lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Airbrush a umiętjonsci rysowania .
Autor Wiadomość
tutek
Wyjadacz


Wiek: 44
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 105
Skąd: Wawka
Wysłany: 08-09-2011, 20:11   Airbrush a umiętjonsci rysowania .

Witam. Podobja mi się wasze prace w fotogaleri :)

Mam taki za 150 zł airbrush , ni eprofesjonalny w ogóle ale jakoś tam sobie ćwiczę, a raczej bazgram. Umiem jakiś piorunek zrobić i to wszystko...... No własnie nie umiem rysować, nie stety natura w den dar mnie nie wyposażyła i pytanie czy można jakieś techniki sztuki airbrush się nauczyć wyćwiczyć czy niestety jest potrzebna umięjętnosć rysowania , szkicu itd ??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 09-09-2011, 14:06   

duzo mozna zrobic z wykorzystaniem szablonow
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tutek
Wyjadacz


Wiek: 44
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 105
Skąd: Wawka
Wysłany: 09-09-2011, 14:53   

no tak , a z tego co wiem to szblonami sie zaczyna chyba tak ?? a potem sie już ręcznie kończy ??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
paciak
Forumator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 206
Punkty: 2/4
Skąd: SKP / TBG
Wysłany: 09-09-2011, 20:45   

poczytaj o cieniowaniu, padaniu świała itd. Większość prac robi się z szablonów. Airbrush to głównie sztuka maskowania i planowania pracy. Kolejnosci etapów rozklejania maskowana ect.

No.... chyba ze chcesz malować twarze to juz cos w sobie musisz miec.....

W kazdym razie bez talenu rysownika cos niecoś namalujesz co nacieszy niejedno oko:)
Poczytaj troche artykułów chociazby Karpińskiego czy obejrzyj jakies tutoriale na jołtubie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
arka
Moderator


Wiek: 33
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 157
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: lodzkie
Wysłany: 19-09-2011, 19:27   

polecam ci filmiki Eda Hubbsa pokazuje wiele patentow na malowanie ktore po treningu mozna spokojnie wykonac bez wiekszych zdolnosci manualnych. wracajac do prac z szablonow
nic do tego niemam ale wieksza wartosc zawsze ma praca z wolnej reki:) niezmienia to faktu ze i tak przy korzystaniu z szablonow ttrzeba sie pomeczyc bo niepolega to na przylozeniu szablonu i prysnieciu w wiekszosci szablonem robi sie lekki cien waznych punktow a reszte sie i tak wykancza z reki. ogolnie nie uzywam typowych szablonow np. czaszek no chyba ze trzeba ich namalowac z 20 :) ogolnie uzywam krzywikow ktore sie przydaja do plomieni lub gdy potrzebujemy ladnej prostej lini :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne