lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pistolet lakierniczy 10 bar i duża wydajność kompresora.
Autor Wiadomość
janeczeknt
Użytkownik


Wiek: 35
Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 1
Skąd: Poznań-Kraków
Wysłany: 10-09-2015, 18:25   Pistolet lakierniczy 10 bar i duża wydajność kompresora.

Witam wszystkich na forum.

Szanowni panowie.
Od kilku dni staram się wybrać pistolet lakierniczy. Jednak większość tematów jakie przeczytałem nie dało mi odpowiedzi, dzięki temu mam już jakieś pojęcie, ale także mętlik w głowie. Jest wiele pistoletów zachwalanych na forach, ale już niedostępnych.

Chciałbym z wasza pomocą wybrać coś i kupić.

Moja sytuacja wygląda tak:
W pracy mam do dyspozycji kabinę do malowania oraz dużej wydajności sieć sprężonego powietrza połączoną z 3 kompresorami.
Ciśnienie zakładowe to około 10-12 bar, w kabinie chłopacy mają jakiś zespół przygotowania powietrza (osuszacz?).

Szukam pistoletu który mógłbym wykorzystać do polakierowania zderzaka (x2), oraz polakierowania świateł.

Zderzak muszę zeszlifować, nałożyć szpachlę, zeszlifować, polakierować podkładem, bazą i bezbarwnym. czyli jeśli dobrze rozumiem muszę mieć wymienne dysze (lub to ułatwi mi pracę). W pracy mam do dyspozycji niskiej jakości pistolety które mogę wykorzystać.

Chciałbym wydać +- 200 zł.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Giemza
Bywalec


Wiek: 31
Dołączył: 18 Lip 2015
Posty: 34
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 11-09-2015, 07:18   

jak masz 10bar w układzie, to to redukujesz przy pistolecie do 2 bar i możesz malować, nie widzę problemu...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 15-09-2015, 08:55   

janeczeknt napisał/a:
w kabinie chłopacy mają jakiś zespół przygotowania powietrza (osuszacz?).

Prawdopodobnie tu jest reduktor ciśnienia.

janeczeknt napisał/a:
Chciałbym wydać +- 200 zł.

Na rynku masz całą masę pistoletów w tej cenie. Są to raczej słabe rozwiązania ale na podstawowe naprawy wystarczy.

janeczeknt napisał/a:
polakierowania świateł.

Chodzi o tuning? O ile wiem to się robi farbami w sprayu. A jeśli nie to światła się poleruje a nie maluje. Ale może o czymś nie wiem.
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Giemza
Bywalec


Wiek: 31
Dołączył: 18 Lip 2015
Posty: 34
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 15-09-2015, 20:12   

janeczeknt napisał/a:
polakierowania świateł.

Chodzi o tuning? O ile wiem to się robi farbami w sprayu. A jeśli nie to światła się poleruje a nie maluje. Ale może o czymś nie wiem.[/quote]

ja też słyszałem że światła się poleruje, ale niktórzy naooglądają się youtube i później głupoty w głowie tak jak mój znajomy pomalował reflektory i wszystko ładnie pięknie do czasu jak ten bezbarwny w sprayu nie posiadał i teraz tylko firana w połowie reflektora. Twierdził że polerował je wcześniej a jak zapytałem czym to odpowiedział że pastą tempo :O
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
propsiak
uzależniony od forum



Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 07 Maj 2013
Posty: 309
Punkty: 2/3
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 02-12-2015, 23:40   

Tylne lampy można przyciemniać clearem z pigmentem, natomiast przednie zabezpieczać czystym po zmatowaniu i nałożeniu bezbarwnego pzp. Nie widzę w tym nic dziwnego.
_________________

Ostatnio zmieniony przez unek 03-12-2015, 14:21, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
auto_tech
Stały Bywalec
auto_tech


Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 64
Punkty: 1/1
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 03-12-2015, 20:54   

Wurth (między innymi) posiada zestaw do naprawy reflektorów, w którym ostatnim etapem jest położenie lakieru bezbarwnego (w sprayu). Dużo więcej czasu potrzeba poświęcić na taką naprawę niż na polerowanie. Ale nie masz później problemu z klientem który samochód myje mocną chemią.

[ Dodano: 03-12-2015, 21:34 ]
A wracając do tematu.
Wydaje mi się, że nikt na tym forum nie zaproponuje Tobie w kwocie oscylującej w granicy 200 zł pistoletu lakierniczego. Co najwyżej zestaw nowych dysz do jednego ze swoich pistoletów.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne