lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o pomoc !!! demontaż części samochodowych
Autor Wiadomość
dziambel0
Użytkownik


Dołączył: 14 Gru 2016
Posty: 2
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 14-12-2016, 15:43   Proszę o pomoc !!! demontaż części samochodowych

Witam

Z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ale chyba jedynie wy (lakiernicy - blacharze) możecie mi pomóc. Potrzebuję informacji na temat demontażu części takich jak zderzak przedni, zderzak tylni, lusterka, klamki oraz reflektory tylne i przednie do większości samochodów. Pracuję w firmie która okleja samochody foliami (zmiana koloru) i musimy demontować to wszystko żeby dobrze wykonać swoją pracę ale niestety wujek google niekiedy nie jest w stanie nam pomóc. Proszę o informacje skąd wy bierzecie informacje na temat demontażu poszczególnych części oraz gdzie takie mogę znaleźć.

Znalazłem parę książek "Sam naprawiam samochód" i wszystko jest ok tylko że te książki są do starych samochodów a ja potrzebuję przede wszystkim do nowych. Jeśli jesteście w stanie mi pomóc to będę bardzo wdzięczny.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Paweł166
Wymiatacz



Wiek: 39
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 189
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-12-2016, 20:03   

Raczej nie znajdziesz konkretnej odpowiedzi na swoje pytania... Każde auto jest inne, każdy producent na swoje rozwiązania i patenty... Nie da się i nikomu nie będzie się chciało opisywać każdego modelu jak go rozebrać. Trzeba podejść do tego z systematycznie i z cierpliwością i w odpowiedniej kolejności (zderzak przód - lampy, boczek- klamka- lusterko, lampy tył - zderzak),niestety tylko tyle mogę Ci doradzić...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 15-12-2016, 03:11   

Są programy jak auto data, data info i podobne tam są takie informacje. Jak nabierzesz doświadczenia to zauważysz że samochody są budową do siebie podobne, a samochody jednej marki są do siebie budową bardzo podobne. Po kilku latach codziennego rozbierania i składania aut wiesz co gdzie jest albo wiesz gdzie tego szukać.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dziambel0
Użytkownik


Dołączył: 14 Gru 2016
Posty: 2
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 15-12-2016, 15:19   

Dziękuję bardzo za informacje :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
RyszardD
Użytkownik


Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 13
Skąd: google
Wysłany: 16-12-2016, 18:05   

Sam się za to nie zabieraj, bo tak jak ktoś wcześniej pisał każda marka ma swoje patenty. Lepiej z czymś takim wybrać się do serwisu. Myślę że serwis suzuki bińkowskiego w Radomiu na ul Chrobrego 22 zajmuje się takimi rzeczami. Nie przepłacisz u nich
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne