mieliście może już zlecenia na usuwanie tego ? Czytałem ostatnio o systemie AGS i szwedzkich środkach Trion Tensid. Mieliście może doczynienia z nimi?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 17-04-2016, 09:57   

Ja osobiście nie miałem do czynienia z tym systemem , więc się nie wypowiem. Ja jestem tego zdania że można korzystać z różnych technologi, systemów, produktów ale podstawową rzeczą jest to czy będziesz mieć na to wszystko klienta, który za to zapłaci. Najtańszą a zarazem najbardziej chodliwą metodą oczyszczania jest piach i na niego jest najwięcej klientów z racji kosztów. Oczywiście , usuwanie graffiti często wykonuje np z domów z cegieł, ogrodzeń z kamienia , betonu, drewna. Fajnie się to czyści - szybko ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-04-2016, 14:37   

Ano zgodze sie. Chcialem niemal pominac uzywanie piachu. A tu paleta sody stoi juz tyle czasu ledwie rozpieczetowana i doczekac sie na klienta nie moze. Ogolnie lubie czyscic soda ale pierdolnik zostawia okropny :D gigantycznym plusem jest to ze w masce na twarzy i sluchawkach sie zasuwa, bez helmow i innych pierdol.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ryszard8
Użytkownik
Piaskarzyny


Wiek: 31
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 3
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 18-04-2016, 07:51   

Witam ponownie,
a jak radzicie sobie z drewnem ?? Głównie chodzi o sodowanie / piaskowanie, bo ogolnie zauważyłem, że ciężko usunąć farbę z drzwi/okień (strasznie mocno trzyma) a jak już usuwa to od razu kaleczy mi drewno (nawet próbowałem sodą to zrobić, ale wychodzi ciągle tak samo, nawet soda mi kaleczy stare drewno), a jak Wy sobie radzicie z drewnem ??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 18-04-2016, 20:59   

Drewno ma to do siebie że jest miękkie, i nieważne czy będziesz używał sody czy piasku ścierniwo będzie wybierało miękką strukturę drewna. Czasem specjalnie postarza się drewno wybierając jego strukturę i pozostawia se słoje - jak dla mnie super efekt. Często tak się robi z nowymi meblami z litego drewna a potem to stolarze impregnują itp.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
rbs911
Bywalec


Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 23
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Zg
Wysłany: 21-04-2016, 06:54   

piotr10 napisał/a:
Ja osobiście nie miałem do czynienia z tym systemem , więc się nie wypowiem. Ja jestem tego zdania że można korzystać z różnych technologi, systemów, produktów ale podstawową rzeczą jest to czy będziesz mieć na to wszystko klienta, który za to zapłaci. Najtańszą a zarazem najbardziej chodliwą metodą oczyszczania jest piach i na niego jest najwięcej klientów z racji kosztów. Oczywiście , usuwanie graffiti często wykonuje np z domów z cegieł, ogrodzeń z kamienia , betonu, drewna. Fajnie się to czyści - szybko ;)


Też tak się nastawiam, że głównie będzie używany piach. Chodzi oto żeby w jak największym stopniu wykorzystać metodę hydropiaskowania. Klienci na pewno się znajdą bo już powoli ludzie pytają się o technologie czyszczenia. Jednak samo oczyszczenie wymaga również późniejszej impregnacji, konserwacji. Rozglądam się za środkami chemicznymi i metodą ich rozprowadzania. Byłem ostatnio na Targach Kielce Dom i Ogród, ale niestety nie znalazłem nic konkretnego.
Na placu mam już przygotowane małe pole testowe. Na ogrodzeniu betonowym niedługo pojawi się napis graffiti, który zostanie usunięty na próbę. Wszystkoudokumentuję i pochwalę się na forum.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 21-04-2016, 11:31   

Powiem ci że 90 - 95 % usług które będziesz wykonywał będziesz robił piachem - koszty . Przy oczyszczaniu kamienia , murów , cegły to użyjesz także wody, ale gdy przyjdzie si piaskować podwozie samochodu to wody nie będziesz używał - tylko i wyłącznie na sucho :nono:
Jak klient pyta ciebie o technologie to zapytaj pierwsze czy go na to stać ;) a później niech wybiera co chce. Jeśli chodzi o rozprowadzanie środków chemicznych to na początku używaj pistoletu z większą dyszą, a później jak stwierdzisz że masz tyle roboty i robisz takie większe powierzchnie to kupisz prof sprzęt do nakładania warstw antykorozyjnych widziałem ostatnio taki za 14 000 zł netto ;) Jeśli chodzi o środki do zabezpieczeń powierzchni to poczytaj te forum bo jest tu bardzo dużo info odnośnie zabezpieczeń antykorozyjnych . Oczywiście foto relacja wskazana a nawet konieczna :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
rbs911
Bywalec


Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 23
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Zg
Wysłany: 10-05-2016, 23:47   

5 dni temu odebrałem od Pana Michała hydropiaskarkę. Niestety okazało się że mój kompresor tłokowy stacjonarny jest jednak trochę za słaby i 800l/min nie pociągnie za długo piaskowania. Aktualnie mam dyszę 7mm.

Panowie jak myślicie jak założę trochę węższą to małe rzeczy wypiaskuję ? Bo mała robótka już czeka.

Na nowy-używany kompresor chciałem przeznaczyć 15-16tys netto. W najbliższym czasie powinien też pojawić się u mnie. Trochę z tym schodzi, ale niedawno kupiłem drugie auto, żeby móc sprzedać pierwsze :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-05-2016, 09:03   

Hehe takie tłokowe to sie do piaskowania w ogole nie nadają :) A ma faktycznie te 800l/min na wyjściu?
DO takiej dyszy 7mm to potrzebujesz dobre 4m3/min żeby latalo. A minimum 3,8m3

Za 15-16 to kupisz coś przejściowego "o tyle o ile" tak jak ja - byle jakoś pochodzilo. Ale z czasem będę szukał czegoś nowszego, lepszego a to juz wydatek rzedu 30 tys zł.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 11-05-2016, 10:12   

Dokładnie jak Chino napisał koło 4 m3 musisz mieć do tej dyszy. Na niewiele zda ci się mniejsza dysza bo i tak nie będzie to robiło roboty, tylko zajedziesz kompresorek ;) W piaskowaniu nie ma półśrodków - żeby piaskować szybko , dobrze , wydajnie i opłacalnie musisz mieś sprzęt do siebie dopasowany z tym że lepiej jest jak sprężarka ma większą wydajność niż potrzebuje dysza.
Te 800 litrów założę się że ma góra na zasysie, a na wylocie może mieć 650 l/min :) prawie tyle co potrzebujesz do hełmu :) Poszukaj sprężarki o wydajności min 4m3 bo tylko szkoda twoich nerwów , pieniędzy i czasu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
rbs911
Bywalec


Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 23
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Zg
Wysłany: 11-05-2016, 16:26   

No właśnie tego się obawiałem że jeszcze nie ruszę z robotą :(
Nie jest tego dużo bo parę metalowych tralek. Skoro tak sugerujecie to zostawię to i jak najszybciej szukam czegoś "przejściowego". Michał już wstepnie zaproponował mi parę wariantów. :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-05-2016, 22:45   

Wariantów komresorów CompAir?
C38? .. hmm mi też chciał sprzedać.
Ja myśle czy by niebawem nie pchnąć dalej mojego C42... i dorzucic z 15k i kupić kozaka z chłodnicą powietrza itd itp
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 12-05-2016, 11:46   

Jeśli chodzi o kompresory to oczywiście beż dwóch zdań mogę polecić Atlas Copco oraz Ingersoll Rand. Ja przy zakupie mojego kompa nie brałem w ogóle pod uwagę Compair-a.
Lepiej chwile poczekać dołożyć trochę grosza i kupić sprzęt na lata ! Ale wystarczy zwrócić uwagę na fakt iż jadąc samochodem spotykamy ciągle roboty drogowe, budowy mostów itp. - i co widzimy ? głównie sprężarki Atlas Copco. Więc to mówi samo za siebie jaki to sprzęt. Tańszą alternatywą jest Ingersoll.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
rbs911
Bywalec


Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 23
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Zg
Wysłany: 15-05-2016, 09:30   

Chino napisał/a:
Wariantów komresorów CompAir?
C38? .. hmm mi też chciał sprzedać.


CompAir pokazywał mi tylko przy odbiorze piaskarki.
Wstępnie rozmawialiśmy o czymś z 4,2 dm3 z silnikiem perkinsa bodajże :)

piotr10 napisał/a:
Jeśli chodzi o kompresory to oczywiście beż dwóch zdań mogę polecić Atlas Copco oraz Ingersoll Rand.


Będę miał to na uwadze przy zakupie.
Ostatnio przy robotach na s7 w świętokrzyskim widziałem tylko je.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wariant
Użytkownik


Dołączył: 23 Cze 2016
Posty: 1
Skąd: Kedzierzyn-Kozle
Wysłany: 23-06-2016, 16:04   

Witam podłacze się do tematu również mam hydropiaskarke od Michała i czyszcze felgi korundem (spreżarka to Ingersoll Rand 3,6m3 dysza walcowa z węglika wolframu 6mm)problem w tym ze felge aluminiową muszę czyścić z 40 min i staje się to po prostu nieopłacalne i zaczynam tracić wiarę że da się na tym zarobić!
Ciśnienie robocze 7bar więc dmucha dobrze pomóżcie co robie nie tak z góry dzięki
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 23-06-2016, 23:09   

Podaj więcej danych- ustawienie ścierniwa na hydro, ciśnienie na sprężarce/ hydropiaskarce, czy wszystkie zawory są w pozycji do pracy itp. jakie jest ciśnienie podczas pracy hydropiaskarki na zegarze - tylko patrz wtedy kiedy piaskujesz a nie jak masz postój. Może być tak , a jest to bardzo prawdopodobne że piaskujesz felgi pokryte farbą proszkową . Chino ci może też o tym coś powiedzieć jak piaskował swoje ;) Korundem ma to iść max 5-10 minut na jedną sztukę felgi. Zawsze jak bierzesz felgi do piaskowania to nie uzgadniaj ceny za całość bo tak jak w tym przypadku możesz do interesu dołożyć. Proszkowe felgi to całkiem inny cennik. Masz może sterowanie pneumatyczne w swojej hydro?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-06-2016, 08:00   

Dokładnie tak jak Piotr pisze. Sprawdź czy to nie farba proszkowa aby.
Normalnie na felgę tracę doslownie chwile. 3-5 min. Jak oporna to chwile dłuzej ale z tymi 20" od Forda, pomalowanymi proszkowo (i na tym jeszcze od cholery warstw lakieru HOK) nawalczyłem sie jak głupi. Powinienem klienta na 1200 naliczyc chyba za czas pracy :P z 7h je robilem :P

Chcialem zdać jakąś relacje i spostrzeżenia dot prac na tej piaskarce i na dyszy venturi ale .. nie umiem. Nie widze i nie czuje nic :) Nie mam porównania z dyszą walcową bo tej walcowej na mokro prawie nie używam :) Działa i już. Może z czasem wyrobie sobie bardziej konstruktywne zdanie.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
przemek22.1986
Stały Bywalec
Akwarium szczecin


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 85
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24-06-2016, 20:09   

Panowie w konia się robicie . Ja biorę za roboczo godzinę pracy 130zł . Proszkowe felgi to dziadostwo .

Ale i na nie są sposoby . ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-06-2016, 21:21   

przemek22.1986 napisał/a:
Panowie w konia się robicie . Ja biorę za roboczo godzinę pracy 130zł . Proszkowe felgi to dziadostwo .

Ale i na nie są sposoby . ;)


Za 130 to ja kapci nawet nie nakładam ;] Ano są sposoby.. Dlatego mówimy że lepiej ewakuować sie jak ktoś chce piaskować proszkowo malowane felgi. Chyba, ze naprawde chce bulić ..
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
rbs911
Bywalec


Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 23
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Zg
Wysłany: 27-06-2016, 21:54   

No to pierwsze zlecenia za sobą:






Mój kompresor tłokowy daje radę. Wrzuciłem węższą lancę i mniejszą dyszę 3mm i dorbne elementy piaskuje się ok. Jednakże dysza dość często się zapycha ponieważ w piasku miałem jakieś pozostałości po granulacie. Z felg też ładnie schodzi wszysko.

W tym tygodniu wybieram się potestować Ingersolle 741, ewentualnie Compairy C42. Znacie firmy z Lubina, Milicza, Koła, Przeworska lub Łopuszna ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-06-2016, 07:11   

O matulu. Taką dyszą 3mm to można chyba sie zaorać co :) ?? No ale wiadomo, jak kompresor tlokowy to i tak dobrze, że ciągnie :)
Z tymi z Koła gadałem, calkiem konkretnie, sami zaproponowali lekki upust ale oczywiście doliczyl sobie 23% vat, ktorego brakowało mi na ten moment,a bez FV nie chcięli pchnąć ;)

A co do zleceń - to mam ich juz sporo za sobą. Wrzucę kilka

















Sprzęt od Michała nieco stuningowałem już :) I dalej uzdatniam powietrze :)
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne