lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup Promiennika
Autor Wiadomość
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-09-2016, 23:00   Zakup Promiennika

Czesc, jest ktos w stanie polecic jakis promiennik z trzema lampami i obracana głowica? Najlepiej z mozlwiscia suszenia podkladu miedzy warstwami, mozliwoscia ustawienia temp, czasu schniecia i innymi fajnymi bajerami?? Moze ktos z was ma sklep i jest w stanie zaproponowac dobra cene?
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 22-09-2016, 23:08   

czesc.
Jesli szukasz profi lampy ir to tylko IRT System lub Trisk, obie naleza do tej samej kompani na dzien dzisiejszy. Obie uzywaja prawdziwego short wawe infraed.
Reszta lamp to juz inna klasa korzystajaca z fal srednich lub dlugich.
Kiedys byla jeszcze polska firma, ktora robila nie zle lampy ir ale nie wiem czy jeszcze egzystuje.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 23-09-2016, 08:27   

TeeM napisał/a:
Jesli szukasz profi lampy ir to tylko IRT System lub Trisk,
Zgadzam się .. Mam już od roku albo więcej IRT i Nie wyobrażam sobie innej suszarki .. a przerobiłem trochę ich :)

TeeM napisał/a:
Kiedys byla jeszcze polska firma, ktora robila nie zle lampy ir ale nie wiem czy jeszcze egzystuje.
Piszesz o EUROLAKU ? Jeżeli tak to już nie ma ich na rynku ..Ale mam ich promiennik ..gdyby coś się z nim działo nie tak Pan Kaziu ;) jest pod telefonem ...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrek 10
Stały Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 83
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: mazowsze
Wysłany: 24-09-2016, 20:10   

a co myślicie o promiennikach app tym 4 lampowym warte to coś ? nikt nic nie pisze o tym sprzecie .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukas
Stały Bywalec


Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 78
Wysłany: 24-09-2016, 22:42   

Daj sobie spokój z ntools.To nie ma nic wspólnego z fala krótką.Chyba ze zależy ci na wysięgniku a zarniki out
Bo do niczego one się nie nadają i wymiana na właściwe.Widziales jakie one mają zarniki grube i długie? To nie fale krótkie. Nie te mikrony.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukas
Stały Bywalec


Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 78
Wysłany: 26-09-2016, 23:11   

Witam Cię boxxing.
Ja z mojej strony mogę ci zaproponować promiennik który spełnia moje oczekiwania w 100%.Nie jest to irt system ale właśnie z nim robiłem porównanie wybierając go.Niestety stojak musiałbyś wykonać sobie juz sam.Ja zrobiłem go z aluminium i nie kosztowal majątku.Wedlug mnie parametry ma bardzo zbliżone do irt
System na którym pracuje w firmie.Ja mam 2 panele 4kw.
Żarniki mają fale krótkie.Dlugosc fali 1.2um.
Zdjęcia mogę przesłać ci na email.Co najważniejsze nie kosztuje 20tys.Jezeli chcesz to możesz do mnie podjechać i sam zobaczysz jak działa. Żarniki są takie jak w irt system tylko odblysnik jest z aluminium.
Parę stów kosztuje 1 zarnik i parę stów obudowa plus stojak.Nie jest to produkcji ChRL.Mam go już chyba ponad rok i używam praktycznie codziennie.Niestety nie ma pulsacji czyli 50%mocy ale elektronikę możesz sobie dokupić. Ja mam dorobiona zwykłą czasowke gdzie ustawiam czas i pirometr.
Z chinczykami daj sobie spokój bo tylko prąd biorą a roboty to nie robi.Porownaj sobie grubość i długość zanika w chińczyku i w irt system. Kto ma jakieś pojęcie to wie o czym mówię.
Jeżeli cię stać to kupuj irt system bo to świetny sprzęt i najlepiej z pirometrem bo bez tego to ja nie podchodzę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
paciak
Forumator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 206
Punkty: 2/4
Skąd: SKP / TBG
Wysłany: 18-11-2016, 07:51   

Pany a jakieś Kraussy i tego typu działają czy daleko im do "prawdziwego" promiennika?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 18-11-2016, 16:44   

Ja mam tego Kraussa i jestem zadowolony wiadomo że to nie jest IRT ale daje rade.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
masato
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 358
Punkty: 4/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 18-11-2016, 18:58   

Jak tego krausa miałeś włączonego to ruszałeś nim włączonym? Swoją Iwatę przenoszę włączoną, stukam, pukam i żarnika nic nie rusza. Podobno w tych kraussach to żarniki są już po samym transporcie zepsute.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 18-11-2016, 19:28   

Nie kombinuje w ten sposób,staram się dbać o sprzęt, przystawiam do elementu,grzeje i odstawiam jak się wyłączy,wiozłem go z Tarnowa z tyłu w aucie 150 km i nic się nie popsuło także to chyba jakieś bajki.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
paciak
Forumator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 206
Punkty: 2/4
Skąd: SKP / TBG
Wysłany: 18-11-2016, 19:32   

Iwata kosztuje minimum 2x tyle. ( Nie mówię, że nie warto tyle zapłacić) badam tylko czy tańsze alternatywy spełniają swoją funkcje.

Skoro używasz Kraussa to możesz powiedzieć ile trzeba na prawdę suszyć podkład czy lakier i czy faktycznie jest 100 procent materiał utwardzony i gotowy do dalszych działań?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
giena
Klubowicz
Auto-Mal



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 574
Punkty: 5/3
Skąd: podlasie
Wysłany: 18-11-2016, 23:02   

paciak napisał/a:
Skoro używasz Kraussa to możesz powiedzieć ile trzeba na prawdę suszyć podkład czy lakier


jeśli ustawiasz odpowiednią temperaturę(czyli 60° czas suszenia się nie wydłuża )

paciak napisał/a:
czy faktycznie jest 100 procent materiał utwardzony i gotowy do dalszych działań?


jest utwardzony i gotowy do dalszych działań

Nie jest to IRT ale spełnia swoją rolę
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 19-11-2016, 18:29   

Powiem tak,szpachla jest utwardzona,ładnie się sypie po suszeniu,podkład jest twardy,dokładnie tak jak Giena pisze,myślę że jest to optymalne urządzenie jak za ta kwotę,ważne że działa.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
masato
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 358
Punkty: 4/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 19-11-2016, 21:38   

Swojego czasu byłem w Kępnie u dystrybutora sprzętu Kraussa na całą Polskę. Gość wtedy budował drugą halę, żeby mieć sprzęt w jednej złożony do pokazów, w drugiej paczki do wysyłki. Wszystko co w Polsce było firmy Krauss to było swego czasu od niego. W Kępnie gość miał sprzęt, a teraz nie wiem co bo mniej aukcji jego, także może poszedł w hurt kompletnie.
Od razu mi powiedział, żę ten promiennik jeśli bym kupił to mam sobie do domu przywieźć lub ewentualnie dostarczą mi pocztą i po złożeniu mam go uruchomić na minimum godzinę. Jak żarnik/żarniki nie strzelą w tym czasie to znaczy, że jest ok, jeśli strzelą to on wymieniał je w ramach gwarancji za free. Mówił, zę to standard w nich.
Też od razu powiedział, żę jak żarnik się rozgrzeje nie wolno przestawiać tego sprzętu bo żarniki się uszkodzą.

Iwatę mam jednokasetową i muszę ją przestawiać w celu dosuszenia większego obszaru, nawet nie wyłączam jej i przestawiam. Żarnik w środku jest jakby mocniej użebrowany, iwaty z tą kasetą występowały nawet jako przenośne, a to świadczy o jakiejś tam namiastce jakości.

Sam kiedyś o takim kraussie myślałem, ale wole dokupić dwie kasety Iwaty i mieć też potrójny promiennik. Krauss jest fajny, bo ładnie wygląda + dla prestiżu przed klientem :D

I tu też trzeba zadać sobie pytanie, po jakim czasie szpachel jest wyschnięty, podkład i lakier. Grzać można w 60 stopniach podkład 30min, a można grzać promiennikiem fal krótkich przez 15 i mieć wyschnięte tak samo lub nawet lepiej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne