lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
airpress 340/90 czy 425/100
Autor Wiadomość
karmel1988
Użytkownik


Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 7
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 30-06-2017, 20:04   airpress 340/90 czy 425/100

Witajcie. Planuję zakup kompresora dla własnych potrzeb: konserwacja, czasem jakiś element polakierować. Co sądzicie o tych kompresorach? Nigdzie nie mogę znaleźć testu tych modeli a nie mam sklepu w pobliżu żeby przetestować parametry. Chyba że polecicie coś innego do 2300zł? Planuję też kupić jakiś pistolet i wybór mam pomiędzy devilbissem flg5 i iwatą airgunsą az3. Czy ta airgunsa ma faktycznie zapotrzebowanie 200l bo słyszałem że koło 280l czyli tyle co devilbiss?
Z góry dzięki za pomoc ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 01-07-2017, 11:04   

karmel1988, Co do pistoletów kup sobie sagole 3300 evo z dyszą 1.3 lub 1.4 nie pożałujesz,pomalujesz nim i bazą i klarem nie chmurzy,nie zapycha się,a kubek to już wogule przemyślana sprawa.

Co do kompresora szukaj na włoskiej pompie np. ABAC dwu tłokowa,zbiornik 100l w zupełności wystarczy,znajomy ma właśnie taki zestaw i ten kompresor zapieprza od rana do wieczora i daje radę,szlifierki,devilbiss GTI pro do bazy jak i do klaru ,wiesz dobrze że zapotrzebowanie powietrza te guny mają spore. :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
karmel1988
Użytkownik


Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 7
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 04-07-2017, 07:48   

Czy ta sagola jest warta tych pieniędzy i czy jest taka duża różnica pomiędzy nią a tymi co podałem? A jak z wydajnością tych airpress'ów?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 04-07-2017, 10:39   

karmel1988, Sagola tak jest warta tych pieniędzy,pistolet jest zrobiony z wysokiej jakości komponentów,jest bezuszczelkowy i ma 3 lata gwarancji,pobór powietrza około 235 l/min.

Co do kompresorów dobrze by było żeby miał około 300 na wyjściu.

Na allegro widziałem kompresory od Fachowiec są w dobrej cenie ,ewentualnie Fini,lub innego włoskiego producenta.Ewentualnie Maktek 100l jest test na mój garaż,ale to wszystko jest made in china zerżnięte z włoskich pomp.

Musisz poszukać w ogłoszeniach w tych pieniądzach napewno kupisz firmową dmuchawkę wystarczy poszukać a do kupczyka dzwoniłes. :)

Powiem ci tak swego czasu jeździłem za tymi airpress ale miały bardzo niską wydajność,dlatego go nie kupiłem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
karmel1988
Użytkownik


Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 7
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 05-07-2017, 17:10   

A jeżeli zwiększe budżet na kompresor to co lepsze metabo 520/200d czy walter gk 420/100?
Chyba nie powinno być problemu z powietrzem? Polakieruje nimi całe auto? który da lepsze(chłodniejsze)
powietrze?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrek 10
Stały Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 83
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: mazowsze
Wysłany: 05-07-2017, 17:18   

Jesli chcesz miec chlodniejsze powietrze to daj 2 zbiorniki .Ja mam 200 z pompa i 100 polaczone do tych 200 ,tylko je oddal mozliwie jak najdalej i polacz gruba rura zeby cisnienia nie gubilo i z tego drugiego na filtry bedzie ok
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne