lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Renowacja lakieru Fiat 126p
Autor Wiadomość
Fiat126p
Użytkownik


Wiek: 28
Dołączył: 17 Lis 2016
Posty: 4
Skąd: Przmeyśl
Wysłany: 18-11-2016, 13:21   Renowacja lakieru Fiat 126p

Witam !

Przeglądając foty ze zlotów , filmy z yT patrzac się jak inne maluszki mają idealny lakier bez skazy ... zazdroszczę :(
Mojemu Fiacikowi wiele brakuje do Takiego stanu lakieru ... Wiele spędziłem czasu na pozyskiwaniu wiadomości na temat malowanie ... nie raz juz malowałem , ale zawsze to było malowanie od podstaw i to pojedynczych cześć... i zawsze gdziec coś było napisane od postaw ile litrów tego ile tego czy owego ...
mój problem jest następujący ...
Mój fiacik mam już 20 lat jego lakier jest wyblakły , w jednym miejscu ( na dzwiach tak jak by ktoś przejechał parę razy grubym papierem ściernym , miejscami są zadrapania a do podładu , na podszybiu są tak chropowate wypryski ( jak by rdza ale to nie radza tylko jak by coś ten lakiej wypaliło, na dachu jak by jakiś soczek z drzewa spadł i lakier popekał ( wielkości kropli ) ...
To wszystko sprawia za polerka traci sens przy takich uszkodzeniach a malowanie od podstaw to raczej głupota ... Nie wymaga on szpachlowanie , ( nie wiem co jest pod uszczelką pod szybą ) ani jakiś poważniejszych napraw blacharskich , nie potrzebny mu nawet gram szpachli ...
Chciałbym go zamachowiec całego miejscami do podkładu i pomalować ... Tylko jak , czym i ile tego wszystkiego ... wiem ze jest tego troche na nacie ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na mój problem :/ tym bardziej ze gubię się w tych nazewnictwach akryl/baza/kolor/itp ...
Prosił bym bardzo o pomoc z waszej strony , jakieś na kierunkowanie , co robić czego nie robić , jak pisałem miałem już pistolet w ręce ale nie wgłebiałem się w nazewnictwo po prostu kupiłem to co lakiernik mówił i pomalował jak mówił i tyle nie sądziłem ze mi sie to kiedyś przyda ;)
_________________
Fiat 126p
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 19-11-2016, 22:53   

Fiat126p napisał/a:
co robić czego nie robić
odstawić do lakiernika, wyciągnąć kasę przy ścianie płaczu, przyjść po skończonej robocie, zapłacić i cieszyć się autem :)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 20-11-2016, 11:35   

To_mas zapomniałeś jeszcze dodać że wtedy takim autkiem będzie mógół barć udział w zlotach a nie tylko podziwiać filmy z yT-a ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 20-11-2016, 14:44   

piotr10 napisał/a:
To_mas zapomniałeś jeszcze dodać że wtedy takim autkiem będzie mógół barć udział w zlotach
no dokładnie, będzie można bez wstydu pojechać :) a nie tak (bo czasem gdzieś podjadę pooglądać autka) to ostatnio widziałem 126p i tu zaciek tam nie dolane tam coś przecięte przy polerowaniu to znowu uszczelki polakierowane .... itd....,
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Fiat126p
Użytkownik


Wiek: 28
Dołączył: 17 Lis 2016
Posty: 4
Skąd: Przmeyśl
Wysłany: 20-11-2016, 17:14   

Wiem panowie sam bym tak chciał zrobić no ale jak jest sie studentam :( ;P mam gdzie i czym zrobic tylko co dokładnie pomoze takiemu lakierowi bo np: maska nie wymaga lakierowania , tylko jest duzo ubytków w lakierze i nie wiem co zrobic zeby "odświeżyć"

[ Dodano: 20-11-2016, 22:34 ]
Panowie a co pwiecie na ten pomysł żeby zrobić te parędziesiąt zaprawek i do tego dobra polerkę ( bo powiem ze to moze coś dać ze nie bedzie to wszystko mnie tak kłuło w oczy :) ) no ale pozostają 2 problemy ta kropla co spadła żywicy na dach i tak "wypaliła " lakier no i to na podszybiu co jest taki chropowaty ciemniejszy lakier .... co z tym zrobic nawni trzeba to oczyscić no ale jak pomaluje to bedzie się rużyć nieco od tego lakieru który bedzie wypolerowany ;/
_________________
Fiat 126p
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
luizz44a
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 6
Skąd: warszawa
Wysłany: 22-11-2016, 12:38   

No tak, kto by nie chciał moi drodzy takiego czegoś zrobić.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Fiat126p
Użytkownik


Wiek: 28
Dołączył: 17 Lis 2016
Posty: 4
Skąd: Przmeyśl
Wysłany: 23-11-2016, 13:18   

I własnie dlatego fora są coraz mnie popularne i ludzie wolą odać auto do specjalisty ... kiedyś na forum mógł napisać kazdy z każdym problemem i dostawał odpowiedz teraz fora sa przepchane pseudo specjalistami którzy zamiast pomagać tylko nabijają się , piszą półsłówkami , i nie na temat na co administratorzy przestali zwracać uwagę ... :radocha:
_________________
Fiat 126p
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 23-11-2016, 15:39   

Fiat126p napisał/a:
I własnie dlatego fora są coraz mnie popularne i ludzie wolą odać auto do specjalisty
to jest forum dla lakierników lub amatorów, a nie dla żółtodziobów - bez urazy. Jeśli chcesz zrobić sam auto od A do Z to musisz mieć minimalne pojęcie bo nikt Ci krok po kroku nie będzie wszystkiego opisywał, musisz sam znać niuanse zawodu - my możemy coś doradzić, podpowiedzieć, a nie trzymać za rączkę.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 23-11-2016, 22:56   

Fiat126p napisał/a:
I własnie dlatego fora są coraz mnie popularne i ludzie wolą odać auto do specjalisty ... kiedyś na forum mógł napisać kazdy z każdym problemem i dostawał odpowiedz teraz fora sa przepchane pseudo specjalistami którzy zamiast pomagać tylko nabijają się
nikt się tutaj nie nabija, przynajmniej ja na pewno nie, ale żeby Ci jakoś pomóc to musisz trochę w temacie siedzieć, nikt raczej tutaj nie ma czasu by nauczyć cię zawodu od praktycznie zera.

Wierz mi, zgodnie ze sztuką to jest trudniejsze niż się to wydaje, mowa o takim polakierowaniu auta żeby poźniej nie było wstydu :)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
szyming
Użytkownik


Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 1
Skąd: Tomaszów Lubelski
Wysłany: 08-02-2017, 19:31   

Witam wszystkich. Chciałem zadać podobne pytanie... Tyle że ja malował bym fiata od gołej blachy, ale widzę że chyba nie ma sensu się pytać... :glupek: Mimo wszystko może znalazł by się ktoś kto by chciał mi wytłumaczyć na czym to polega... Pistolet nie raz miałem w ręku wiem jak malować ale nie znam się na odcieniach a internet który mówi "profesjonalnym" językiem jest dla mnie nie wiele wart bo tylko miesza mi wszystkim w głowie ale do żeczy
1 na gołą ( wyszpachlowaną przygotowaną ) blache kładzie się koniecznie grunt czy od razu podkład a grunt na podwozie?
2 chciałbym uzyskać biały lakier z niebieskawym odcieniem czyli lakier 2 warstwowy. Czyli perłowy a czy da się zrobić mieniący metalik?
3 Jak go się nanosi ? Najpierw maluje się bielą a potem na biel lakier bezbarwny z niebieskim nasieniem czy jak ?

Wiem że odpowiedź na to może być jedna czyli... " jak się nie znasz to oddaj do lakiernika"
Ale nie chce przepłacać na auto które jest wyrejstrowane i będzie tylko ozdobą w za dużym domowym garażu poza tym robie je sam od podstaw więc i chce sam skończyć, jeżeli perła jest zbyt wielką filozofią i nikomu się nie będzie chciało pisać to chociaż niech napisze czy lakier metaliczny wystarcze rozcięczyć i nanieść czy dodaje się do niego jakieś ziarno dla połysku ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 08-02-2017, 20:01   

Sam się zastanawiam jak ,,maluje się bielą a potem na biel lakier bezbarwny z niebieskim nasieniem '' :smiech:
Poszukaj kolego filmików z lakierowania różnymi lakiermi na YT-bie to będziesz miał jakiś obraz i kolejność nakładanych warstw. Jeśli chodzi o wielowarstwowy to pytaj w mieszalni gdzie bedziesz kupował lakier - tam ci wszystko dokładnie chłopaki wytlumacza. Metaliczna bazę rozcieńczasz 1/1 z rozcieńczalnikiem dedtkowanym do bazy danej firmy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne