lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc przy malowaniu owiewek
Autor Wiadomość
kellyq
Użytkownik


Dołączył: 25 Gru 2015
Posty: 7
Skąd: Janów Lub.
Wysłany: 25-12-2015, 20:19   Pomoc przy malowaniu owiewek

Hej, witam wszystkich jestem nowy tutaj.

Chciałem się poradzić w kwestii malowania owiewek motocyklowych. Posiadam vfr-kę i chciałem ją pomalować od nowa ponieważ miejscami odłazi lakier głównie przez popękane owiewki i różne przycierki. Teraz jestem na etapie spawania plastików.

Poniżej zamieszczam obrazek jak chciałem pomalować moto



Obecnie vfr-ka jest cała biała.
1. W dwóch miejscach będę musiał dać szpachlę. Czy jeśli przetrę się do plastiku to będę musiał dawać pierwej podkład przed szpachlą czy nie trzeba tego robić?

2. Miejscami odchodzi lakier, chcę w tych miejscach dotrzeć do plastiku, dać coś na przyczepność, na to podkład do plastiku, docieranie papierem, następnie szlifuje całą powierzchnię nakładam bazę, szlifowanie i klar na to. Czy taki tok postępowania jest dobry?Czy muszę jednak po przetarciu całej powierzchni danej części dać pierwej podkład a potem dopiero bazę i klar?

3. W związku z tym że takich naklejek jak na powyższym obrazku raczej nie dostanę w rozsądnej cenie, chciałem spytać o technikę malowania takich elementów. Same szablony bez problemu mogę zrobić, wydrukować i powycinać. Głównie chodzi mi o malowanie tego. Po pomalowaniu będę to też musiał przetrzeć papierem przed kładzeniem klaru i czy jak to będę docierał czy mi to nie zejdzie całkiem?

Z góry dzięki za pomoc ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-12-2015, 20:32   

uff za duzo pisania, wszystko masz na forum. Na górze jest opcja szukaj na pewno znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 27-12-2015, 18:13   

Witam posiadacza VFR,sam miałem 3 sztuki.A więc tak.
1.Nie musisz dawać podkładu przed szpachla na plastik,kup sobie szpachlę do plastiku,szpachluj i podkład.
2.Wszystko ok,na przecierki gołego plastiku daj PZP,i bazy nie szlifujesz,czekasz aż wyschnie i klar,potem polerka.
3.Spytaj o naklejki w Grafnet.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kellyq
Użytkownik


Dołączył: 25 Gru 2015
Posty: 7
Skąd: Janów Lub.
Wysłany: 21-02-2016, 09:52   

Dzięki za rady, vfr rulez.

Zmieniła się koncepcja, całą vfr pomaluję na niebiesko. Boję się że ta wielokolorowe wersja mogła by mi nie wyjść. Kolor to lz5f z palety audi "sportblau". Zapodkładowałem juz wszystko teraz pytanie jakim papierem to przeszlifować. Myślałem o 400 ale czy czasem perły nie wymagają drobniejszego? Co z szlifowanie np. szarą włókniną, można?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 21-02-2016, 11:23   

Szlifuj papierem 800-1000 na wodę,w zupełności wystarczy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kellyq
Użytkownik


Dołączył: 25 Gru 2015
Posty: 7
Skąd: Janów Lub.
Wysłany: 27-02-2016, 17:50   

Hej

Dzisiaj w końcu pomalowałem te owiewki, zostało mi jeszcze pomalować lusterka i tylny uchwyt ale chyba machne je na czarno. Dzisiaj było 5 stopni malowałem z szybkim utwardzaczem i rozpuszczalnikiem ;)

Co do jakości malowania wg mnie jak na pierwszy raz wyszło zajebiście. Połysk jest jak ta lala jednak trafiają się paprochy. Polerować je miejscowo czy całe elementy. Zanabyłem do polerowania farcelę G3.

Jest tylko jedno ALE. Na 3 elementach powyskakiwały mi miejscowo takie malutkie białe kropeczki. Nie wiem co to może być, nigdzie lakier mi się nie zważył ani żadnych zacieków a tu taka niespodzianka. Dało by radę to spolerować czy od nowa muszę malować?

20160227_172740.jpg
Plik ściągnięto 98 raz(y) 634,56 KB

20160227_172755.jpg
Plik ściągnięto 110 raz(y) 725,11 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawciu323
Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: 12 Sie 2011
Posty: 57
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Kielce
Wysłany: 28-02-2016, 09:37   

przetarłeś podkład i na przeszlifachach nasz niestabilne podłoże do lakierowania od nowa.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 28-02-2016, 14:34   

slawciu323 napisał/a:
przetarłeś podkład i na przeszlifachach nasz niestabilne podłoże do lakierowania od nowa.
raczej nie to. Coś z przygotowaniem pod podkład lub z obróbką samego podkładu lub zgazował bezbarwny ale to raczej chyba nie to...
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kellyq
Użytkownik


Dołączył: 25 Gru 2015
Posty: 7
Skąd: Janów Lub.
Wysłany: 28-02-2016, 14:44   

A czy to mógł być np. osad po kamieniu z twardej wody? Dzień wcześniej wyłem wszystkie elementy i odstawiłem do wyschnięcia.

Dzisiaj spróbowałem w jednym miejscu zmatowić to i polerką załatwić. Niestety nic z tego. Te białe kropki wylazły tylko przez bazę, bezbarwny je zalał także nic by to chyba nie dało. No nic najwyżej jutro pomaluje jeszcze raz. Mam jeszcze lusterka i uchwyt do pomalowania i chyba nie będę sie bawił w inne kolory i pomaluje przy okazji i to.

ps. jak długo trzeba odczekać żeby polerować lakier bo mam w kilku miejscach jakieś paprochy?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kellyq
Użytkownik


Dołączył: 25 Gru 2015
Posty: 7
Skąd: Janów Lub.
Wysłany: 06-03-2016, 21:55   

Jak to oceniacie? W skali 1 do 10, zaznczam że nie było polerowane.






Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Falconx
Wyjadacz


Wiek: 52
Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 134
Punkty: 3/1
Skąd: Józefosław
Wysłany: 08-03-2016, 20:12   

5
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 08-03-2016, 20:51   

Świetna baza. Jaki to kolor?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kellyq
Użytkownik


Dołączył: 25 Gru 2015
Posty: 7
Skąd: Janów Lub.
Wysłany: 08-03-2016, 21:30   

Kolor LZ5F
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 10-03-2016, 12:41   

Ogólnie w porządku. Musisz pomyśleć coś z lakierem ale to dojdziesz do wprawy. Moja uwaga jest taka ze albo za dużo rozpuszczalnika w lakierze albo zbyt duże zapylenie albo zbyt duża wilgoć w pomieszczeniu które lakieru jesz. Na niektórych zdjęciach widać jak by ten lakier nie miał pełnego połysku. Mi się wydaje ze wilgoć ściągnął przy schnieciu. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 11-03-2016, 11:24   

Tak jak pellek powyżej napisał coś z tym lakierem bezbarwnym nie jest dobrze. Podobny efekt kiedyś miałem jak pomalowałem element lakierem powierzonym przez klienta nie wiadomo jakiej firmy - ale do markowych lakierów miał bardzo daleko. I na tym elemencie skończyło się lakierowanie z powierzonych materiałów przez klienta. Troszkę malowania masz jeszcze przed sobą a wtedy będzie bardzo dobrze. Pamiętaj lepiej kupić dobry lakier ( ogólnie materiały) za prę złotych więcej i mieć przyjemność z malowania oraz z uzyskanego elementu. Powodzenia przy następnych elementach ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pchelka175
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2014
Posty: 2
Skąd: kamiensk
Wysłany: 12-09-2017, 18:51   

siemka nie chcialem zakladac nowego tematu a chodzi mi o lakierowanie takich owiewek torowych :

https://zapodaj.net/a8dc0c668ba85.jpg.html

jest to fabryczny lakier a raczej podklad a owiewki sa chyba z wlokna szklanego i teraz czy moge na to polozyc bezbarwny czy najpierw specjalny podklad akrylowy do plastikow itp a nastepnie baza i dopiero klar??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne