lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
ASO źle polakierowało elementy
Autor Wiadomość
zortech
Użytkownik


Dołączył: 12 Cze 2017
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-06-2017, 13:28   ASO źle polakierowało elementy

Drodzy forumowicze, chciałbym was prosić o pomoc. Skorzystałem z bezgotówkowej naprawy swojego auta w ASO (mój błąd), do zrobienia było tylne nadkole, zarysowany dolny fragment drzwi oraz zderzak, skorzystałem ze swojego AC. Po odebraniu auta trochę się załamałem bo różnica między przednimi a tylnymi drzwiami jest znacząca. Poinformowali mnie oczywiście, że auto musi postać trochę na słońcu i wszystko się zrówna, w co raczej nie wierzę. Napisałem pismo reklamacyjne i zobaczymy co mi odpiszą, doradźcie czy da się to jakoś odratować ?

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 12-06-2017, 13:59   

srońce, he he tylko ponowne lakierowanie drzwi prawy tył z przejściem (cieniowaniem) na drzwi przód - nic więcej nie pomorze
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 14-06-2017, 22:28   

Witamy.
Widze, że jesteś tak zdesperowany, że nawet regulaminu forum nie przeczytałeś.
Bez ogròdek walisz od razu o pomoc, no cóż taki mamy klimat!
Nie kumam dlaczego po raz "enty" prosicie o pomoc po fakcie, dlaczego nie ma pytań przed oddaniem auta do naprawy, tylko zawsze po? Czyli przysłowie " mądry Polak po szkodzie" ma jednak sens.
Dobra nieważne.
Cos w tej naprawie w tym ASO poszło nie tak, bo skoro tylny zderzak był tez malowany to dlaczego jest taka roznica miedzy nim a tylnym błotnikiem? Pomijam juz tylne drzwi do przednich.
Byc moze Twoje autko było malowane nawet dwa razy w ASO i z tąd ta roznica miedzy zderzakiem z t.błotnikiem. Nie ulega wątpliwości, ze nalezy sie poprawka raz jeszcze z uwzględnieniem przednich drzwi, a moze nawet całego boku. ( znamy juz przypadki zaciemniania elementów przez sam lakier bezbarwny)
Chyba dobry rzeczoznawca bedzie jednak potrzebny.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zent
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 17
Skąd: Mszana Dolna
Wysłany: 15-06-2017, 15:14   

Facet oddał w dobrej wierze do ASO na bezgotówkową robotę i miał pytać przed? O co? Że ma się spodziewać najgorszego? Co do meritum, to reklamacja pewnikiem, bo tu można z powodzeniem grać w szachy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 16-06-2017, 09:52   

Takie sa niestety realia moim zdaniem.
Poprostu trzeba pilnować swoich rzeczy i spraw w zyciu bo reali sa jakie są, widzimy.
Czy tak trudnym jest znalezdz forum, zarejstrowac sie , poczytać, poradzić aby miec choc powierzchowna wiedze.
To nie jest pierwsze auto po naprawie w ASO na tym forum i napewno nie ostatnie, ktore jest do poprawki.
Z drugiej strony jest mi tez wstyd, ze w naszym zawodzie nawet fachowcy w ASO daja takie plamy.
Bo jak klijent laik i niedoinformowany to mozna go lać po dupie.
A dobra wiara to niestety dzis za mało :(
Oczywiscie ,że toyota do poprawki i nawet rekompensata za stracone nerwy,czas oraz potrójne microny na aucie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 16-06-2017, 18:33   

zortech, Japońce mają trudne kolory do roboty nie wiem z jakich firm oni korzystają ale jest z nimi problem.

Co do ASO i naprawy twojego autka,koleś który to naprawiał olał pewną istotną rzecz nie zgubił koloru tylko dojechał do krechy chyba był narombany,brakło mu miejsca i zapomniał wyjechać na element dalej myślał że żywica do cieniowania,komora i firmowy sprzęt to wszystko co trzeba by polekaierować samochód.Na dodatek jak ASO to powinni przestrzegać technogi producenta a jednak nie poco robią materiałem do refinishu które przyciemniają kolor mowa tu o lakierze bezbarwnym. :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 16-06-2017, 20:57   

Tutaj należały by sie jeszcze zjebki dla menadżera lub szefa od obsługi klijenta. Bo to osoba wlasnie stojąca nad lakiernikiem w ASO decyduje czy furę oddać klijentowi czy posłać ponownie do kabiny. Lakiernik raczej widział co narobił i moze by chciał to poprawić ale niestety decyzja z góry zapadła inna.
Suma Sumarum oddając auto do warsztatu obie strony sa związane jakąś umowa, którą należy wypełnić,
W tym przypadku servis sie niewywiązał jak należy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kubaVVV
Użytkownik


Wiek: 38
Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 2
Skąd: Tychy
Wysłany: 17-06-2017, 20:31   

Od niedawna uczę się na lakiernika ale nawet chyba ja bym to zrobił lepiej :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne