lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Opinia o sprężarce Airpol N50
Autor Wiadomość
kamiletz
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 52
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Ciepielów
Wysłany: 26-01-2014, 17:31   Opinia o sprężarce Airpol N50

Witam użytkuje obecnie od nowości kompresor shamal 200L pompa K25 silnik 3.5kw i po dwóch latach użytkowania zaczyna dwonić pompa i chyba to się niedługo rozleci włosko/chiński złom! ale z biegiem czasu zmądrzałem i teraz wiem ze włochów i chińczyków sie nie kupuje... znajomy polecił mi marke airpol model n50 i powiedział że mnie przeżyje oczywiście w przenośni ale na pewno kilka lat wytrzyma i co najwazniejsze są do niej wszystkie cześci i jest na panewkach i pompie oleju!
I pytanie właśńie od was doświadczonych lakierników co powiecie o tej firmie i tym modelu
http://www.airpol.com.pl/...N50%201,0%20MPa

cena 8000zł to sporo ale biorąc pod uwage że za shamala dałem 4000 i sie po dwóch latach zaczał sypać to chyba warto...
Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
masato
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 358
Punkty: 4/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 26-01-2014, 23:02   

Kup używaną N50 lub N30 nową jeśli nie przeszkadza Ci tylko 550l/min.
Kupiłem nową N30, nie miałem kasy na N50.
Sprzęt jak najbardziej przeznaczony na lata.
Wszystko można kupić w rozsądnych pieniądzach, zregenerować. Tłoki nad wymiarowe są dostępne.
Gdy pompa oleju nie zassa to wyłącza się kompresor. Jak braknie oleju to też. Super sprawa.
Jak jedna faza zginie to też sprężarka przestaje chodzić.
Licznik godzin jest.
Sprężarka jest dość głośna, chodzi jak czołg.
Oleju nie bierze, mało się grzeje. Małe obroty na pompie.

Do czego musisz być przygotowany...to, że zaworki zwrotne minimalnie nie trzymają szczelności i jak miną z 3h to sprężarka się załączy i dobije z 8 do 10 bar. Przy zbiorniku 240l jaki jest w N30.
Serwis wymienia zaworki od ręki jak tylko zgłosisz reklamację, ale podobno oni mają jakąś normę na to, że przez ileś tam godzin może ileś tam powietrza zejść. To jest związane z konstrukcją zaworka zwrotnego i opisane w gwarancji.
Jak będę miał przegląd serwisowy to mi je wymienią, już do nich dzwoniłem.

No i jeszcze jedna wada, wyciek pod uszczelką z tyłu tam gdzie jest okienko(wziernik). Minimalnie się tam poci, nie wiem w sumie czemu bo widać, że uszczelka jest super. Silikon załatwi sprawę, ale wiesz, niesmak pozostał. Serwis ma to zrobić ;)
Z niespodzianek to tylko to, wszystko dobrze poskręcane. Silnik Siemensa.

Na pewno lepsze niż Walter, ponieważ GK miałem i syf niemiłosierny.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamiletz
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 52
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Ciepielów
Wysłany: 30-01-2014, 13:21   

Czyli można powiedzieć że airpol będzie lepszy w sensie lepiej wykonany solidniejszy i dużo bardziej żywotny od wszystkich produkcji jak walter, shamal, kupczyk, abac, gga itp... wszystkiego co jest wloskie bądz chińskie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
masato
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 358
Punkty: 4/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 31-01-2014, 21:58   

Moim zdaniem tak.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mati86
Użytkownik


Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 17
Skąd: Olkusz
Wysłany: 11-02-2014, 11:36   

ja mam N30 i jestem bardzo zadowolony że jednak kupiłem tą sprężarkę, chociaż na początku chciałem inną waltera albo ABAC.
zaworki są sprawne i trzymają dobrze,pewnie już to dopracowali.
ja jestem mega zadowolony i dzięki wszystkim którzy mi ją polecili.
również polecam.pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamiletz
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 52
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Ciepielów
Wysłany: 12-02-2014, 07:52   

z kim nie gadam to mówi tylko airpol bo jest na panewkach i pompie oleju i będzie dzodził ze ho ho :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
masato
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 358
Punkty: 4/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 14-02-2014, 02:11   

Temat Airpola i polecania tego sprzętu na forum to też w dużej mierze moja zasługa. Sam dawniej pytałem o Airpol i dostałem wtedy chyba jedną dobrą opinię.
Nikt nic nie wiedział, czeski film. Promowane były wtedy szeroko na forum Waltery i Schneidery. Prawda jest taka, że nie są warte połowy kasy za jakie je kupujemy. Na pewno nie walter z serii GK i ich podejście do klienta.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamiletz
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 52
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Ciepielów
Wysłany: 15-02-2014, 07:19   

a Waltery z serii HD myslisz że lepsze też siano i to za wielką kasę! produkowane na białorusi szajstwo
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
masato
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 358
Punkty: 4/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 15-02-2014, 18:25   

To co najważniejsze produkowane jest na Tajwanie, czyli pompa. Szrot jakich mało.
Tam gdzie byłem oglądać Airpola, mieli podpisana umowę z Walterem. To wielki zakład, wykonują naprawy sprężarek. Kompres Jan.
Walter w ciągu roku miał im dostarczyć części zamienne, nadwymiarowe tłoki, panewki, aby można było wykonywać szlif cylindrów i naprawy takie jak w przypadku Airpola czy Wana.
Po roku proszenia, się nie dostali nic, walter wypiął się na nich i stwierdził, że części do to takich napraw nie ma i miał nie będzie. Umowę rozwiązano.

Mój kolega który ma warsztat w ostrowie wlkp kupił Waltera GK 630. Model wyższy od tej co ja miałem czyli 530.
Syczało i ciekło wszędzie. Wszystko poprostował, poskręcał i jak na razie mu to chodzi.
Abaca miał 12 lat i sprzedał jeszcze na chodzie, a o tym to już mówi, że zakup to był błąd.

Przy Walterze to CKD miałem mokre non stop i pełno oleju. Miedzy innymi przez to musiałem czyścić pistolety, wężę wymieniać itd.

Teraz w CKD przy Airpolu pierwszym wstępnym mam 5ml wody na dzień.

Najlepiej kupić Airpola używanego od jakiegoś pijaczka ze wsi, mój znajomy dał za N50, ze zbiornikiem 400l 1000zł. I chodzi już 4 lata bez problemu, a przecież to nie ma 5 lat tylko z 15 lub więcej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamiletz
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 52
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Ciepielów
Wysłany: 28-03-2014, 07:42   

Witajcie wczoraj przyjechał mi Airpol N50 i powiem maszyna jakich mało i ten głos pracy... aż ciarki przechodzą dzieki za opinie i podpowiedzi masato
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne