lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
28-10-2010, 21:35
Udzielamy pomocy i informacji dotyczących Promienników IR
Autor Wiadomość
Lauter
Bywalec



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 39
Skąd: Gdynia
Wysłany: 09-11-2010, 18:04   

profesjonalny 1 pirometr kosztuje około 2tyś zł i każdy trzeba indywidualnie programować w zależności od powierzchni z jakiej będzie odczytywał temperaturę , czy ty blacha,guma,czy powierzchnia półprzezroczysta, a może szkło , czy ciemna czy jasna :)
Sterownik również programujemy, tzn do każdego rodzaju promiennika sami piszemy programy które później instalujemy do sterownika z panelem dotykowym, jednorazowe napisanie programu dla tego typu sterownika w firmie zewnętrznej kosztuje duuuuuużo :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 09-11-2010, 18:39   

Oki. Rozumiem.
Więc jeśli podejmę jakąś decyzje dalej będę się odzywał na PW i telefonicznie.
Dzięki
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
obcy_69
Wyjadacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 113
Skąd: zamoyskie
Wysłany: 11-11-2010, 18:15   

Lauter napisał/a:
profesjonalny 1 pirometr kosztuje około 2tyś zł i każdy trzeba indywidualnie programować w zależności od powierzchni z jakiej będzie odczytywał temperaturę , czy ty blacha,guma,czy powierzchnia półprzezroczysta, a może szkło , czy ciemna czy jasna


Jak wiadomo w lakiernictwie te powierzchnie sa raz ciemne , raz jasne.
Jak wiec wygladaja nastawy pirometru w tym przypadku..?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Lauter
Bywalec



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 39
Skąd: Gdynia
Wysłany: 11-11-2010, 21:03   

Pirometr jest tak wykalibrowany że kolor powierzchni nie stanowi przeszkody w prawidłowym odczycie temperatury, użytkownik promiennika nie ma możliwości ingerowania w nastawę pirometru, wcześniejsze ustalenia przed zakupem decydują o tym jak kalibrujemy pirometry
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 12-11-2010, 00:43   

Cytat:

Pirometr jest tak wykalibrowany że kolor powierzchni nie stanowi przeszkody w prawidłowym odczycie temperatury,

Bo odczytuje wcześniej zapodana w programie temp. suszenia i taką utrzymuje do danego koloru, materiału lakierniczego z powierzchni jaką suszy i w takim wypadku kolor powierzchni wygrzanej nie ma już znaczenia ( nie dopuści do jej przegrzania..)..temp. jaka możemy wygrzewać dany materiał jest podana w kartach technicznych

A co się dzieje jeżeli mamy promiennik IR który nie jest wyposażony w pirometr?? jak pochłaniane są wtedy fale przez kolory jasne lub ciemne? chodzi o ich odbicie, czy w takim wypadku przy kolorach jasnych trzeba nieco wydłużyć czas odparowania i suszenia czy też nie?..nasuwa mi się też przy tej polemice jeszcze jedno pytanie... czy promiennik IR bez pirometru w dzisiejszej fazie rozwoju technologicznego jest urządzeniem nadal profesjonalnym i stosowanym? czy już takie urządzenie zeszło na dalszy plan w rankingu postępu technologicznego w tej dziedzinie i nie ma już zastosowania przy stosowanych dziś materiałach lakierniczych?
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 12-11-2010, 23:03   

jacklack napisał/a:
Cytat:

Pirometr jest tak wykalibrowany że kolor powierzchni nie stanowi przeszkody w prawidłowym odczycie temperatury,


A co się dzieje jeżeli mamy promiennik IR który nie jest wyposażony w pirometr?? jak pochłaniane są wtedy fale przez kolory jasne lub ciemne? chodzi o ich odbicie, czy w takim wypadku przy kolorach jasnych trzeba nieco wydłużyć czas odparowania i suszenia czy też nie?..nasuwa mi się też przy tej polemice jeszcze jedno pytanie... czy promiennik IR bez pirometru w dzisiejszej fazie rozwoju technologicznego jest urządzeniem nadal profesjonalnym i stosowanym? czy już takie urządzenie zeszło na dalszy plan w rankingu postępu technologicznego w tej dziedzinie i nie ma już zastosowania przy stosowanych dziś materiałach lakierniczych?

Mnie też to zagadnienie interesuje.Miałem do czynienia z pirometrami optycznymi,/termoparami rownież :) /,ale to były zakresy temperatur 0d 800-2000 st..Ja spotkałem się z modelami "na oko",taka kamerka z włoknem,w której potencjometrem ustawiało się jasność włókna w żaróweczce w stosunku do jasności badanego obiektu.Kończę,bo się zamotam.Nowe technologie to dla mnie magia.Podejrzewam,ze polega to na jasności odbitego światła od obiektu/Biały-dłużej i wyższa temp;czarny-krócej i niższa temp./I tak pewnie wyszedłem na :glupek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 22-11-2010, 20:18   

Czy ktoś mógłby coś o tym promienniku więcej powiedzieć,czy to może się nadać?Jest to promiennik typ.TL100.Z góry dziękuje!

101b.jpg
Plik ściągnięto 425 raz(y) 24,25 KB

_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Lauter
Bywalec



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 39
Skąd: Gdynia
Wysłany: 23-11-2010, 11:31   

Zależy do czego chcesz go używać :) jakie powierzchnie i co chcesz żeby on zrobił :)
Ja takie stojaki, bo nie uważam że to promienniki potocznie nazywam "kozijebki" bez urazy oczywiście :)
Podaj do czego chcesz tak naprawdę stosować promiennik i na jaką skalę :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 23-11-2010, 20:05   

Potrzebny mi jest do,suszenia szpachli,podkładu,lakieru.Najaką skale?kilku elementów w tygodniu lakierowanych,nic wielkiego! Myślę o jednej kasecie,nie ukrywam że dużą rolę odgrywa tu cena!Czy to co przedstawiłem w żaden sposób się nienada ,bo nieukrywam że cena atrakcyjna,ok.700zł....
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Lauter
Bywalec



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 39
Skąd: Gdynia
Wysłany: 24-11-2010, 12:18   

Ja uważam że to żaden promiennik tylko stojak z lampa, moc mi nieznana , mój promiennik ma w jednej kasecie moc 6kW tu jak bedzie 1kW to chyba max a obawiam się że jest albo 600W lub 800W co daje moc mniejszą niż mikrowela do odgrzewania obiadu, zakup takich urządzeń to już na swoją odpowiedzialność podgrzewanie herbatki zimą może się nadać , z taką mocą często stosuje się ręczne promienniki do suszenia jakiś małych ukrytych i niedostępnych dla dużych promienników na ramionach powierzchni
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 24-11-2010, 20:42   

Tak też myślałem.Można by to nazwać lampą chalogenową,z promieniami elektromagnetycznymi jak żarówka domowa.Jest to wyrób made.in.china.Wartości jakie tam są podane można by samemu na poczekaniu wymyśleć,jak zresztą nazwe firmy!Dzięki na naprowadzenie mnie na właściwą drogę :glupek:
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Lauter
Bywalec



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 39
Skąd: Gdynia
Wysłany: 25-11-2010, 13:22   

Uffff cieszę się z takiej reakcji :) rzadko udaję się przekonać ludzi że takie lampki są nic nie warte , chyba kupie sobie dziś piwko bo to jeden z moich życiowych sukcesów :)
Najczęściej ludzie mówią że to oki i im wystarczy :) jakoś sobie poradzą :) a później maja popalone szpachle bo nie chce im schnąć przy tej mocy i przybliżają lampy do samej szpachli :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 25-11-2010, 22:07   

Na zdrowie! :piwosz:
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
radom1989
Wymiatacz


Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 174
Skąd: OPOLE lubelskie.
Wysłany: 23-12-2010, 23:39   

co powiecie o tym promienniku uzywa go ktos albo miał z nim doczynienia ??? jest lepszy od chinoli?? http://www.app.com.pl/pro...ridn=3&prid=488
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 24-12-2010, 00:18   

Tutaj pytanie do EXPERTA,ja miałbym też,jak wiadomo są używane różnej maści lampy naświetleniowe do użytku leczniczego i teraz pytanie ,czy taki promiennik lakierniczy mógłby być wykorzystany do takich celów?no bo jak tak to można by było upiec dwie pieczenie na jednym ogniu!Nie ukrywam że cierpie na bóle lędziwiowo krzyżowe i tak przy okazji mógłbym wygrzać stare kości!! :taniec33:
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 24-12-2010, 11:26   

tomash napisał/a:
bo jak tak to można by było upiec dwie pieczenie na jednym ogniu

Np. nerki :) .Co do meritum-nie mam pojęcia.Przydał by się fizykoterapeuta.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Lauter
Bywalec



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 39
Skąd: Gdynia
Wysłany: 09-02-2011, 22:47   

Do kupienia jest promiennik IR12 bez pirometrów ostatni model z wcześniejszej produkcji zanim powstał model IR12P
Cena detaliczna tego promiennika 12.000 do kupienia jest za
7950


Resztę info już na telefon 511-060-510 lub na gg 1564443 poniżej foty promiennika i jego sterownika

sterir12.png
Sterownik
Plik ściągnięto 27789 raz(y) 9,1 KB

IR121.jpg
Plik ściągnięto 27789 raz(y) 8,55 KB

IR122.jpg
Plik ściągnięto 339 raz(y) 12,09 KB

_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
korner23
Bywalec


Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 44
Skąd: wyszkow
Wysłany: 29-06-2011, 19:30   

przy mieżam sie do kupna promiennika ir tylko że budżet nie za duży max do 2,5tys
niemam jakiegoś kąkretnego przerobu pare elementów w tyg , co w miare ''dobrego'' mogli byscie polecic? ;]
_________________
dziekuje za pomoc:-)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 23-09-2011, 08:24   

[quote="jacklack"]
Cytat:


A co się dzieje jeżeli mamy promiennik IR który nie jest wyposażony w pirometr?? jak pochłaniane są wtedy fale przez kolory jasne lub ciemne? chodzi o ich odbicie, czy w takim wypadku przy kolorach jasnych trzeba nieco wydłużyć czas odparowania i suszenia czy też nie?..nasuwa mi się też przy tej polemice jeszcze jedno pytanie... czy promiennik IR bez pirometru w dzisiejszej fazie rozwoju technologicznego jest urządzeniem nadal profesjonalnym i stosowanym? czy już takie urządzenie zeszło na dalszy plan w rankingu postępu technologicznego w tej dziedzinie i nie ma już zastosowania przy stosowanych dziś materiałach lakierniczych?

Lauter, czy mozesz odpowiedziec na pytnie szefaaa ;) ??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
remo_2007
Wymiatacz



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 191
Otrzymał 8 punkt(y)
Skąd: Wlkp
Wysłany: 14-11-2011, 20:42   

Nie mam dużo malowania w miesiącu może takie coś na początek starczy?Stojak dorobię sam.
http://www.allegromat.pl/aukcja90980
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotra_s
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 12
Skąd: Płock
Wysłany: 02-12-2011, 17:55   

Pytanie do Lauter
Jaki model żarnika został zastosowany w IR 12 ??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
remo_2007
Wymiatacz



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 191
Otrzymał 8 punkt(y)
Skąd: Wlkp
Wysłany: 10-01-2012, 21:46   

Nowa zabawka. Testuję go czy się nada i powiem że jest pomocna ta lampa. Jestem na etapie szukania najlepszej odległości bo nie jest to diabeł jeśli chodzi o moc ale jak to mówią jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. ;) Ten wrak drzwi służy do testów, tak jak na fotkach czas ustawiony na niespełna 20minut,odległość 45cm w momencie wyłączenia temperatura 40'C w innych punktach pola drzwi mniej choć blacha ładnie ciepła.Niestety przy jednej lampce muszę ją przesuwać na boczki.Może coś z tego będzie ;)

Obraz 020.jpg
Plik ściągnięto 296 raz(y) 349,44 KB

Obraz 015.jpg
Plik ściągnięto 316 raz(y) 429,44 KB

Obraz 012.jpg
Plik ściągnięto 310 raz(y) 331,35 KB

Obraz 014.jpg
Plik ściągnięto 332 raz(y) 402,28 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
abdul
uzależniony od forum


Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 351
Punkty: 5/8
Skąd: Krasiniec/Maków maz
Wysłany: 10-01-2012, 21:58   

remo_2007, A co to za promiennik? Jak mozesz to podeslij link.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 24-12-2012, 15:13   

Odrzeję Temat. Używa ktoś promienników eurolak od kolegi Lautera? Jakieś opinie na ich temat?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne