lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przejście z podkładu na bazę, baza nie pokryta klarem
Autor Wiadomość
hunter999
Bywalec
Hunterx


Wiek: 30
Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 29
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 21-06-2017, 21:02   Przejście z podkładu na bazę, baza nie pokryta klarem

Witam, mam taki problem chodzi o to że maluję drzwi i miejsce naprawy zapodkładowałem epoxydem ze spreju a potem akrylem z pistoletu cieniowałem za pomocą żywicy i potem na to baza ale baza mi się zważyła mi się baza i nie kładłem na to klaru tylko starłem wszystko w miejscu zważenia bazy, nałożyłem na to podkład akrylowy ( podejrzewam że przez epoxyd w spreju się zważyło) i teraz moje pytanie czy jak będę nakładał bazę na podkład akrylowy i cieniował potem kładł na to wszystko klar to się nic nie stanie ? Bo słyszałem że jak się położy klar na bazę powyżej 12 godzin to klar może się łuszczyć.
Czy mogę odtłuścić zmywaczem sylikonu tą bazę która nie jest pokryta klarem ?

P.S baza to czarna perła
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 22-06-2017, 00:24   

Co to za technologia w której nakłada się na epo 1k akryl 2k? myślisz że ten epo coś daje?
Na przyszłość kup sobie jakiś izloator wodny, jak coś ci sie zmarszczy przycierasz dajesz na to wodny podkład, podsuszasz i zaraz baza.
Sprawdź w karcie bazy którą lakierujesz ile czasu jest aktywna niektóre są i 24h inne 6h. Jeżeli będzie potrzeba przetrzyj szarym scotch primem.
Baze możesz pryskać zmywaczem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
hunter999
Bywalec
Hunterx


Wiek: 30
Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 29
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 22-06-2017, 10:49   

nie mam jak sprawdzić na karcie bo baza była dorabiana w lakierni ale upłynął już czas około 30-40 godzin także to nie ma znaczenia tylko co z nią teraz zrobić ? może napryskać delikatnie żywicą do cieniowania na tą bazę a potem klarem ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 22-06-2017, 12:35   

Po takim czasie musisz ją przymatować i przypylić jeszcze raz.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
hunter999
Bywalec
Hunterx


Wiek: 30
Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 29
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 22-06-2017, 14:44   

Po przematowaniu powiedzmy papierem 2500 wodnym, normalnie położyć na to warstwę żywicy do cieniowania i cieniować tą bazę a potem klar ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
hunter999
Bywalec
Hunterx


Wiek: 30
Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 29
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 26-06-2017, 09:00   

dobrze myślę ? bo nigdy mi się nie zdarzyło aby baza się zważyła :/ i nie została przykryta klarem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 26-06-2017, 10:44   

hunter999, Waży ci się na przejściu podkładu ze starą powłoką lakieru,masz źle przygotowane podłoże,jeżeli tego nie zedrzesz nie odtłuścisz porządnie,nie zabezpieczysz epoksydem 2k i nie oddzielisz tego akrylem 2k to temat będzie się pogłębiał. Na przyszłość na ciemne kolory nie ma potrzeby stosowania żywicy do cieniowania tylko na kolory trudne przeważnie są jasne perły.

Nie rozcieńczaj bazy żadnym uniwersalnym rozcieńczalnikiem tylko dedykowanym przez producenta.Jeżeli używasz Valspar to rozcieńczalnik ma być Valspar,uważaj na szybkie rozcieńczalniki przy tej temperaturze ma standard lub wolny.

znam twój przypadek na zasadzie prób i błędów.Pzdr.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
hunter999
Bywalec
Hunterx


Wiek: 30
Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 29
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 26-06-2017, 21:05   

Dzięki za info, postanowiłem to wszystko zedrzeć do blachy i zapodkładować wszystko od nowa.
Do czarnej perły też nie trzeba używać żywicy ? Znajomy co też lakieruje mówił że trzeba bo ta perła(ten brokat) mu się ułożyć czy coś tam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 26-06-2017, 21:14   

hunter999, Jak ci tak doradził znajomy to sobie psiknij żywicą,skoro tak chcesz to tak zrób,przy okazji rysy wypełnisz po papierku ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
hunter999
Bywalec
Hunterx


Wiek: 30
Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 29
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 26-06-2017, 21:17   

Ale czy jest sens używania tej żywicy według Ciebie na czarnej perle ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 27-06-2017, 20:14   

hunter999, Dla mnie osobiście nie ma sensu dawać na ciemne kolory,lecz jeżeli ty wypracowałeś sobie technikę z użyciem żywicy,pewniej się czujesz jak ona jest,praca wykonana spełnia zamierzony efekt przez ciebie,nic nie stoi na przeszkodzie żebyś jej używał na jakie kolory chcesz.

Wiesz każdy wykonuje swoją pracę po swojemu,nawet jeżeli wydaje nam się,że robimy tak samo jak inny,tak naprawdę są niuanse które nas odróżniają,dlatego świat jest tak różnorodny i pełny ciekawych ludzi. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne