lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Renowacja maski
Autor Wiadomość
bazor
Użytkownik


Dołączył: 16 Cze 2017
Posty: 5
Skąd: Iłża
Wysłany: 16-06-2017, 02:30   Renowacja maski

Witam.
Jutro zamierzam uporać się z brzydko wyglądającą maską niewielkim kosztem na jakiś czas. Nie posiadam pistoletu ze sprężarką, lecz do dyspozycji posiadam lakier w sprayu oraz lakier bezbarwny również w puszce.
Chciałbym poprawić wygląd maski, która jest teraz w fatalnym stanie i poznać od opinii ekspertów, jakim sposobem zmienić obecną sytuację.
Maska prezentuję się tak:
Niestety nie jest to super wypolerowany lakier, który odbija dokładnie chmury na niebie. Jest to myślę efekt prażącego słońca tamtego roku. Lakier barwi nawet jeśli przejadę po nim palcem.
A teraz konkrety:
1. Jakim papierem ściernym potraktować maskę?
2. Potrzebne mi są jeszcze jakieś preparaty, żeby lakier z puchy mógł wytrzymać max 2 lata?
3. Ile warstw bazy oraz bezbarwnego lakieru dawać ?
4. W jakim odstępie czasowym nakładać warstwy ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 16-06-2017, 07:32   

sprejem nie polakierujesz maski, nie ma szans - wyjdą Ci pasy, odpuśc temat, jak chcesz poprawic wygląd maski to poszukaj drugą w kolorze i wyjdzie taniej lub oddaj do lakiernika jak nie masz sprzętu
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bazor
Użytkownik


Dołączył: 16 Cze 2017
Posty: 5
Skąd: Iłża
Wysłany: 16-06-2017, 12:26   

Tak szczerze samochód nie musi wyglądać idealnie, maski pod kolor nie znajdę już w tym kolorze. Samochód był kupiony 4 lata temu za dosłownie 1000zł i aby maska, która po jakims czasie się odbarwiła zaczęła mnie wizualnie denerwować. Po za tym purchle jak i inna część karoserii jest w śladowej ilości rudej, której w tym samochodzie nie da się uniknąć.
Dlatego pomalowanie tego u lakiernika przewyższa cene samochodu i wolę zrobić coś sam, a auto za rok pojedzie albo na złom, albo ktoś je jeszcze kupi :P
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 16-06-2017, 16:58   

ja Cię doskonale rozumiem ale wież mi ze sprejem tego dobrze nie zrobisz, nawet dostatecznie dobrze, bedzie to na poziomie miernym
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 16-06-2017, 18:12   

bazor, Weź to umyj wysusz,otłuść benzyną ekstrakyjną i wypoleruj ręcznie tempo i woskiem albo politurą na koniec i wyślij foty jak wyszło. :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 29-06-2017, 20:56   

DObra ja się zlituje :) Zakładając, że to jest akryl i lakier solidowy czyli nie perła czy tam metalik czy też xyralic poproś o to by w mieszalni nabili ci do spreja akrylu w kolor auta razem z utwardzaczem i odrazu pociśnij to malować. Takich sprejów na tą maskę to musisz wylać ze 4. Kosztować cie to bedzię ze 120 zł za same spreje. Ale potem jakoś to wypolerujesz i wiochy nie będzie. No chyba, że dupy dadzą koloryści a ty dasz dupy przy malowaniu. Poproś też aby dali ci końcówkę do spreja która rozpyla na płasko a nie punktowo. Teraz możecie mnie zbesztać.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
bazor
Użytkownik


Dołączył: 16 Cze 2017
Posty: 5
Skąd: Iłża
Wysłany: 03-07-2017, 10:48   

Witam ponownie,
Otóż dokonałem tego czynu haniebnego, bo jednak nie jestem w pełni zadowolony z lakieru, ale jak na samochód za 1000zł jest to myślę małe poprawienie wyglądu, które poprzednie raziło drastycznie mojej dziewczyny oczy :P
Tak jak pisałem, tak zrobiłem: Umyłem maskę > Odtłuściłem > Zmatowiłem papierem wodnym o gradacji 800 > Wymyłem i odtłuściłem i finalnie nałożyłem mizerną jedną puchę lakieru na maskę. Wystarczyło mi to jednak na pokrycie 1.5 warstw lakieru jakoś.
Wujek, który jest mechanikiem i czasem lakierował jakieś auta normalnie pistoletem jak człowiek, także mi mówił o próbie wypolerowania tego tempo i przywoskować na koniec :P
Mimo wszystko jestem zadowolony ze swoich poczynań oraz błedów które na pewno czegoś mnie nauczyły i szczerze dziękuję za odpowiedzi ! :D
Na dniach postaram się jakoś wysłać fote po malowaniu oraz będę sie za tydzień przymierzał o pojechaniu tego jeszcze tempo i woskiem jak wspominał misias :D

PS: Jest sens kładzenia na to "szybkoschnący akrylowy lakier bezbarwny (wysoki połysk) firmy Moto-K" bo coś takiego dostałem w zestawie i troche mi się nie podoba ta puszka.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 03-07-2017, 21:07   

bazor napisał/a:
Na dniach postaram się jakoś wysłać fote po malowaniu oraz będę sie za tydzień przymierzał o pojechaniu tego jeszcze tempo i woskiem jak wspominał misias
tylko że on Ci zalecał spolerować te smugo bo może to faktycznie tylko skredowany akryl i niepotrzebnie lakierowałeś maskę

bazor napisał/a:
PS: Jest sens kładzenia na to "szybkoschnący akrylowy lakier bezbarwny (wysoki połysk) firmy Moto-K" bo coś takiego dostałem w zestawie i troche mi się nie podoba ta puszka.

to co położyłeś sam kolor, bazę?? bez lakieru bezbarwnego ??
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bazor
Użytkownik


Dołączył: 16 Cze 2017
Posty: 5
Skąd: Iłża
Wysłany: 05-07-2017, 12:38   

No tak, końcowy etap to było to prawie dwie warstwy lakieru z puchy. Nie dawałem jeszcze na niego lakieru bezbarwnego bo jakoś nie przemawiał do mnie. Może dlatego, że zbierał każdy niewidoczny puszek kurzu i przyklejał wraz z podmuchem na lakier (tak mi się wydawało po paru sekundach nanoszenia tego specyfiku)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne