lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
pistolet do zmainy techniki
Autor Wiadomość
pawelsonx
Użytkownik


Dołączył: 07 Gru 2015
Posty: 5
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Irlandia
Wysłany: 07-12-2015, 12:25   pistolet do zmainy techniki

Witam
Z malowaniem mam stycznośc od 2 lat pracuje na pistoletach wagner smart flexcontrol.
Znajomy ma kilka wanów do pomalowania na których mogę potrenować i dokształcić sie lakierowaniu płaskich powierzchni trochę inną techniką i innym sprzetem

Budżet na pistole w granicy 400 euro.

pistolet musi być szybki i mało pylić ciśnienie . nadawać się do bazy i do clear-a.

W pracy do detali mamy pistolet devlibiss gti pro kazdy na nie narzeka bo szału nie ma strasznie wolne i pylą na lakierach 2k wiecej bałaganu niż pozytku musimy je przerabiać zklejając to i owo.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bienek
Bywalec


Dołączył: 05 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd: Polska
Wysłany: 07-12-2015, 15:39   

Jak ma być szybki to Sata , ale na małe pylenie w przypadku bezbarwnego nie ma co liczyć. Coś za coś.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pawelsonx
Użytkownik


Dołączył: 07 Gru 2015
Posty: 5
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Irlandia
Wysłany: 07-12-2015, 16:09   

mniemam ze satajet 3000 B w moim budżecie. jak dysz 1.3 czy większa (w pracy mam 1.5 na wagner pistolecie) . czy potrzebny jest wersja digital czy to tylko bajer.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
siwy_1981
Wyjadacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 111
Punkty: 4/4
Wysłany: 07-12-2015, 18:02   

Generalnie napisz co lakierujesz, jakimi materiałami. Czy dużo jest tych detali, bo jeżeli tak to może warto pójść w stronę zbiornika ciśnieniowego.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
pawelsonx
Użytkownik


Dołączył: 07 Gru 2015
Posty: 5
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Irlandia
Wysłany: 07-12-2015, 19:12   

To co lakieruje mam sprzęt w pracy Wagner smart flexcontrol więc zbiornik to przy tym jest zabytek zuzywam na zmianie 25 kg podkładu i 20/kg lakieru do tego utwardzacz i rozpuszczalnik czyli 400 kg materiału na tydzien nie licząc rozpuszczalnika przy zmianie koloru (który jest odzyskiwaniu w destylatorze) podkład do 50 u a wykończenie nie więcej jak 120u

Szukam sprzętu do pomalowana mercedesa sprintera i tym podobne vany dodatkowo może się trafić jakąś osobowke po godzinach pracy, czyli kawka pistolet i do kabiny. Oczywiście wiem.że technika lakierowane karoserii jest inną niż to co do tej pory wykonuje , więc pistolet musi mi ułatwić przyswojenie nowej wiedzy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
iglasty
Użytkownik


Dołączył: 15 Sie 2015
Posty: 8
Skąd: EU
Wysłany: 07-12-2015, 20:00   

Z tego co opisujesz to malujesz Airless-em ,tak wnioskujesz ,czyli jestes bardziej malarzem przemysłowym -Tak?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 07-12-2015, 20:14   

Bierz Iwata w400 WBX, nadaje się do bazy oraz lakieru bezbarwnego
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pawelsonx
Użytkownik


Dołączył: 07 Gru 2015
Posty: 5
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Irlandia
Wysłany: 07-12-2015, 20:17   

Tak przemysłowy . airless to opryskiwarka tutaj mam miotle. Strumień formuje formuje się w okrąg https://youtu.be/la2OmpDjjUs na filmie przykład. A chce się do kształcić na.lakierowane samochodow
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
iglasty
Użytkownik


Dołączył: 15 Sie 2015
Posty: 8
Skąd: EU
Wysłany: 07-12-2015, 22:13   

Opryskiwarka ? Miotła ? robie w tym fachu juz bardzo długo .ale takich okreslen jeszcze nie słyszałem,nie istotne ,we wszystkich kategoriach malarswa zaczynamy od błedów (stety) ,kazdy ma swoje sposoby musisz w lakiernictwie znalesc swój .Powodzenia.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pawelsonx
Użytkownik


Dołączył: 07 Gru 2015
Posty: 5
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Irlandia
Wysłany: 07-12-2015, 22:48   

Niestety nie uczylem się malować w Polsce więc nie wiem jak nazywać . Airless miałem styczność tylko do malowania ścian w halach produkcyjnych więc dla mnie to wykonywało oprysk mechaniczny. Odbijany od tematy iwat w400wbx lub SATA 3000 b jaką dysza żeby nie było zbyt wolno.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne