lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
27-02-2012, 23:27
PDR - Usuwanie wgnieceń bez konieczności lakierowania.
Autor Wiadomość
argo
Bywalec


Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 42
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Śląsk
Wysłany: 09-10-2012, 07:33   

to przyzwyczaj sie narazie do tego co masz na aucie bo zamin czegos w ogole nauczysz to sporo potrwa chyba ze ostro pojdziesz na glęboką wodę i po jedym dniu będziesz mógł oddać auto do lakiernika. Wrzuć zdjęcia jak wygląda ten grad. Ile Ci policzyli w Twojej okolicy (pewnie rozeznałeś ten temat)?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
franz87
Użytkownik


Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: 09-10-2012, 08:40   

argo napisał/a:
to przyzwyczaj sie narazie do tego co masz na aucie bo zamin czegos w ogole nauczysz to sporo potrwa chyba ze ostro pojdziesz na glęboką wodę i po jedym dniu będziesz mógł oddać auto do lakiernika. Wrzuć zdjęcia jak wygląda ten grad. Ile Ci policzyli w Twojej okolicy (pewnie rozeznałeś ten temat)?

Spoko, nie mam zamiaru niczego robić na szybko, mam czas :)
Jak stwierdzę, że to za wysokie progi to odpuszcze, haka zawsze można odsprzedać :D
Policzyli 1300zł w jednym zakładzie 1500zł w drugim.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
argo
Bywalec


Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 42
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Śląsk
Wysłany: 09-10-2012, 09:58   

Jak mozesz to wrzuc fotki jak to wyglada.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
killer245
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 2
Skąd: zamosc
Wysłany: 18-11-2012, 10:46   

Witam. Szukam jeszcze kogoś kto był na tym kursie k-j metale bo Grzegorz J się nie odzywa. Jest ktoś taki?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrekradom81
Bywalec


Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 54
Punkty: 1/1
Skąd: radom
Wysłany: 18-11-2012, 22:24   

Witam panowie a co myslicie o tym szkoleniu troche drogo ale czy po tym kursie indywidualnym mozna cos sie nauczyc http://www.szkoleniapdr.eu/pl/page/6
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
adam74
Stały Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 91
Skąd: Małopolska
Wysłany: 21-11-2012, 23:23   

Witam wszystkich na tym forum jestem tu nowy, ale interesuję się tematem PDR już jakiś czas, czytam posty Grzegorz_J i ciekawi mnie jak dziś widzi ten temat już po jakimś czasie od tego szkolenia na śląsku, czy już jest coś w stanie zrobić z dobrym efektem. Ja też tam kiedyś dzwoniłem ale wydawało mi się że ten kurs jest po to aby sprzedać narzędzia. słyszałem że w Małopolsce jest kilka firm co się tym zajmują ale tylko część z nich jest dobra. Pozdrawiam
_________________
www.eurograd.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
adam74
Stały Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 91
Skąd: Małopolska
Wysłany: 21-12-2012, 23:07   

WITAM PONOWNIE, CZY JEST TU NA TYM FORUM JESZCZE KTOŚ, BO JEST TOTALNA CISZA ! !!!
_________________
www.eurograd.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 21-12-2012, 23:51   

Brak wgnieceń :paker:
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrekradom81
Bywalec


Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 54
Punkty: 1/1
Skąd: radom
Wysłany: 26-12-2012, 15:55   

nikt nic nie wiem nikt nic nie pomoże
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
argo
Bywalec


Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 42
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Śląsk
Wysłany: 28-12-2012, 09:44   

Jasne ze kurs jest nastawiony na sprzedaz narzedzi. Przychodzi 9 osob na kurs do tego kupuja narzedzia. Na kursie mowia bardzo ciekawe rzeczy ale w 2 dni to co jestes sie stanie dowiedziec to wierzcholek gory lodowej. Terzeba bardzo duzo czasu poswiecic w domu a jak nie wychodzi po miesiacu cwiczen to latwo sie zniechecic a potem widzisz na allegro aukcje - sprzedam narzedzia, sprzedaje z powodu braku czasu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrekradom81
Bywalec


Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 54
Punkty: 1/1
Skąd: radom
Wysłany: 29-12-2012, 22:38   

Wiedz gdzie sie tego rzetelnie nauczyc nie chodzi mi o dom tylko gdzies jakies praktyki kilku miesieczne
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
argo
Bywalec


Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 42
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Śląsk
Wysłany: 31-12-2012, 10:19   

Nie sądze że ktoś weżmie Cie na warsztat na kilka miesiecy, pokaże wszystkie tajemnice i triki zebyś potem zrobił mu konkurencje. Kiedyś widziałem propozycje kursu 10 albo 11 dniowego w cenie ponad 10 tys. W poprzedniej wiadomosci zapomnialem napisac ze taki kurs nie daje Ci zadnej gwarancji ze sie tego nauczysz. Powiedzą Ci trochę teorii, będziesz się starać zrobić z 10 wgniotek. W 2 dni jest duzo materialu do przerobienia bo musisz ogarnac o co chodzi przy pracy na liniach, na lampie, o co chodzi w heblach, w rozbijaniu przepchanych miejsc, w technice klejenia wiec wychodzi chwile na kazdy temat a reszte musisz sie nauczyc sam. Zeby sprawdzic czy to w ogole dla Ciebie trzeba pojechac na taki kurs i zobaczyc jak to wyglada tylko trzeba miec zbedne przynamniej 2 tys ktore moze sie nie zwrocic.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Josef06
Użytkownik


Wiek: 58
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 6
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Europa Zachodnia
Wysłany: 12-01-2013, 14:18   

Witam,
na poczatek zycze wszyskim szczesliwego nowego roku i duzo gradu.
Jestem tu nowy na tym Forum.
zajmuje sie technika PDR ponat 10 lat prowadzac warstztat zajmujacy sie wylacznie
wyciaganiem wgniecen .
Jezeli ktos juz wypycha i chce sie doszkolic i jest zainteresowany wspolpraca na sezon gradobicia to prosze o kontakt
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 12-01-2013, 16:52   

Bardzo nam miło powitać!
Brakowało tu na forum kogoś z dużym doświadczeniem w tej technologii
napraw blacharskich.
Myślę że kolega wniesie wiele do tematów tu poruszanych i będzie czynnie uczestniczył w forumowych tematach.
Pozdrawiam! :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
adam74
Stały Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 91
Skąd: Małopolska
Wysłany: 12-01-2013, 21:07   

Ostatnio pytałem o możliwość przeszkolenia w jakimś warsztacie w małopolsce to wszyscy od razu mówili NIE!!!, jeden nazywa się chyba eurograd zastanawiał się ale dał mi cenę bardzo zaporową. Ciekawi mnie ile faktycznie czasu trzeba na opanowanie tej sztuki. Pozdrawiam
_________________
www.eurograd.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Josef06
Użytkownik


Wiek: 58
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 6
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Europa Zachodnia
Wysłany: 13-01-2013, 22:19   

Nauka tego zawodu jest żeczą indywidualną,
Po kursie parodniowym jesteś może wstanie zrobić drobne uszkodzenie.żeby zrobić ostrą wgniotę na krawędzi z przemieszczeniem materiału albo gradobicie z 1000cem wgniotek o średnicy powyżej 40mm to musisz 100 % opanować techniki wypychania , klejenia i co najważniejsze technikę mloteczkonia żeby uzyskać idealną powieszchnię.
Pod okiem dobrego technika trwa to około 2 lat
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Josef06
Użytkownik


Wiek: 58
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 6
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Europa Zachodnia
Wysłany: 10-02-2013, 16:05   

witam,dla wszystkich zainteresowanych technika PDR.
22.02.2013-24.02.2013 sa organizowane piersze miedzynarodowe targi PDR i Smartrepair w Leipzig.
www.iasre.de
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
adam74
Stały Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 91
Skąd: Małopolska
Wysłany: 10-02-2013, 21:22   

dzięki za info będę na 100%
_________________
www.eurograd.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
luk303
Użytkownik


Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 1
Skąd: Chełm
Wysłany: 17-02-2013, 22:11   

Witam zajmuję się pdr 3 lata kurs 5 dni w Anglii w firmie dentrix jestem Joseph zainteresowany twoją ofertą. Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrekradom81
Bywalec


Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 54
Punkty: 1/1
Skąd: radom
Wysłany: 19-05-2013, 21:08   

Widzę że temat PDR umarł ja ze swojej strony polecam firmę AUTO-TOM z Opatowa byłem tam na kursie Tomek to facet który rzetelnie wszystko wytłumaczy pokaże co i jak narzędzia których używa gdzie je kupić jaką lampę itp jestem bardzo zadowolony na kursie byłem dwa msc temu teraz ćwicze codziennie w domu i potrafie zrobić ostrego wgniota co wcześniej było czarną magią ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stefanski83
Użytkownik


Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 2
Skąd: Strzelce Kraj
Wysłany: 26-05-2013, 10:14   pdr

Witam wszystkich
powiem że kilka ciekawych informacji znalazłem i sam też bede się dzielił swoimi doświadczeniami których mam nadzieje nabede pozdrawiam
_________________
Baku
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 26-05-2013, 10:42   Re: pdr

stefanski83 napisał/a:
Witam wszystkich
powiem że kilka ciekawych informacji znalazłem i sam też bede się dzielił swoimi doświadczeniami których mam nadzieje nabede pozdrawiam


A ja myślę że jak już nabędziesz tych doświadczeń to się nie podzielisz. :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stefanski83
Użytkownik


Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 2
Skąd: Strzelce Kraj
Wysłany: 26-05-2013, 12:43   Re: pdr

Mart-Dent napisał/a:
stefanski83 napisał/a:
Witam wszystkich
powiem że kilka ciekawych informacji znalazłem i sam też bede się dzielił swoimi doświadczeniami których mam nadzieje nabede pozdrawiam


A ja myślę że jak już nabędziesz tych doświadczeń to się nie podzielisz. :)


rozumiem bo wiem co czujesz taka natura nas Polaków
ale bede mial okazje ci udowodnic ze moze byc innaczej.
podziele się z Tobą pierwszym doświadczeniem a jest one kiepskie mam młotek bezwładnościowy i adaptery przyklejam je i powiem Ci że kicha odklejaja się po pierwszym stuknięciu jesli niestukam tylko ciągne wytrzymują o wiele wiecej i nawet są efekty ale przy prubie stukania odpadają klej trzyma bardzo dobrze blachy ale nie plastikowego adaptera.
:(
_________________
Baku
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRART
Stały Bywalec



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 79
Punkty: 1/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 01-06-2013, 08:05   Re: pdr

stefanski83 napisał/a:
Mart-Dent napisał/a:
stefanski83 napisał/a:
Witam wszystkich
powiem że kilka ciekawych informacji znalazłem i sam też bede się dzielił swoimi doświadczeniami których mam nadzieje nabede pozdrawiam


A ja myślę że jak już nabędziesz tych doświadczeń to się nie podzielisz. :)


rozumiem bo wiem co czujesz taka natura nas Polaków
ale bede mial okazje ci udowodnic ze moze byc innaczej.
podziele się z Tobą pierwszym doświadczeniem a jest one kiepskie mam młotek bezwładnościowy i adaptery przyklejam je i powiem Ci że kicha odklejaja się po pierwszym stuknięciu jesli niestukam tylko ciągne wytrzymują o wiele wiecej i nawet są efekty ale przy prubie stukania odpadają klej trzyma bardzo dobrze blachy ale nie plastikowego adaptera.
:(





Kolego sympatyczny w wiec co do kleju proponowal bym czarny oczywiscie dobre taby polecic moge atlasy . trzeba pamientac o temperaturce w jakiej racujemy bo jak jst zimno klej nie bedzie wspulpracowac ... cieplo tab srednicy dolka albo nawet troszeczke wiekszym ( chodzi mi o lifter ) co do stukania jakies male wgniotki nie so do takich zeczy wgniecenie mojej babci tylka by sie nadawal by z grupsza wystukac wgnieceie wy sprowadzic ja w odwrotna strone albo poprostu zmniejszyc by moc mozna bylo zaczac pracowac technika drutowa , jak bede mogl w czyms jeszczce pomoc daj znac
_________________
www.pdrart.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
adam74
Stały Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 91
Skąd: Małopolska
Wysłany: 08-06-2013, 21:17   

widzę że temat ruszył razem z czasem gradobić, mam pytanie czy widzieliście zrobione auto po gradzie i czy faktycznie nic nie widać, jaki to jest koszt.
_________________
www.eurograd.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRART
Stały Bywalec



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 79
Punkty: 1/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 26-06-2013, 12:57   

adam74 napisał/a:
widzę że temat ruszył razem z czasem gradobić, mam pytanie czy widzieliście zrobione auto po gradzie i czy faktycznie nic nie widać, jaki to jest koszt.


jezeli chodzi o pdr trzeba wiedziec komu sie daje auto czy w dobre rece pdr to nie jest zwykla praca jest to praca artystyczna ktos kto wklada w ta prace serce jak malarz w obraz efekt jest 100 % i nie wiadomo jak bys szukal patrzyl nie znajdziesz szkody , nie wiem jaki koszt jest w polsce ja za auto po gradobiciu nie totalnie zmasakrowanym stanie biore okolo 1800 € ;) pozdrawiam
_________________
www.pdrart.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
SpeedLak
Użytkownik


Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 13
Skąd: malopolskie
Wysłany: 26-06-2013, 21:12   

PDRART napisał/a:
biore okolo 1800 € ;) pozdrawiam

Fajna sumka ;) we wloszech tak mniej wiecej to miedzy 600 a 800 euro
ps. na jakiej firmy drutach pracujecie koledzy?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrekradom81
Bywalec


Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 54
Punkty: 1/1
Skąd: radom
Wysłany: 26-06-2013, 21:48   

PDRART napisał/a:
adam74 napisał/a:
widzę że temat ruszył razem z czasem gradobić, mam pytanie czy widzieliście zrobione auto po gradzie i czy faktycznie nic nie widać, jaki to jest koszt.


jezeli chodzi o pdr trzeba wiedziec komu sie daje auto czy w dobre rece pdr to nie jest zwykla praca jest to praca artystyczna ktos kto wklada w ta prace serce jak malarz w obraz efekt jest 100 % i nie wiadomo jak bys szukal patrzyl nie znajdziesz szkody , nie wiem jaki koszt jest w polsce ja za auto po gradobiciu nie totalnie zmasakrowanym stanie biore okolo 1800 € ;) pozdrawiam

Mniej więcej ile czasu ci zajmuje zrobienie auta po gradzie jak robisz sam ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRART
Stały Bywalec



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 79
Punkty: 1/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 27-06-2013, 15:22   

piotrekradom81 napisał/a:
PDRART napisał/a:
adam74 napisał/a:
widzę że temat ruszył razem z czasem gradobić, mam pytanie czy widzieliście zrobione auto po gradzie i czy faktycznie nic nie widać, jaki to jest koszt.


jezeli chodzi o pdr trzeba wiedziec komu sie daje auto czy w dobre rece pdr to nie jest zwykla praca jest to praca artystyczna ktos kto wklada w ta prace serce jak malarz w obraz efekt jest 100 % i nie wiadomo jak bys szukal patrzyl nie znajdziesz szkody , nie wiem jaki koszt jest w polsce ja za auto po gradobiciu nie totalnie zmasakrowanym stanie biore okolo 1800 € ;) pozdrawiam

Mniej więcej ile czasu ci zajmuje zrobienie auta po gradzie jak robisz sam ?


zalezy jakie auto jaka blacha jak wiadomo auto aucie nie rowne , jak nie ma tragedi wielkiej i jestem wypoczety ;] auto po gradzie do 2 dni
_________________
www.pdrart.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrekradom81
Bywalec


Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 54
Punkty: 1/1
Skąd: radom
Wysłany: 27-06-2013, 19:40   

Ja wczoraj o 8 rano zaczołem robic audi a4 po gradzie ale małe dołeczki tak wczoraj do 12 w nocy i dziś od 7 do 19 z małymi dołkami walczyłem ogólnie było ich prawie 200 jeszcze czeka mnie dużoo nauki żeby dojść do wprawy i szybciej robić dla mnie klejowo jest cieżko za długo sie bawie tym
 
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(y):
PDRART
PDRART
Stały Bywalec



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 79
Punkty: 1/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 28-06-2013, 12:04   

piotrekradom81 napisał/a:
Ja wczoraj o 8 rano zaczołem robic audi a4 po gradzie ale małe dołeczki tak wczoraj do 12 w nocy i dziś od 7 do 19 z małymi dołkami walczyłem ogólnie było ich prawie 200 jeszcze czeka mnie dużoo nauki żeby dojść do wprawy i szybciej robić dla mnie klejowo jest cieżko za długo sie bawie tym


No niestety klejowa technika raczej jest stosowana w przypadkach slubkow najczesciej bo dlugo trwa proces klejowy dluzej niz proces drutowy ze tak to nazwe owszem czasem wiadomo jak nie ma za wiele wgniecen na dachu rowniez uzywamy techniki klejowej by poprostu nie rozbierac celego wnetrza .... ja uzywam techniki klejowej kiedy naprawde nie ma innego dojscia , a nawiercanie dziur po drugiej stronie panelu nie stosuje bo dla mnie to kzywdzenie auta nie po to wymyslono sztuke pdr by wiercic i isc na latwizne ... a co do czasu nie przejmowal bym sie tym , nie czas sie liczy a wykonacie , czasem tez mam takie wgnioty ze poprostu sie glubie czlowiek jest leko przemeczony i nie moze wysledzic napiecia i w tym podobne czas sie wydluza , ja nie staram sie robic na czas tylko by byl efekt taki ze nie pojawiaja sie mikro spadki i wzniesienia bo rowniez wole nie polerowac swojich prac , pozdrawiam. ;)

[ Dodano: 28-06-2013, 13:12 ]
SpeedLak napisał/a:
PDRART napisał/a:
biore okolo 1800 € ;) pozdrawiam

Fajna sumka ;) we wloszech tak mniej wiecej to miedzy 600 a 800 euro
ps. na jakiej firmy drutach pracujecie koledzy?


a wiec jakie druty ja stosuje :
ja uzywam w tej chwili dencraf i dentgear mam takze 2 ine komplety wczesniej kupilem jeden z USA nie pamietam firmy zbytnio nie bylem zadowolony z ich wykonania musialem je sam poprawiac ladnie pozakazczac i wysoko wypolerowac koncowki , i rowniesz mam komplet od kturego zaczynalem moja przygode z pdr ktury mnie kosztowal zaledwie 1xx € tez mi sie przydaja czasem , mam kolekcje nazedzi jak kolekcjoner lubie nowe nazedzia ;] jak zawsze zajezdzam do klijenta pierwsze co slysze ze moje nazedzia sa piekne jak wyciogam swoje walizeczki i jest ladny blink i ladnie wszystko poukladane ;)
_________________
www.pdrart.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrekradom81
Bywalec


Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 54
Punkty: 1/1
Skąd: radom
Wysłany: 28-06-2013, 14:35   

A ile lat sie zajmujesz technika pdr ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRART
Stały Bywalec



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 79
Punkty: 1/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 28-06-2013, 19:01   

piotrekradom81 napisał/a:
A ile lat sie zajmujesz technika pdr ?


Ccial bym powiedziec ze ze 20 ;]
ale niestety tak nie jest ;)
zajmuje sie technika pdr zaledwie nie cale 3 lata ....
Kocham to co robie ;)
_________________
www.pdrart.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mst
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 426
Punkty: 4/12
Skąd: uk
Wysłany: 29-06-2013, 01:58   

Pozdro dla wszystkich!
Fajna sprawa,ta technika PDR,czas zacząć się uczyć ...
Czasem mam do lakierowania panel, ze względu na dwa dent-y(bez zarysowań) i tak często się zastanawiam,po co lakierować??? ale nie stety nie znam jeszcze tej techniki,więc...
dobry temat.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
SpeedLak
Użytkownik


Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 13
Skąd: malopolskie
Wysłany: 29-06-2013, 11:34   

PDRART napisał/a:
jak zawsze zajezdzam do klijenta pierwsze co slysze ze moje nazedzia sa piekne jak wyciogam swoje walizeczki i jest ladny blink i ladnie wszystko poukladane ;)

Po tym sie rozpoznaje prawdziwego fachowca ;)
a wiesz moze cos o takiej firmie jak CARbon?
jak dlugo sie uczyles zanim zaczales robic to na powaznie?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRART
Stały Bywalec



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 79
Punkty: 1/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 29-06-2013, 11:58   

SpeedLak napisał/a:
PDRART napisał/a:
jak zawsze zajezdzam do klijenta pierwsze co slysze ze moje nazedzia sa piekne jak wyciogam swoje walizeczki i jest ladny blink i ladnie wszystko poukladane ;)

Po tym sie rozpoznaje prawdziwego fachowca ;)
a wiesz moze cos o takiej firmie jak CARbon?
jak dlugo sie uczyles zanim zaczales robic to na powaznie?


Niestety nie znam , dla mnie istnieja tak naprawde tylko 2 firmy dentcraft dentgear nie chce patrzec na ine firmy za duzo nazedzi sie nakupowalem zanim znalazlem to z czego jestem zadowolony , a teraz cie zaskocze ;] jak dlugo sie uczylem zanim zaczolem zarabiac pieniadze technika pdr ... podkresle ze jestem samolukiem i po 3 miesiacach zaczalem ta technika zarabiac ;] wiem zabawne ( to chba bylo dla mnie przeznaczone ) ;) strasznie mnie bawi ta praca lubie nowe wyzwania , slyszalem ze ludzie dopiero zaczynaja po 2 latach ... no coz ja potrafilem spac na warsztacie by dojsc do tego punktu kiedy moglem se powiedziec ze umiem , zaczolem od robienia aut dla handlazy , nie moglem sie odgonic od pracy mialem na czym dalej sie szkolic a co najleprze szkolilem sie i bralem za to pieniadze ja bylem szczesliwy i klijeci tez, mogl bym dugo opowiadac poprostu przygoda pdr ;)
_________________
www.pdrart.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrekradom81
Bywalec


Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 54
Punkty: 1/1
Skąd: radom
Wysłany: 29-06-2013, 18:32   

Ale gdzie te samochody robiłeś dla handlarzy w Polsce bo widze w opisie że mieszkasz w Niemczech
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRART
Stały Bywalec



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 79
Punkty: 1/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 29-06-2013, 22:03   

piotrekradom81 napisał/a:
Ale gdzie te samochody robiłeś dla handlarzy w Polsce bo widze w opisie że mieszkasz w Niemczech


Tak w Niemczech , chyba widac po mojej ortografi ze nie zabardzo i potrafie po naszemu pisac ;] Ogulnie na codzien do poludnia jestem lakiernikiem tak ze projektowalem ostatnio zdezaki dla IMSA Lamborgini tiuning ( straszny palant ) lubie tak ze modeling ziwica to moj drugi chlebek ;) a od poludnia i wikendy jestem od pdr , wlasnie wrucilem z warsztatu robilem bmw e39 dach technika klejowa ... myslalem ze sie poskladam szlo jak krew z nosa uwielbiam niemieckie blachy :nono: jak i technike klejowa ..... kazdy mi mowi ze mam spokuj i nerwy do tej pracy ale ja mam respekt do ludzi co naprawde cale gradobicie robia klejem ja bym tak nie mogl ;]
_________________
www.pdrart.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
SpeedLak
Użytkownik


Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 13
Skąd: malopolskie
Wysłany: 30-06-2013, 09:23   

PDRART napisał/a:
na codzien do poludnia jestem lakiernikiem


tak wlasnie myslalem ze pewnie wczesniej miales cos doczynienia z lakierem i pewnie blacharka dlatego tak szybko zalapales PDR
mi tez podobnie jak Tobie zeszlo z nauka tego zawodu i wlasnie dziwilem sie jak niekturzy pisali tutaj na tym forum ze potrzebne 2lata i to pod okiem fachowca :O
ja tez na codzien jestem lakiernikiem i tez blacharke konwencjonalna duzo robilem i wiem jak blacha sie zachowuje ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrekradom81
Bywalec


Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 54
Punkty: 1/1
Skąd: radom
Wysłany: 30-06-2013, 11:07   

Josef06 napisał/a:
Nauka tego zawodu jest żeczą indywidualną,
Po kursie parodniowym jesteś może wstanie zrobić drobne uszkodzenie.żeby zrobić ostrą wgniotę na krawędzi z przemieszczeniem materiału albo gradobicie z 1000cem wgniotek o średnicy powyżej 40mm to musisz 100 % opanować techniki wypychania , klejenia i co najważniejsze technikę mloteczkonia żeby uzyskać idealną powieszchnię.
Pod okiem dobrego technika trwa to około 2 lat

No pewnie ota wypowiedź ci chodziło a byłeś w stanie po paru msc treningu zrobić taki grad albo wgniote na krawędzi z przemieszczeniem materiału ja myśle że NIE ! !!!! albo przynajmniej by ci sie tak wydawało i pewnie nie było by na igłę :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne