lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Lakier candy z koncetratu
Autor Wiadomość
CadetC
Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2016
Posty: 11
Skąd: Augustów
Wysłany: 14-11-2016, 17:30   Lakier candy z koncetratu

Witam
Szukam porady jaki klar wybrać który mógłbym zabarwić koncentratem candy i który pozwoliłby mi na nałożenie 4- 6 warstw .
Idealne cechy : twardy, szybkoschnący, super połysk i głębia, łatwość nanoszenia/rozlewność(jak najmniejsza morka - polerowane finalnie będzie na "lustro")
Warunki raczej garażowe - 20C - rozważam zakup promiennika IR
Myślałem też o nakładaniu 2 warstw - doschnięciu -matowienie i znowu 2 warstwy.
Cena nie jest zbyt istotna ponieważ malowane będą elementy motocykla tak że nie są to "hektary"
Pistolet FLG5 - dysza 1,3 lub SRi Pro Lite TE5 1,2
Myślałem tez o zabarwieniu bezbarwnej żywicy do baz( binder base?) i użycie tak zabarwionej żywicy jako bazy - 3-4 warstwy i na to normalnie porządny klar.
Wszelkie sugestie mile widziane
Krzysztof
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-11-2016, 20:23   

Cześć

Już wiele tego typu tematów przechodziłem. Candy z koncentratu nigdy nie bedzie tak fajny jak typowy uretanowy.
Po pierwsze - trzeba to z głową lać po całości. Lanie w bezbarwnym i matowienie to głupia robota.
Po drugie - cukierki blakną. Np House Of Kolor proponuje używanie koncentratów tylko do prac artystycznych i do elementów nie narażonych "na nic". Do całosciówek itd poleca Urethane Kandy, gdyż te mają właścier utwardzacze i filtry w catalystach i krycie ich odpowiednimi bezbarwnymi również katalizowanymi. Taka technologia gwarantuje wiele lat pieknej żywej barwy.

Koncentrat powinno rozrabiać sie w żywicy (jak SG100 HOK) jednak tak jak pisałem wyżej - nie jest to katalizowane, do tego nigdy w ten sposob nie moge osiagnać właściwej głębii jak w UK.
Do tego zauważ jak tragicznie z powatarzalnoscia barwy robionej z kocnentratu. Dlatego kiedy tylko sie da trzeba uzywac prawdziwych, gotowych uretanowych kandy. Mozna je oczywiscie dobarwiaac koncentratem itd itp.

Podsumowując w technologii HOK - KK rozrabiamy w KU100. I rzucamy tak 3-4 warstwy. ALe jak chcemy trwalszy, głębszy i powtarzalny lakier to używamy do tego lakierów UK.

Pistolet nie do końca odpowiedni. Tutaj już wyższą technologie trzeba użyć pokroju Saty 5000B.

Pzdr
Artur
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CadetC
Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2016
Posty: 11
Skąd: Augustów
Wysłany: 14-11-2016, 21:46   

Chino napisał/a:
Cześć

Już wiele tego typu tematów przechodziłem. Candy z koncentratu nigdy nie bedzie tak fajny jak typowy uretanowy.
Po pierwsze - trzeba to z głową lać po całości. Lanie w bezbarwnym i matowienie to głupia robota.
Po drugie - cukierki blakną. Np House Of Kolor proponuje używanie koncentratów tylko do prac artystycznych i do elementów nie narażonych "na nic". Do całosciówek itd poleca Urethane Kandy, gdyż te mają właścier utwardzacze i filtry w catalystach i krycie ich odpowiednimi bezbarwnymi również katalizowanymi. Taka technologia gwarantuje wiele lat pieknej żywej barwy.

Koncentrat powinno rozrabiać sie w żywicy (jak SG100 HOK) jednak tak jak pisałem wyżej - nie jest to katalizowane, do tego nigdy w ten sposob nie moge osiagnać właściwej głębii jak w UK.
Do tego zauważ jak tragicznie z powatarzalnoscia barwy robionej z kocnentratu. Dlatego kiedy tylko sie da trzeba uzywac prawdziwych, gotowych uretanowych kandy. Mozna je oczywiscie dobarwiaac koncentratem itd itp.

Podsumowując w technologii HOK - KK rozrabiamy w KU100. I rzucamy tak 3-4 warstwy. ALe jak chcemy trwalszy, głębszy i powtarzalny lakier to używamy do tego lakierów UK.

Pistolet nie do końca odpowiedni. Tutaj już wyższą technologie trzeba użyć pokroju Saty 5000B.

Pzdr
Artur

Zalety HOK znam - poznałem dawno temu :) i zakochałem się w lakierach candy Koncentrat który chcę użyć obecnie jest innej firmy.
Za granicą dostępność tego typu produktów jest dużo większa, u nas zajmuje się tym tylko nieduża grupa zapaleńców :( i ciężko jest dostać te materiały.
Jak pytam po mieszalniach o candy to bardzo rzadko wiedzą o co chodzi , a jak coś słyszeli to i tak nie sprzedają.
Generalnie wiem że potrzebuję "Binder base" - z tym że nie wiedziałem jak to się w Polsce nazywa - ale jest to chyba żywica do baz -oczywiście musi być przezroczysta.
Mam już kilka typów muszę tylko znaleźć kto tym handluje i dopytać o szczegóły


Moze to ?
Profix F 014
lub
Valspar 555Basecoat

Krzysztof

To ostatnie malowanie -candy + crystalizer





Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 15-11-2016, 02:29   

CadetC napisał/a:
Generalnie wiem że potrzebuję "Binder base"

A nie chodzi przypadkiem o Blender base?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CadetC
Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2016
Posty: 11
Skąd: Augustów
Wysłany: 15-11-2016, 06:38   

Chino napisał/a:
Koncentrat powinno rozrabiać sie w żywicy (jak SG100 HOK)


Okazuje się że HOK posiada produkt który jest przeznaczony jako "nośnik" dla koncetratu- i którego wykorzystanie gwarantuje uzyskanie takich samych efektów jak przy "gotowych" UK
Jest to UKK01 URETHANE KANDY KARRIER :)
Podejrzewam że jest to nic innego jak HS lub VHS/UHS klar odpowiednio dobrany , a że HOK jest częścią Valspara tak że mają skąd czerpać jeśli chodzi o technologię.

I żeby było jasne - zgadzam się że produkty HOK są świetne - tylko uważam że przy odrobinie wiedzy (szczęścia) można by użyć produkty z szerokiego wachlarza tzw. "Automotive finishes" i uzyskać równie zadowalające efekty jak przy HOK.

Candy koncentrat który będę używał pochodzi z francuskiej (?)firmy Stardustcolors

Krzysztof

[ Dodano: 15-11-2016, 18:36 ]
Kamil208 napisał/a:

A nie chodzi przypadkiem o Blender base?

Na pewno nie - ponieważ "Blender base" jest to żywica do cieniowania

Krzysztof
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-11-2016, 22:06   

CadetC napisał/a:
Chino napisał/a:
Koncentrat powinno rozrabiać sie w żywicy (jak SG100 HOK)


Okazuje się że HOK posiada produkt który jest przeznaczony jako "nośnik" dla koncetratu- i którego wykorzystanie gwarantuje uzyskanie takich samych efektów jak przy "gotowych" UK
Jest to UKK01 URETHANE KANDY KARRIER :)
Podejrzewam że jest to nic innego jak HS lub VHS/UHS klar odpowiednio dobrany , a że HOK jest częścią Valspara tak że mają skąd czerpać jeśli chodzi o technologię.


Nie wiem czy zauwazyłes ale jestem wyłącznym dystrybutorem HOK w PL :) I wiem naprawde duzo o tych lakierach. Współpracuje z europejskimi i amerykańskimi painterami i dystrubotorami.
Tak, jest UKK. Gdzieś mi sie tam jeszcze walać powinna puszka ale rzadko ktoś u nas tego używa. Nadal przy UK mamy lepsza powtarzalnośc a to dla ludzi ważne :)

Odnosnie Valspar. Nie do końca jest tak jak mówisz. Valspar ma logo na puszkach HOK przez pewne tematy finansowe. Jon już pewnie chcial wyluzowac i zająć się przyjemniejszymi tematami po 70 roku życia, jednak HOK to zupełnie inna fabryka. Valspar nie ma nic zupełnie do lakierów House Of Kolor a to wlasnie HOK dawno dawno temu opracowało transpareny, kandy itd. Jon Kosmoski malował nimi juz w latach 60 a najlepiej sprzedajaca sie seria Shimrin została opracowana w 1982 ;) Wymian technologicznych nie ma żadnych. Nie licz na to, ze DeBeer czy inny Sikkens będzie mial choc troche podobną technologię co House Of Kolor. A co do tego, ze samemu można dobrać, dorobic i pokombinować. Owszem. Tylko niuansami są właśnie te pigmenty, technologie, catalysty. To bylo opracowywane dziesiatki lat a nie dwa weekendy. Tego się nie nadgoni. Transparentny lakier stworzy każdy głupek. ALe nie w tym rzecz :)
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 16-11-2016, 02:28   

CadetC napisał/a:

A nie chodzi przypadkiem o Blender base?

Na pewno nie - ponieważ "Blender base" jest to żywica do cieniowania

W systemach żywicznych, żywicy z którą miesza się kolory używa się właśnie do cieniowania. W systemach pigmentowych gdzie nie masz żywicy na mieszalniku kupujesz "blender" czyli poprostu żywicę. Obojetnie czy nazwiesz to blenderem czy binderem jest to jedno i to samo.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CadetC
Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2016
Posty: 11
Skąd: Augustów
Wysłany: 16-11-2016, 06:20   

Kamil208 napisał/a:
CadetC napisał/a:

A nie chodzi przypadkiem o Blender base?

Na pewno nie - ponieważ "Blender base" jest to żywica do cieniowania

W systemach żywicznych, żywicy z którą miesza się kolory używa się właśnie do cieniowania. W systemach pigmentowych gdzie nie masz żywicy na mieszalniku kupujesz "blender" czyli poprostu żywicę. Obojetnie czy nazwiesz to blenderem czy binderem jest to jedno i to samo.

W takim razie czy znasz produkty(w puszce) które byś mógł mi polecić i wskazać gdzie to można kupić- wysyłkowo

Krzysztof

[ Dodano: 16-11-2016, 06:25 ]
Chino napisał/a:
Tak, jest UKK. Gdzieś mi sie tam jeszcze walać powinna puszka ale rzadko ktoś u nas tego używa. Nadal przy UK mamy lepsza powtarzalnośc a to dla ludzi ważne

Jesli taka puszka ci się "wala" gdzies :D to jaka byłaby jej cena w komplecie ?

Druga sprawa -odbiegając od tematu - rozwiń proszę sprawę powtarzalności koloru z w zastosowaniach kustomowych - bo ja szczerze nie zauważam takiej potrzeby a wręcz przeciwnie :)

Krzysztof
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
s-t-a
Użytkownik


Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 17
Skąd: Wawa
Wysłany: 16-11-2016, 11:10   

Jaka jest wydajność koncentratu Candy? Np. ile rozrobię gotowej mieszanki powiedzmy z klarem ze 100 ml koncentratu?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CadetC
Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2016
Posty: 11
Skąd: Augustów
Wysłany: 16-11-2016, 13:40   

s-t-a napisał/a:
Jaka jest wydajność koncentratu Candy? Np. ile rozrobię gotowej mieszanki powiedzmy z klarem ze 100 ml koncentratu?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi.
Zależy to od koloru jaki wybierzesz, możee to być w przybliżeniu w proprcji 6:1 lub 4:1 lub też 20:1

Krzysztof
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
s-t-a
Użytkownik


Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 17
Skąd: Wawa
Wysłany: 16-11-2016, 17:36   

Chciałbym uzyskać efekt głębokiej purpury, która tylko w słońcu punktowo się rozjaśnia.
Mam puki co na oku ori lakier z Harleya (dwuwarstwówka, kładzie się na czarny podkład/bazę) ale brakuje mu głębi. Na próbce wygląda nieźle ale w warunkach dziennych już niema tego głębokiego efektu.

http://fotowrzut.pl/CL4Q3WN2N4

Wpadłem na pomysł żeby położyć srebrny xirallic na to 3 warstwy klaru MS z koncentratem i kilka godzin później jak już większość rozpuszczalników odparuje dołożyć jeszcze bezbarwny klasy VHS na 1,5 warstwy. Takie Eco Candy :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CadetC
Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2016
Posty: 11
Skąd: Augustów
Wysłany: 16-11-2016, 18:56   

s-t-a napisał/a:
Chciałbym uzyskać efekt głębokiej purpury, która tylko w słońcu punktowo się rozjaśnia.


Czyli chodzi Ci o taki efekt?

https://www.youtube.com/watch?v=X5OknVJOvnc

Niestety nie czuję sie na siłach żeby dawać rady - dotychczas stosowałem gotowe produkty,tearaz zaś postanowiłem pokombinować - raz biorąc pod uwagę koszt gotowych materiałow, dwa: ciężko z dostępnością

Poczytaj pod opisem filmu

Krzysztof
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-11-2016, 00:03   

CadetC napisał/a:

[ Dodano: 16-11-2016, 06:25 ]
Chino napisał/a:
Tak, jest UKK. Gdzieś mi sie tam jeszcze walać powinna puszka ale rzadko ktoś u nas tego używa. Nadal przy UK mamy lepsza powtarzalnośc a to dla ludzi ważne

Jesli taka puszka ci się "wala" gdzies :D to jaka byłaby jej cena w komplecie ?

Druga sprawa -odbiegając od tematu - rozwiń proszę sprawę powtarzalności koloru z w zastosowaniach kustomowych - bo ja szczerze nie zauważam takiej potrzeby a wręcz przeciwnie :)

Krzysztof

Musze polecieć zobaczyć czy taka mam ale jedzie do mnie tez dostawa z kilkoma puszkami UKK za cenę 292zł brutto za kwartę (0,95l)
A właśnie zobacz, powtarzalność jest dla klientów bardzo ważna. Każdy ale to każdy pyta jak z odmalowaniem np takiego błotnika po zarysowaniu. Naprawde dajemy radę z tym mimo iż dla wielu odmalowanie cukierka jest niemożliwe :D

s-t-a napisał/a:
Jaka jest wydajność koncentratu Candy? Np. ile rozrobię gotowej mieszanki powiedzmy z klarem ze 100 ml koncentratu?


Np puszka 236m KK z HOK miesza się z 2l gotowego UKK. Tego 4-6 warstw się rzuca.

s-t-a napisał/a:
Chciałbym uzyskać efekt głębokiej purpury, która tylko w słońcu punktowo się rozjaśnia.


Strasznie kombinujecie a nikt nie wchodzi na nasza galerie na Facebooku :) Poniżej wklejam próbkę. W House Of Kolor robimy to tak, że rzucamy mega czarny metalik albo perełkę i na to lakier HOK UK Kandy na okolo 5-6 warstw. Jest niesamowicie głęboko i elegancko. Chcesz taką purpurę? Rzuć PBC43 Black Pearl na to UK10 Purple Kandy i zalej na grubasie bezbarwnym USC01.

Wpadajcie do ans na FB, nikogo nie chce zmuszac do lakierów HOK ale nie jedna piękna fure u nas znajdziecie i inspiracje :)

https://web.facebook.com/Chrome-N-Paint-Custom-Shop-132346676842898/

X2.jpg
Plik ściągnięto 75 raz(y) 164,29 KB

_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 17-11-2016, 13:12   

Prawdę mówiąc nie wiem jak wyrazić swoją myśl.
Rzeczywiście przy lakierach na motocyklowych czasem udaje się podrobić lakier fabryczny,ale "wybredny" klient,jak ma "oko"oczekuje efektu przynajmniej na 90%.Xiralikiem nie sposób zastąpić Flaka/brokatu/.Nie będę si e rozpisywał,bo przy okazji lakierowania 3-ch H.D,/o ile czas pozwoli/, wrzucę swoje uwagi na temat lakierów HOK i innych.

[ Dodano: 17-11-2016, 13:36 ]
Chino,
Wiem ,że to nie forum publicystyczne, ale z F.B. usilnie próbuję się wypisać.Koledzy pomóżcie,bo ja już zgred ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne