lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
26-01-2011, 16:56
Hvlp czy Rp
Autor Wiadomość
savxx
Wymiatacz
garage team



Wiek: 50
Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 152
Punkty: 5/7
Skąd: małopolska/Miechów
Wysłany: 15-11-2010, 23:04   Hvlp czy Rp

Witam.
Jestem na kupnie SATA Jet 3000 i teraz mam poważne "schody".Naczytałem się różnych rzeczy i ....zgłupiałem.Nie wiem czy kupić Jet3000Hvlp czy RP.To że obydwa są świetne to nie podlega dyskusjii ale co byłoby lepszym wyjściem dla małej lakierni?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 15-11-2010, 23:17   

savxx napisał/a:
Jet3000Hvlp
_________________
... i zacznij widzieć siebie takim, jakim zawsze chciałeś być .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 16-11-2010, 07:14   

savxx, jaka wydajnosc ma sprezarka??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
savxx
Wymiatacz
garage team



Wiek: 50
Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 152
Punkty: 5/7
Skąd: małopolska/Miechów
Wysłany: 16-11-2010, 08:45   

Sprężarka ma wydajność 320 l/min.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Greg
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 741
Punkty: 25/2
Skąd: śląskie
Wysłany: 16-11-2010, 08:51   

Cytat:
Sprężarka ma wydajność 320 l/min.

no to będziesz miał schody z hvlp ;)
_________________
Live is 2 short 2 be slow.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
savxx
Wymiatacz
garage team



Wiek: 50
Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 152
Punkty: 5/7
Skąd: małopolska/Miechów
Wysłany: 16-11-2010, 08:55   

Właśnie tego się obawiałem.Czyli zostaje RP.Myślę że ten da radę.Chłop w sklepie mówił że będzie o.k ale mógł po prostu chcieć sprzedać dany model.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 16-11-2010, 14:50   

ja cały czas lakieruje satą 3000 HVLP na sprężarce aspa. nie mam z nią problemów jeśli chodzi o spadki ciśnienia. HVLP jest bardziej uniwersalna. do bazy rewelacja do klaru też tylko jest trochę wolniejsza. RP do bazy zwłaszcza srebrnej za bardzo się nie nadaje
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 16-11-2010, 15:42   

savxx napisał/a:
co byłoby lepszym wyjściem dla małej lakierni?
Witam. Co rozumiesz przez małą lakiernię? W jakich warunkach, co i czym najczęściej malujesz?
savxx napisał/a:
Sprężarka ma wydajność 320 l/min.
Czy ta wydajność to mierzona czy wg. instrukcji tej sprężarki? Bo jedno z drugim na ogół ma nie wiele wspólnego.

Ja dzisiaj pierwszy raz odpaliłem RP-ka u siebie w dziupli, i ...... masakra. Masakra, bo inaczej tego się nie da opisać.
W warunkach garażowych przy beznadziejnej wentylacji którą można uznać za brak, domalowanie trzeciego dość fikuśnego zderzaka odbywało się "po omacku". W pomieszczeniu o kubaturze ok. 115m3 nie było nic widać. A to tylko 3 zderzaki.
{o jakości się nie wypowiem, bo po prostu nie wiem jaka wyszła, ale sugerując się pierwszą warstwą sądzę że ok}
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
savxx
Wymiatacz
garage team



Wiek: 50
Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 152
Punkty: 5/7
Skąd: małopolska/Miechów
Wysłany: 16-11-2010, 20:49   

Ja też mogę nazwać swój warsztat dziuplą bo kubatura podobna.....Niestety piszę wydajność podaną przez producenta,wiem że te dane zawyżają ale spręzarki wcześniejszej już się pozbyłem a ta o której mowa też jest do kupna,dlatego ta sucha wiedza.Malowanko raczej typowe,osobówki tylko....Na początku myślałem o HVLP bo kumpel warsztacik ma dużo mniejszy i Satką 3000hvlp maluje,głównie w głowie zamącił mi facet w sklepie,polecając RP.Mnie w sumie szybkość nie jest potrzebna,którą podobno daje RP ze swoim strumieniem...Jest jeszcze sprawa jednostek w jakich podają zapotrzebowanie pistoletu na powietrze:na stronie firmowej SATA podają w nl - nanolitrach,i wtedy kompresor z wyd.320l/min,wydaje się być wystarczający,a w sklepach podają na ogół w litrach/min. i wtedy jest cieniej...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
peters1
Stały Bywalec


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 87
Wystawił 17 punkt(y)
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 16-11-2010, 21:43   

łysy73 napisał/a:
W warunkach garażowych przy beznadziejnej wentylacji którą można uznać za brak, domalowanie trzeciego dość fikuśnego zderzaka odbywało się "po omacku". W pomieszczeniu o kubaturze ok. 115m3 nie było nic widać.

To cienko to widze u siebie,chyba ze bede malowal na dworzu co mija sie z celem.
Badz tu madry i pisz wiersze.
Wiec co tu kupic,skoro ta Sata tak kurzy ?
Koledzy a jak sprawdzic wydajnosc sprezarki,jakims domowym sposobem ?

Mam ustawione 4,5bara na zegarze i 20m.weza jest i wiatru nie braknie mi nigdy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 16-11-2010, 22:24   

savxx napisał/a:
Ja też mogę nazwać swój warsztat dziuplą bo kubatura podobna.
savxx napisał/a:
w głowie zamącił mi facet w sklepie,polecając RP
No to moja opinia jest taka, że RP w żadnym wypadku nie nadaje się do malowań większej ilości elementów bez kabiny. A powiedzmy calaka to absolutnie nie ma nawet w ogóle o czym mówić. Tragedia to najlepsze określenie choć i tak chyba dość delikatne.
Po mojemu do warunków bez komorowych i w opcji jednego guna tylko i wyłącznie HVLP wchodzi w rachubę. Prawdę mówiąc jakoś ciężko mi nawet wyobrazić sobie malunki bazą pistoletem RP. Ale może mam za mało bujną wyobraźnię.
Także jak wspomniałem garażowo i z jednym gunem to tylko HVLP.

I tu następny myk jaki?
Nie widziałem Saty HVLP przy malunku bez kabiny, ale widziałem bo mam Iwatę i podejrzewam, że Iwata będzie lepsza. Te podejrzenia są podyktowane tym, że np. Sata 3000 łyka o 60L/min więcej wiatru od Iwaty, więc co za tym idzie jest z pewnością mniejszy zakurz. Poza tym Iwata da radę śmigać na mniejszym ciśnieniu więc to kolejny plus. Faktem jest że na klarze się ślimaczy ale jak wybierać jednego guna i do baz i do akryli to wybrałbym tylko Iwatę WBX-a. I z dyszą jaką ja wziąłem bo nie 1,3 a 1,4. Bazę rozbija świetnie a jest z pewnością szybsza w klarze od 1,3.
Malowałem tą Iwatą już troszkę elementów i zakurz jest mniej więcej o połowę mniejszy niż przy Sacie RP, także.....

Wiem, że może się komuś moja opinia nie spodobać, ale takie są fakty. Satą RP klar kładzie się pewnie, łatwo, ......, ale w warunkach bez komorowych przy większej ilości elementów Iwata WBX jest duuużo lepsza.

[ Dodano: 16-11-2010, 22:27 ]
peters1 napisał/a:
Wiec co tu kupic,skoro ta Sata tak kurzy ?
Swoje zdanie wyraziłem powyżej.
peters1 napisał/a:
jak sprawdzic wydajnosc sprezarki,jakims domowym sposobem ?
Zmierz ile czasu i do ilu bije ta sprężarka, a później na podstawie tych danych plus pojemności baniaka wyliczy się jej średnią wydajność

[ Dodano: 16-11-2010, 22:29 ]
savxx napisał/a:
spręzarki wcześniejszej już się pozbyłem a ta o której mowa też jest do kupna,dlatego ta sucha wiedza
Więc tym lepiej dla Ciebie. Bo lepiej od razu tyćkę dołóż i kup z ciut większym baniakiem i bardziej wydajną do nowego guna. Ja bym tak zrobił.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 16-11-2010, 22:38   

Cytat:
Koledzy a jak sprawdzic wydajnosc sprezarki,jakims domowym sposobem ?

Mam ustawione 4,5bara na zegarze i 20m.weza jest i wiatru nie braknie mi nigdy.

4,5xV(obj.zbior..)xt(czas w sek.):/60=ll/min.Po nabiciu zbiornika wciskasz spust pistoletu do końca iliczysz czas do załączenia się kompr.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 16-11-2010, 23:06   

łysy73 napisał/a:
ale takie są fakty. Satą RP klar kładzie się pewnie, łatwo, ......, ale w warunkach bez komorowych przy większej ilości elementów Iwata WBX jest duuużo lepsza

Czyżby z tej Twojej wypowiedzi można wyciągnąć morał taki.. że Iwata nie jest narzędziem profesjonalnym, bo lepiej sprawuje się w warunkach mniej profesjonalnych ?? ;) ..

Przy dzisiejszym postępie technologii to szybkość aplikacji i jakość nałożonej powłoki decyduje o tym które narzędzie jest w jakimś stopniu lepsze od drugiego jakościowo i finansowo..finansowo w sensie skrócenia pracy kabiny, i skrócenia pracy lakiernika....

Twierdzisz też że SATA 4000 RP bardzo mocno pyli ale, twierdzisz też że przy tym jest to pistolet szybki...bo jak by nie było jest...Iwata zaś według Twoich spostrzeżeń jest pistoletem wolniejszym który mniej pyli...a może to jest tylko złudzeniem że Iwata mniej pyli ??, bo skoro jest to pistolet wolniejszy to w DANYM CZASIE wytworzy mniej mgły rozpylanego materiału..SATA zaś w czasie powiedzmy krótszym o 1/4 nałoży materiał o szybciej w stosunku do Iwaty i tym samym wytworzenie mgły może wydawać się bardziej nasilone co nie znaczy że większe od wytworzonej mgły przy aplikacji Iwatą ...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 16-11-2010, 23:10   

ale z mniejsza mgla maly wiatraczek sobie szybciej poradzi i caly czas jest widno
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 16-11-2010, 23:17   

jacklack napisał/a:
Czyżby z tej Twojej wypowiedzi można wyciągnąć morał taki.. że Iwata nie jest narzędziem profesjonalnym, bo lepiej sprawuje się w warunkach mniej profesjonalnych ??
No coś Ty boss? Iwata to super pistolet. Super.
jacklack napisał/a:
Twierdzisz też że SATA 4000 RP bardzo mocno pyli ale, twierdzisz też że przy tym jest to pistolet szybki...bo jak by nie było jest...Iwata zaś według Twoich spostrzeżeń jest pistoletem wolniejszym który mniej pyli...a może to jest tylko złudzeniem że Iwata mniej pyli ??, bo skoro jest to pistolet wolniejszy to w DANYM CZASIE wytworzy mniej mgły rozpylanego materiału..SATA zaś w czasie powiedzmy krótszym o 1/4 nałoży materiał o szybciej w stosunku do Iwaty i tym samym wytworzenie mgły może wydawać się bardziej nasilone co nie znaczy że większe od wytworzonej mgły przy aplikacji Iwatą ...
Jacku zdecydowanie mniej pyli. Mogę się nawet posunąć do stwierdzenia że mniej o połowę.
Tylko tak do końca sam nie potrafię tego wytłumaczyć.
Bo przecież jest tak jak piszesz: CZAS. Tu Sata RP bije Iwatę WBX-a na głowę jak chce, a jednak zakurz jest nie miłosiernie większy.
Następna sprawa to zużycie powietrza: Iwata wyrzuca go z siebie o ok. chyba 90L/min więcej a jednak zakurz jest nieporównywalnie mniejszy.

I ku ścisłości raz jeszcze powiem, że opisuję warunki BEZ KABINOWE.
To tak, żeby nikt nie zrozumiał mnie że S...RP to totalny fajans nie nadający się do niczego. To super pistol ale przy większych malunkach "kabinowy", a nie " szopowy" ;]

[ Dodano: 16-11-2010, 23:21 ]
martek napisał/a:
z mniejsza mgla maly wiatraczek sobie szybciej poradzi i caly czas jest widno
Wszystko jest lepsze niż nic, ale.... to za mało.

Teraz wychodzi na to, że będę chyba musiał poczekać jak się rozwinie sytuwacja i dokupić do pistola kabinę ;]

Nie spoko będzie. Na szczęście i tak już planowałem zrobić "prawie profi" wyciągi i nadmuchy więc do wakacji już ja jej przygotuję warunki aby mnie nie straszyła swym wykopem ;] ;)
Damy radę
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
peters1
Stały Bywalec


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 87
Wystawił 17 punkt(y)
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 16-11-2010, 23:38   

Moja sprezarka to samorobka ale mysle ze jest o dobrej konstrukcji.A wiec zbiornik ma od 50 do 100 litrow. Teraz ma ustawione ze wylacza ze przy 8 barach kiedys bylo wiecej jak mielismy ciezarowke. A przy 6 barach sie wlacza.On i Off to kwestia ustawienia wylacznika.

Zgłupiałem odnosnie zamownienia Saty i cieszenia sie nowym gunem.U mnie kolega lakiernik ma Sata 2000 musze kiedys pogadac z nim i zobaczyc jak to jest naprawde z tym kurzeniem.Pojezdze po lakierniach i popytam (za bardzo nie chca rozmawiac gdyz boja sie konkurencji) jak to jest.Mimo wszystko i tak kupie Sate. ;)
_________________
Laweta uslugi.Tanio.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
savxx
Wymiatacz
garage team



Wiek: 50
Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 152
Punkty: 5/7
Skąd: małopolska/Miechów
Wysłany: 16-11-2010, 23:41   

Ja jestem zdecydowany na SATĘ.Zresztą widziałem HVLP w akcji,w garażowych warunkach...wcale mocno nie kurzył....akurat kładziony był klar,wentyacji zadnej i było o.k.I z człym samochodem gość uwinął się szybko.No i jakość powłoki była super.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 16-11-2010, 23:49   

peters1 napisał/a:
Teraz ma ustawione ze wylacza ze przy 8 barach kiedys bylo wiecej jak mielismy ciezarowke. A przy 6 barach sie wlacza.On i Off to kwestia ustawienia wylacznika.
Ale to nie ma nic wspólnego z wydajnością ;] A baniak 50 czy nawet 100 też nie jest porywający.... {aczkolwiek lepszy nić 24}
peters1 napisał/a:
Mimo wszystko i tak kupie Sate.
savxx napisał/a:
Ja jestem zdecydowany na SATĘ
A ja Wam nie odradzam. Tylko jak macie kupować tylko po jednym gunie i do baz i do akryli, to wybrałbym zdecydowanie i bezdyskusyjnie HVLP-ka.

[ Dodano: 16-11-2010, 23:52 ]
Zresztą chyba Mkautos najpierw malował i bazy i klary HVLP-kiem a dopiero później zaatakował klary RP-kiem w warunkach "bez kabinowych" to niech opowie o różnicy między nimi.
Czy Mk... się pomyliłem i źle zapamiętałem? Jak tak, to sorki. Skleroza jestem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 16-11-2010, 23:59   

łysy73 napisał/a:
Następna sprawa to zużycie powietrza: Iwata wyrzuca go z siebie o ok. chyba 90L/min

Tutaj trzeba by się dokładnie przyjrzeć ułożeniu nałożonej powłoki...jaka łuska jest po Iwacie WBX a jaka po Sata 4000...jakie jest rozbicie ciężkiego materiału HS i porównanie tych dwóch modeli w sensie ułożenia struktury w stosunku do bardzo istotnego czynnika jakim jest grubości nałożonej powłoki która mierzona jest w mikronach...i tutaj może się okazać że Sata 4000 osiąga szybciej wymagany efekt wizualny powłoki przy mniejszym zużyciu materiału aniżeli Iwata, ale to tylko takie moje spostrzeżenia ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 17-11-2010, 00:08   

Hmmm o zużyciu nie bardzo powiem bo nie pamiętam ile poszło mi klaru Iwatą.
O grubości powłoki tym bardziej.
A obydwoma leciałem na DP 3750 w podobnej temperaturze.

Jedyne co mogę porównać to zakurz i czas.
Zakurz kolosalnie większy po Sacie RP, ale czas Iwatą chyba półtora raza jak nie więcej dłuższy.
{a i tak nie kumam czemu jest taka różnica w zapyleniu ;] Ale nie ma co dochodzić. Jest jak jest i trza się z poprawieniem warunków spieszyć ;) }

[ Dodano: 17-11-2010, 00:11 ]
Tutaj najbardziej obiektywną opinią między S... HVLP i RP byłoby pomalowanie takich samych kilku {2} elementów w kabinie -bez włączania wyciągów :) :)
Ale nie sądzę aby ktoś chciał to przetestować :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
peters1
Stały Bywalec


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 87
Wystawił 17 punkt(y)
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 17-11-2010, 10:06   

A jakby skrecil troche Sate 3000 Rp to zakurz powinien na zdrowy rozum sie zmiejszyc.Pytam gdyz ostatnio maluje w garazu pod domem gdzie jedyna wentylacja jest przeciag. :)
_________________
Laweta uslugi.Tanio.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 17-11-2010, 19:30   

panowie wiecie moze jaki pobor luftu ma sata 4000 hvlp???
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 17-11-2010, 20:06   

peters1 napisał/a:
A jakby skrecil troche Sate 3000 Rp to zakurz powinien na zdrowy rozum sie zmiejszyc
;] ;] Można i nie nalać lakieru wtedy tylko fajnie posyczy ;]
Nie ten typ, a w zasadzie te typy tak mają. HVLP mniej kurzy.
Cytat:
panowie wiecie moze jaki pobor luftu ma sata 4000 hvlp???
Wuala:

Sata 4000 przy 2 barach na wejściu:

- RP =285
- HVLP = 430
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 17-11-2010, 21:11   

łysy73 napisał/a:
- HVLP = 430


czyli moj bidny expo110L. nie uciagnie :angry: a mialem na niego chrapke
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
peters1
Stały Bywalec


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 87
Wystawił 17 punkt(y)
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 17-11-2010, 21:35   

łysy73 napisał/a:
peters1 napisał/a:
A jakby skrecil troche Sate 3000 Rp to zakurz powinien na zdrowy rozum sie zmiejszyc
;] ;] Można i nie nalać lakieru wtedy tylko fajnie posyczy ;]
Nie ten typ, a w zasadzie te typy tak mają. HVLP mniej kurzy.
Cytat:
panowie wiecie moze jaki pobor luftu ma sata 4000 hvlp???
Wuala:

Sata 4000 przy 2 barach na wejściu:

- RP =285
- HVLP = 430


Wszystko ok tylko ze Sata HVLP to troche inna bajka i moja sprezara nie uciagnie.
Zastanawiam sie dlaczego ten HVLP skoro potrzebuje wiekszej i wydajniejszej sprezarki mniej kurzy.Moze ktos to mi logicznie wytlumaczyc.A Sata RP potrzebuje mniej wiatru i kurzy wiecej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
rajcuch
Forumator



Wiek: 48
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 213
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Wlkp
Wysłany: 17-11-2010, 21:49   

witam,powiem tak ze swojego doswiadczenia... mam do klaru sate 3000 rp i 3000 hvlp dysze rozmiar 1.3 lakieruje w kabinie i zakurz od rp jest jeszcze raz taki jak w hvlp.równiez zuzycie materialu większe.Jednak wole hvlp! Rp tylko używam tam gdzie oryginalna powloka jest cieniutka... jak np w japońcach. fakt powietrza potrzeba wiecej w hvlp, ale zanim kupilem śrube mialem spręzarke 3 tlokową 150 l o wydajnosci ok 350l i hvlp dawal rade na elementach, jedynie maski i dachy to puchł w polowie i spadalo do 1.6 na wejsciu,ale szlo ;) takze tylko hvlp 2,1 bar na wejsciu i klarek dzidzia :) a dlaczego mniej kurzy hvlp? bo ma na wyjsciu z dyszy cisnienie 0,7 bar i material idzie na element a nie odbija od niego w powietrze przy cisnieniu jaki ma rp na wyjsciu.
 
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(y):
peters1
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 17-11-2010, 22:32   

Dokładnie tak jak napisał Rajcuch:
- przez HVLP przelatuje większa ilość powietrza ale pod mniejszym ciśnieniem na wylocie niż z RP
- przez RP przelatuje mniejsza ilość powietrza ale pod większym ciśnieniem na wylocie niż z HVLP
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 18-11-2010, 11:46   

kup sobie devilbiss"a gti pro
Ostatnio zmieniony przez baqo 01-12-2010, 22:17, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 18-11-2010, 17:49   

baqo napisał/a:
kup sobie dwvilbiss"a gti pro
Chciałbym sobie potestować ten pistolecik u siebie w dziupli.
Bo jednak podjąłem decyzję, że zrobię jeszcze jeden albo 2 testy tą Satą 4000 RP i jeśli nadal nie będzie mi pasiła, to będę ją sprzedawał i szukał czegoś innego.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 18-11-2010, 17:52   

łysy73 napisał/a:
będę ją sprzedawał

Ja kupie od Ciebie gdyby coś.
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 18-11-2010, 18:01   

mkautos napisał/a:
Ja kupie od Ciebie gdyby coś.
Oki. W kilka dni podejmę decyzje. Max do wtorku - środy, i dam odpowiedź.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 18-11-2010, 18:38   

a za ilę????
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 18-11-2010, 18:52   

Jak już się zdecyduję, czy też jeśli -okaże się na dniach- to pewnie za mniej niż są najtańsze dostępne do kupna. Ale jak się zdecyduję to dam znać. Maxymalnie raczej do środy. Oki nie ciągnijmy już na razie tego tematu w tym poście. Ja do połowy następnego tygodnia podejmę sobie decyzję i się ewentualnie ogłoszę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
savxx
Wymiatacz
garage team



Wiek: 50
Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 152
Punkty: 5/7
Skąd: małopolska/Miechów
Wysłany: 01-12-2010, 21:47   

Dzięki panowie za tak szeroki odzew.Naprawdę warto było poczytać,sporo wiedzy wyhaczyłem.Dzięki raz jeszcze.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-12-2010, 13:19   

Nie czytam cząłosci bo mi się inie chce/
Baze kłade 1.3 HVLP Sata a klar 13 RP. RP jest o tyle zajbisty ze nie robi barana tylko morkę a'la Audi. Idzie więcej materiału ale zyskuje się na polerce. Robie na serwisie to musze wylać jak reszta blach. 4000 w zeby i masz zestaw na 10 lat, pod warunkiem ze bedziesz o nie dbał.
Pozdro.


Malowana maska i błotnik cieniowany do drzwi Klar na RP Baza na HVLP Lesonal. Stary gniot 08 rok... Bo miał ryski, polerka nie pomogła.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 03-12-2010, 17:38   

Barcik napisał/a:
Baze kłade 1.3 HVLP Sata a klar 13 RP. RP jest o tyle zajbisty ze nie robi barana tylko morkę a'la Audi.


jak się nie umie lakierować to zawsze będzie baran wychodził. nie wiem w czym masz problem jesli chodzi o klar wylany HVLP
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-12-2010, 18:56   

kamilbusko napisał/a:
Barcik napisał/a:
Baze kłade 1.3 HVLP Sata a klar 13 RP. RP jest o tyle zajbisty ze nie robi barana tylko morkę a'la Audi.


jak się nie umie lakierować to zawsze będzie baran wychodził. nie wiem w czym masz problem jesli chodzi o klar wylany HVLP


Taks ie składa ze nie wiem co masz na mysli BARAN. Mi chodzi o głeboką more. A RPkiem robie delikatną morkę. Inaczej wylewa HVLP a inaczej RP> HVLPkiem tez wyleje ładnie ale musze sie gimnastykowac. Skoro mam możliwosc na 2 pistole jechac to jade. prawda? I nie mów ze nie umiem bo jakbym nie umiał, to bym tu nie pisał i by mnie tu nie było.
Pozdro serdeczne
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
fajo8
Użytkownik
...


Wiek: 34
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 5
Skąd: Orzesze
Wysłany: 04-01-2011, 22:18   

peters1 napisał/a:
łysy73 napisał/a:
W warunkach garażowych przy beznadziejnej wentylacji którą można uznać za brak, domalowanie trzeciego dość fikuśnego zderzaka odbywało się "po omacku". W pomieszczeniu o kubaturze ok. 115m3 nie było nic widać.

To cienko to widze u siebie,chyba ze bede malowal na dworzu co mija sie z celem.
Badz tu madry i pisz wiersze.
Wiec co tu kupic,skoro ta Sata tak kurzy ?
Koledzy a jak sprawdzic wydajnosc sprezarki,jakims domowym sposobem ?

Mam ustawione 4,5bara na zegarze i 20m.weza jest i wiatru nie braknie mi nigdy.


odp> Mialem Jonsweya za 400zl. nie wiem jak ale malowalem nim kiedys,. teraz boje sie nim kłasc podklad. Mam aktualnie 3000rp. Bez porownania... poprostu bajka 10 razy mniej kurzu a przy tym mniej katowany jest kompresor. Pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne