lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Passat B6 LC9X
Autor Wiadomość
mateq111
Użytkownik


Dołączył: 20 Cze 2017
Posty: 2
Skąd: Trzebinia
Wysłany: 20-06-2017, 22:45   Passat B6 LC9X

Witam!
Mam problem z dobraniem lakieru do Passata B6. Kupiłem samochód z Francji i jest taki podziobany z każdej strony i chciałbym dopasować jak najlepiej ten kolor, żeby nie malować całego auta. Odwiedziłem 3 mieszalnie i po wykonaniu próbek żaden lakier nie pasuje.
W mieszalni gdzie mają Heliosa zrobili mi 2 odcienie oba są za czerwone. W kolejnej mieszani gdzie mają MaxMayera i Glasurita stwierdzili, że nic nie pasuje po fiszkach i wymodzili coś po swojemu ale to wyszła totalna tragedia. W 3 mieszalni mają Dupont ale ta próbka też nie jest idealna tak jakby bardziej brązowa, brakuje czerni.
Auto jest z 2010 roku i jest w oryginale oprócz 1 błotnika. Kupowałem drzwi pod kolor z 2005 roku i pasują elegancko.
Może ktoś podpowie jak malował tym kolorem z czego najlepiej pasuje ten kolor, bo inaczej zostaje mi baza z Duponta i dobarwianie jej.
Na jutro popołudni w 4 mieszalni mają mi zrobić lakier z Valspara ponieważ dziś im brakło jednego pigmentu.
Z góry dzięki
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MARIO06CU
Użytkownik


Wiek: 35
Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 5
Skąd: PRZASNYSZ
Wysłany: 21-06-2017, 20:49   

Standox ostatno golf mi sie taki przewinal ale tez bez korekty sie nieobeszlo
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 22-06-2017, 17:10   Re: Passat B6 LC9X

mateq111 napisał/a:
Witam!
Mam problem z dobraniem lakieru do Passata B6. Kupiłem samochód z Francji i jest taki podziobany z każdej strony i chciałbym dopasować jak najlepiej ten kolor, żeby nie malować całego auta. Odwiedziłem 3 mieszalnie i po wykonaniu próbek żaden lakier nie pasuje.
W mieszalni gdzie mają Heliosa zrobili mi 2 odcienie oba są za czerwone. W kolejnej mieszani gdzie mają MaxMayera i Glasurita stwierdzili, że nic nie pasuje po fiszkach i wymodzili coś po swojemu ale to wyszła totalna tragedia. W 3 mieszalni mają Dupont ale ta próbka też nie jest idealna tak jakby bardziej brązowa, brakuje czerni.
Auto jest z 2010 roku i jest w oryginale oprócz 1 błotnika. Kupowałem drzwi pod kolor z 2005 roku i pasują elegancko.
Może ktoś podpowie jak malował tym kolorem z czego najlepiej pasuje ten kolor, bo inaczej zostaje mi baza z Duponta i dobarwianie jej.
Na jutro popołudni w 4 mieszalni mają mi zrobić lakier z Valspara ponieważ dziś im brakło jednego pigmentu.
Z góry dzięki


ogółem w często ten kolor robię ale głównie z Autocolor wariant A/L jutro mogę sprawdzić kod wariantu , czasami robię z Mipy wariant C lub L ale głównie z Autocoloru

z Valspara też nie wchodzi
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mateq111
Użytkownik


Dołączył: 20 Cze 2017
Posty: 2
Skąd: Trzebinia
Wysłany: 22-06-2017, 22:26   

Niestety nie kojarzę gdzie u mnie w okolicy mają takie mieszalniki.
Niestety Valspar i Spies Hecker też nie pasują. Valspar czarny jak smoła a Spies wyszedł im jakiś zielonkawy a mówiłem, że jest problem z dopasowanie i twierdzili, że sobie poradzą.
Ogólnie zawiozłem do dobarwienia z Duponta bo on najlepszy był. Zobaczymy co wyjdzie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 23-06-2017, 09:36   

z RM-a ten kolor w miarę pasował ale "na ostro" nie ma szans
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 23-06-2017, 09:41   

Vw to z fabryki woda spies hecker.
Zamów ready-mixa (jest to baza nalewania w litrowe puszki odrazu od producenta, ale tylko podstawowe kolory, te ktore zchodza z taśmy) czyli srebrny,czarny niebieski zielony itd.
Jesli nie ma możliwości zamówić ready-mixa to wtedy coś z fiszki ale w bazie wodnej,
Niektóre kolory wchodzą bardzo dobrze :)
Ale bez próbnych natrysków i tak nie masz gwarancji.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne