lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Sata 3000 rp digital
Autor Wiadomość
Raval
Bywalec


Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 23
Skąd: Londyn
Wysłany: 09-08-2013, 22:56   Sata 3000 rp digital

Będe sprzedawał swoją Sata 3000 rp digital, teraz pytanie: ile jest warta stan prawie idealny używałem tylko kilka razy amatorsko i teraz chcę wymienić na coś innego :radocha: , prawdopodobnie iwata ws400 evo z dyszą HD.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 10-08-2013, 14:03   

Sugeruje ci najpierw przetestować IWATE WS400 z HD zanim się pozbędziesz tego RP.
Model SATA 3000 HVLP nie ma sobie równych na rynku do dziś ... 3000 RP może i ma takich konkurentów którzy mu dorównują co nie zmienia faktu że to sam szczyt drabiny w refinishu. Nowe modele wcale nie są o niebo lepsze. Są po prostu po tuningu.

Niestety jeżeli chodzi o WS400 EVO HD to ja też byłem nią zachwycony przy pierwszych lakierowaniach testowych. Bardzo precyzyjny pistolet i bardzo oszczędny. Niestety w wyścigu na długi dystans i realizacji wielu zadań o różnych zakresach WS400 z systemem WBX pokazuje swoje wady .... szczególnie przy aplikacji bazy konwencjonalnej.

Wymian jakiegoś tam pistoletu na WS400 HD to doskonały pomysł i krok w przód ... ale wymiana SATA 3000 RP na IWATA WS400 to krok w tył ... jeżeli chodzi o wachlarz możliwości.

Raczej się zastanów ... to nie telefon GSM ;) Jak SATA działa to pracuje się nią latami tak samo sprawnie i wydajnie. Siła SATA tkwi właśnie w długowieczności i precyzji pracy przez te wszystkie lata. Spytaj tych co do dziś używają modeli z serii .... 2000 ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Raval
Bywalec


Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 23
Skąd: Londyn
Wysłany: 10-08-2013, 20:51   

Pewnie masz racje, problem jest taki że i tak muszę wymienić tą satę ponieważ nie mam perfekcyjnie działającej kabiny lakierniczej w pracy, lecz tylko nadmuchową która nie daje rady z pyleniem po rp, więc wybór mam miedzy satą HVLP lub ivatą wbx, ponieważ te systemy tylko rozważam. Na tą chwilę jestem bardziej skłonny do iwaty ws400 evo z dyszą HD, ponieważ jest mi potrzebny jeden pistolet najbardziej uniwersalny a takim wydaje sie iwata mimo że nie miałem okazji nią lakierować.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Andy01
Użytkownik
Andy


Wiek: 59
Dołączył: 28 Gru 2013
Posty: 13
Skąd: Canada, Ontario.
Wysłany: 04-01-2014, 02:27   

Zgadzam sie z kolegą że pozbycie się Saty 3000 RP to nie zbyt dobra decyzja, niezależnie od warunków w jakich sie lakieruje, sam posiadam 2 z których jestem zadowolony.
Poznałem ostatnio lakiernika Jeefa, koleś 27 lat, I widziałem jego robotę, robił po całości Tucsona, taki mały terenowy Hyundai, w czarnym lakierze, wylane na lustro wszystkie płaszczyzny, piękna robota, ktoś zapyta jakim gunem ? Sata 3000 złota edycja, wersja na rynek amerykański pistolet z 2002 roku,(12 lat ! !!) to jest właśnie SATA
_________________
Andy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne