lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy odtimer, mała pomoc
Autor Wiadomość
Draer
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-09-2015, 10:59   Pierwszy odtimer, mała pomoc

Witam wszystkich!

Od kilku tygodni chodzi za mną zakup niedrogiego oldtimera typu fiat 126 czy 127 z przeznaczeniem do podstawowego odnowienia. Niestety w temacie jestem zupełnie nowy i chciałem się dowiedzieć jednej rzeczy przed zakupem.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej maszyny? Znalazłem kilka pozycji, które wydają się ciekawe, ale nie chce jechać 500km żeby kupić kota w worku i później nie być w stanie naprawić go w całości.
Malowanie, odnowienie lakieru na pewno będę komuś zlecał, jednak samodzielnie chciałbym spróbować zrobić ile tylko się da. W końcu na czymś trzeba się uczyć :)

Z góry dzięki za pomoc, naprawdę. Pozdrawiam!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
adamus_szczepan
Użytkownik


Wiek: 43
Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 1
Skąd: Płock
Wysłany: 29-09-2015, 12:56   

Cześć.
Na początku uświadom sobie jedną rzecz a mianowicie, że nie ma "niedrogich" oldtimerów bądź jak kto woli youngtimerów!!
Każde auto przywrócone do stanu fabrycznego pochłonie mnóstwo czasu, pieniędzy i pracy kosztem Twojej rodziny bliskich i samego siebie.
To tak na marginesie ;) :-)

A odnosząc się już do samego zakupu bazy do odrestaurowania to postępuj tak jak przy zakupie każdego innego auta tj. zwróć uwagę na to czy były już dokonywane wcześniej jakieś naprawy blacharsko-lakiernicze, czy pojazd jest kompletny tzn. czy wszystkie przełączniki, korbki, klamki, tapicerki są na swoim miejscu i w jakim są stanie (skompletowanie później tego wszystkiego zajmie Ci wiele czasu).
No i przy zakupie oceń jaki by był ewentualny zakres prac do wykonania, żeby Twój nowy nabytek cieszył oko.
Jak już to wszystko będziesz miał w głowie poukładane, pomnóż wydatki i czas jaki na to poświęcisz X4 i odpowiedz sobie na pytanie czy naprawdę tego chcesz?
Jeśli jesteś uparty i dalej Ci nie przeszło to szukaj ciepłego garażu, kompletuj narzędzia, niezbędne części i działaj!!! Życzę powodzenia :D Będę kibicował!!!
Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Draer
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-09-2015, 14:35   

Fiu! Przyznam, że wiesz jak motywować :P To teraz będę musiał poszukać jak wygląda dokładnie taki skompletowany Fiat, żeby później wiedzieć na co zwracać uwagę. Zdjęcia, ktoś? Dzięki wielkie za rady. Popatrzę jeszcze dzisiaj i może spytam się na podstawie samych zdjęć bez odnośników czy dany sprzęt się nadaje na bazę.

Pozdrawiam!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 30-09-2015, 12:23   

Jeżeli myślisz o 126p to dobry wybór na początek przygody z wiekowymi autami. Dostępnosc części blacharskich nowych jest dość dobra. Jeżeli już upatrzysz konkretny rocznik to dowiedz się na forum takich aut, lub spotkaj z kimś kto ma takie auto jakie wyposażenie i detale ma dany rocznik. Tylko auto skonfigurowane odpowiednio do swojego rocznika ma wartość kolekcjonerską. Wydatek na zakup auta to kropla w morzu. Pomnóż ta kwotę razy kilka, same części zamienne potrzebne do wykonania naprawy potroją cenę zakupu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Markus
Użytkownik


Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 1
Skąd: Lublin
Wysłany: 06-10-2015, 11:17   

Na początku postaw sobie pytanie czy masz na to czas,potem drugie czy masz na to kase i trzecie na ile jesteś w stanie odbudować go sam. Fiat 126p jest w miarę prostym samochodem,i w miarę prosto się go odbudowuje, ale ja zaczynałem od motocykla gdzie np. kupiłem za 300zł, włożyłem 3000zł i kolejne 3000zł jest do włożenia aby wyglądał jak bozia przykazała. Ale jak nie spróbujesz to się nie przekonasz, lepiej kupić sztukę droższą ale kompletną i z dobrą podłogą i nie rdzewiucha niż później włożyć 4xtyle.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne