lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Fertan faktycznie lepszy od Cortanina, czy odrdzewiaczy?
Autor Wiadomość
jaxkub
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2016
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 13-12-2016, 14:07   Czy Fertan faktycznie lepszy od Cortanina, czy odrdzewiaczy?

Witam
Dużo osób poleca Fertan na rdzę, ale nigdzie nie znalazłem jakiś rzetelnych porównań tego środka z innymi.
Czy nie lepiej stosować na ogniska korozji typowe odrdzewiacze żeby jak najlepiej oczyścić powierzchnie z rdzy? Jeśli nie ma możliwości wypiaskować?
Czy odrdzewiacze w żelu są warte uwagi np Antirust gel?

Kupiłem jeszcze polecany app r-stop jednak coś mi się dziwny wydaję bo po schnięciu 12h w 20stopniach można go zdrapać z łatwością paznokciem z powierzchni oczyszczonej wstępnie z luźnej rdzy. W testach wykazywał podobno znakomitą przyczepność do podłoża
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 13-12-2016, 17:28   

Rzetelne informację znajdziesz tu na forum . Chłopaki często piszą na czym pracują - podają różnicę między poszczególnymi produktami, których używać, których lepiej unikać lub stosować jakąś lepszą alternatywę. Tylko jedna sprawa musisz się trochę zmobilizować i czytać to forum i wtedy zadawać pytania - wszystko tu jest opisane w szczegółach a nawet jeszcze lepiej ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jaxkub
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2016
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 15-12-2016, 16:28   

To właśnie piszę, znalazłem na forum jakie środki są najbardziej polecane.
Ale chciałbym w takim razie się zapytać dlaczego wszyscy polecają Fertan zamiast zwykłego taniego odrdzewiacza który przynajmniej usunie całą korozję a nie tylko ją przykryję czy cudownie zwiążę tak że podobno nie będzie rdzewieć dalej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 15-12-2016, 18:38   

Pierwszy raz słyszę że tanie odrdzewiacze usuwają cała korozję, a fertan tylko ją przykrywa. Podaj nazwę środka który jest tani i dobry oraz powiedz dlaczego. Mylisz kolego produkty bo fertan jest kwasem garbnikowym na bazi wody , który nie pokrywa rdzy tylko ją penetruje i rozpuszcza.
Rdza zostaje wypłukana razem z wodą przy przemywaniu środka, a reszta zostaje przekształcona w związki żelaza . Jeśli jakiś inny środek był by skuteczny to na pewno był by polecany. Jeśli lakiernicy znający się na rzeczy polecają dane produkty to dlatego że są skuteczne i sprawdzone.
Czy według Ciebie podkład ,,antykorozyjny'' z marketu budowlanego jest super środkiem który zabezpieczy metal przed korozją - bo tak na nim pisze i jest w dodatku tani ? :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jaxkub
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2016
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 15-12-2016, 23:15   

Np Cortanin, pomalowałem nim zardzewiałą blachę, następnie zmyłem cały cortanin porządnie wodą i zdarłem tą czarną warstwę którą utworzył Cortanin w paru miejscach i okazało się, że rdza została całkowicie zneutralizowana. Więc właśnie pytam się w czym ten Fertan jest lepszy? Że zostawia warstwę ochronna po zmyciu wodą? Cortanin też zostawia.
Poza tym spotkałem się z opiniami że Fertan nie radzi sobie już z większymi wżerami i ogólnie w cięższych przypadkach (rdza zostaje), więc tak sobie myślę, że lepiej w takich przypadkach zastosować nawet parę razy odrdzewiacz jakiś Fosol itp.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 16-12-2016, 18:25   

Kiedyś robiłem na Cortaninie ale z biegiem czasu stracił na jakości w oczach.Ja stosuje obecnie między innymi Fertan i powiem ci że jest bardzo dobry, z penetracji tego środka jestem zadowolony, po zabezpieczeniu elementu tym środkiem od czasu kiedy go stosuje - a stosuje kiedy wszedł pierwszy raz na rynek, nie pojawiły się żadne znaki na powłokach lakierniczych świadczące o postępującej korozji.
Faktem jest to, że jak są wżery w stali to po zastosowaniu jakiego kolwiek środka, korozja wyjdzie tylko to jest pewien okres czasu dla rożnych produktów na rdzę niestety. Więc jeśli jest element skorodowany i wiedzę znaczne pory rdzy to staram się wymienić go na nowy , ewentualnie dorobić.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jaxkub
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2016
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-12-2016, 10:59   

A jeszcze szybkie pytanie, dlaczego niemal wszyscy polecają woski do profili zamkniętych, jak logiczne wydaję się, że olej pełzający będzie lepszy i tańszy, woski zasychają i pękają, np polecany Fluidol. (Oczywiście mówię tu o produktach za max 30zł za litr)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne