lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zakład spieprzył robotę
Autor Wiadomość
bredzi
Użytkownik


Dołączył: 27 Wrz 2016
Posty: 9
Skąd: Giżycko
Wysłany: 25-07-2017, 14:11   Zakład spieprzył robotę

Witam

Dałem swoje Mondeo do lakiernika którzy nie wykonał swoja prace fachowo. Naprawił zderzak tak żę hokej wystaje i nie jest spasowany. Hokej był zmawiany nowy i na początku twierdził że hokej przyszedł dopiero jak juz zderzak był zrobiony i że in nie da rady wyprostować plastik. Teraz twierdzi że mi to poprawi za darmo jak kupie inny zderzak. Teraz nie wiem co robić bo miał ten zderzak naprawiać fachowo. Zderzak miał tęż nie równy odstęp od maski. MIał to wszystko robić . Teraz jest tak że odstępy pozostały i na dodatek maska leży nie równo. Twierdził że coś gdzieś sie trochę skrzywiło a maska trzeba przełamać i malować żeby było dobrze.

Zdjęcia zderzak pod wypadku:



Zdjęcia zderzak po naprawie:




Są też inne mniejsze niedociągnięcia:

malował i naprawiał mi też tyknie nadkole i widać przy otwarciu drzwi różnicę koloru:



lusterko było wymieniane ale pomalował tylko górną cześć nóżka co idzie do drzwi ma inny kolor:



Oprócz tego nie obkleił dokładnie auto i jedna felga jest częściowo pomalowana przez podmuch, tak samo odciski białej farby na plastikach i jasna plama białej farby tam gdzie były drzwi malowane, pobrudził mi też podsufitkę odciskami palców, miałem plastiki wszędzie matowe bo auto prawie nowe a on wszystko wysmarował jakimś płynem i świeci to ja psu jaja.

Proszę o poradę co robić. Zakład istnieje od parunastu lat i obiecywał mi że zrobi to fachowo. Teraz boje sie tam zostawiać auto bo może coś po złości zrobić.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 25-07-2017, 20:57   

No i co mamy Ci odpowiedzieć??? Że co? Współczujemy czy co? Bo nie kumam...
:glupek: :O ;( :haha:

[ Dodano: 25-07-2017, 22:04 ]
Wstaw do Normalnego Warsztatu zapłać za lakierowanie zderzaka 500zł i poprawkę klejenia 200zł lub kup normalny zderzak i nie lep z kitu... Polakieruj nowy za 450zł i po zabiegu.
Stawiam na 100 że to była stodoła i zrobił to wszystko za 300zł...
A teraz lament że BEEEEE...
Faktem jest że fachowców w Polandii coraz mniej... ;)

Opcja nr2, Jeżeli zapłaciłeś sporo w co nie wierzę , ale przypuśćmy to oddaj do poprawki i nie odbieraj jak nie będzie względnie zrobione. :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 25-07-2017, 22:48   

Chali68 napisał/a:
No i co mamy Ci odpowiedzieć??? Że co? Współczujemy czy co? Bo nie kumam...
:glupek: :O ;( :haha:

[ Dodano: 25-07-2017, 22:04 ]
Wstaw do Normalnego Warsztatu zapłać za lakierowanie zderzaka 500zł i poprawkę klejenia 200zł lub kup normalny zderzak i nie lep z kitu... Polakieruj nowy za 450zł i po zabiegu.
Stawiam na 100 że to była stodoła i zrobił to wszystko za 300zł...
A teraz lament że BEEEEE...
Faktem jest że fachowców w Polandii coraz mniej... ;)

Opcja nr2, Jeżeli zapłaciłeś sporo w co nie wierzę , ale przypuśćmy to oddaj do poprawki i nie odbieraj jak nie będzie względnie zrobione. :nono:


chciałem podobnie skomentować, ale najpierw zadać pytanie ile kolega zapłacił za wykonaną usługę bo to jednak jest wyznacznikiem jakości - niestety w dzisiejszych czasach nie zawsze ale jednak. Nie ukrywajmy szkoda jest nie wielka ale wg technologii naprawy zderzak i hokej są do wymiany. Oczywiście da radę naprawić zderzak bo nie jest to większym problemem i warsztat na średnim poziomie powinien sobie z tym spokojnie poradzić ale najpierw niech kolega poinformuje nas o sumie wynagrodzenia ww warsztatu
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bredzi
Użytkownik


Dołączył: 27 Wrz 2016
Posty: 9
Skąd: Giżycko
Wysłany: 26-07-2017, 08:17   

Chali68 napisał/a:
No i co mamy Ci odpowiedzieć??? Że co? Współczujemy czy co? Bo nie kumam...
:glupek: :O ;( :haha:

:nono:


Nie chodzi mi o współczucie ! !! tylko o to co robić. Zakład każe mi kupić nowy zderzak a według mnie spieprzyli porostu robotę, na początku twierdził że hokej przyszedł później jak już zderzak był naprawiony co wyjaśnia że skleili go źle i nie pasuje teraz równo hokej. Później twierdził że to plastik i nie może to być równo po uszkodzeniu. Nie mam zamiaru płacić za zderzak. Pytanie takie czy ten zderzak był do naprawiania? co robić.

Druga sprawa to że miedzy maska a błotnikami była równa przerwa, tylko miedzy zderzakami był nie równy ostęp. Miał to naprawić a teraz jest tak jak by maska była bardziej na prawo po zamknięciu i odstępy miedzy błotnikami są nie równe nierówności miedzy zderzakiem zostały. Mówił ze to zrobi a teraz sie tłumaczył że coś gdzieś jest skrzywione i żeby były równe ostępy miedzy maska a błotnikami to trzeba ja przełamać i na nowo malować!!

On mi może równe kity wciskać.

[ Dodano: 26-07-2017, 09:52 ]
kalbi napisał/a:
Chali68 napisał/a:
No i co mamy Ci odpowiedzieć??? Że co? Współczujemy czy co? Bo nie kumam...
:glupek: :O ;( :haha:

[ Dodano: 25-07-2017, 22:04 ]
Wstaw do Normalnego Warsztatu zapłać za lakierowanie zderzaka 500zł i poprawkę klejenia 200zł lub kup normalny zderzak i nie lep z kitu... Polakieruj nowy za 450zł i po zabiegu.
Stawiam na 100 że to była stodoła i zrobił to wszystko za 300zł...
A teraz lament że BEEEEE...
Faktem jest że fachowców w Polandii coraz mniej... ;)

Opcja nr2, Jeżeli zapłaciłeś sporo w co nie wierzę , ale przypuśćmy to oddaj do poprawki i nie odbieraj jak nie będzie względnie zrobione. :nono:


chciałem podobnie skomentować, ale najpierw zadać pytanie ile kolega zapłacił za wykonaną usługę bo to jednak jest wyznacznikiem jakości - niestety w dzisiejszych czasach nie zawsze ale jednak. Nie ukrywajmy szkoda jest nie wielka ale wg technologii naprawy zderzak i hokej są do wymiany. Oczywiście da radę naprawić zderzak bo nie jest to większym problemem i warsztat na średnim poziomie powinien sobie z tym spokojnie poradzić ale najpierw niech kolega poinformuje nas o sumie wynagrodzenia ww warsztatu


Cała naprawa to koszt 3200 zł netto bo rachunku nie chciałem.
DO naprawy było:
- te ostępy miedzy zderzakiem a maską


-zderzak przedni



-drzwi od strony kierowcy(pod klamką maja wgniecenie), oraz wymiana lusterka na inne

-tynie drzwi, były za bardzo uszkodzone i kupiłem całe nie uszkodzone do malowania bo inny odcień był
-tyknie nadkole


-tylni zderzak został wypolerowany

- felga

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 26-07-2017, 19:52   

Zderzak był do naprawy i jest do poprawienia. Auto jest do spasowania to także się da zrobić.
cena z częściami??? Czyli drzwi do wymiany czy na spoter??? Ten hokej z resztą kto kupił?
:nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bredzi
Użytkownik


Dołączył: 27 Wrz 2016
Posty: 9
Skąd: Giżycko
Wysłany: 27-07-2017, 17:10   

Chali68 napisał/a:
Zderzak był do naprawy i jest do poprawienia. Auto jest do spasowania to także się da zrobić.
cena z częściami??? Czyli drzwi do wymiany czy na spoter??? Ten hokej z resztą kto kupił?
:nono:


Tylko czy da się zderzak jeszcze naprawić skoro jest sklejony i to krzywo?

Cena bez części! Tylne drzwi kupiłem całe nie uszkodzone i były malowane, hokej , lusterko , osłona zderzaka równie były kupione przez-mnie.


Nie wiem jak gadać z tym szefem tego zakładu bo on może swoje tam gadać że chce nowy zderzak i że maskę trzeba jak to określił przełamać , zraz powie żeby wszystko spasować to trzeba bezie może pas nowy kupić itd. Jest jakiś rzeczoznawca co jego prace oceni? Nie mam ochoty sie z nim sprzedać dawać mu auto a jak mi coś na złość zrobi jakaś usterkę która dopiero później wyjdzie?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 27-07-2017, 20:01   

podjedź do innego warsztatu i zapytaj ile chcą za poprawienie tego
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 27-07-2017, 21:14   

No to teraz mamy jasność! Ten , który poczynił szkody powinien zapłacić za poprawę tego co narobił... Szkoda że nie wziąłeś rachunku , gdyż był by to dowód niezbity do szybkiego załatwienia tej sprawy. Tak jak wyżej powiedział kol.kalbi, musisz zmienić warsztat.
Możesz także udać się do rzeczoznawcy po opis ,,spartolenia,, chyba że Pan Lakiernik okaże się charakternym człowiekiem i odda pieniążki za poprawienie tej naprawy. ;)
Moim zdaniem nie można się poddawać , musisz sprawę dokończyć. Gdyż jesteś na wygranej pozycji.
Pozdrawiam i życzę powodzenia! :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bredzi
Użytkownik


Dołączył: 27 Wrz 2016
Posty: 9
Skąd: Giżycko
Wysłany: 28-07-2017, 11:49   

kalbi napisał/a:
podjedź do innego warsztatu i zapytaj ile chcą za poprawienie tego


Byłem winnym to ma odwonić bo mają dużo pracy. Ale dlaczego mam płacić jeszcze dodatkowe pieniądze za cos co miało by zrobione. Niech on poprawia.

[ Dodano: 28-07-2017, 12:57 ]
Chali68 napisał/a:
No to teraz mamy jasność! Ten , który poczynił szkody powinien zapłacić za poprawę tego co narobił... Szkoda że nie wziąłeś rachunku , gdyż był by to dowód niezbity do szybkiego załatwienia tej sprawy. Tak jak wyżej powiedział kol.kalbi, musisz zmienić warsztat.
Możesz także udać się do rzeczoznawcy po opis ,,spartolenia,, chyba że Pan Lakiernik okaże się charakternym człowiekiem i odda pieniążki za poprawienie tej naprawy. ;)
Moim zdaniem nie można się poddawać , musisz sprawę dokończyć. Gdyż jesteś na wygranej pozycji.
Pozdrawiam i życzę powodzenia! :)


On nie chce zapłacić za poprawkę tylko każe przyjechać to poprawi. Tylko że mi wciska że zderzak muszę kupić inny nie uszkodzony a przerwy miedzy częściami przodu to twierdzi ze coś gdzieś jest krzywione i trzeba przełamać maskę i ja malować (taka bzdurę już dawno nie słyszałem).

Ja mam świadka jak zawoziłem auto i odbierałem. Poza-tym mogę go zgłosić do urzędu skarbowego.

Najchętniej nie dawał bym mu auto ale rozmawiałem z prawnikiem i powiedział mi że muszę mu dać szanse naprawić błędy jak wyraża taką chęć.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Laik_1
Użytkownik


Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 06-01-2018, 04:48   

Witajcie,

w ciepłe dni zostawiłem w autoryzowanym serwisie auto do zrobienia odprysków na masce. Jakież było moje zdziwienie zimą gdy się okazało, że maska wygląda tak

Jestem laikiem jeśli chodzi o tematy lakiernicze więc nie wiem czy dało się to zrobić lepiej ale intuicja mi podpowiada że jest to schrzanione po całości. Dodam, że na masce nie widać żadnych standardowych błędów lakierniczych. Proszę o wasze opinie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 06-01-2018, 07:24   

Z tegp zdjecia to nic nie widac, wytrzyj maske do sucha i zrob foto trochę bliżej tych wad
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Laik_1
Użytkownik


Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-01-2018, 10:16   

Cześć, po wytarciu do sucha nie widać żadnych wad:



w mojej interpretacji problemem jest różnica w grubości powłoki (nie wiem jaka dokładnie bo nie mam miernika grubości), pytanie czy wg. was jest to rzetelnie zrobiona robota czy też nie, zakładając że sama powłoka jest ok?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 07-01-2018, 14:54   

no jak nic nie widać to jest ok ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne