lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kabina Wolf potrzebne schematy elektryczne lub fachowiec
Autor Wiadomość
jacklak
Użytkownik


Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 5
Skąd: warmia
Wysłany: 19-10-2016, 10:26   Kabina Wolf potrzebne schematy elektryczne lub fachowiec

Witam.Nie często jestem na forum,ale teraz szukam pomocy jak w temacie.Instalujemy u mnie uzywaną kabine Wolf.Sprzęt stary,ale w dobrym stanie.Tylko szafa serownicza jest do połączenia z wszyskimi komponentami tj.wentylatory,palnik olejowy,klapa, termometr,czujnik chyba tlenku węgla.Z oswietleniem to sprawa jest prosta.No i potzebny jest jakiś schemat,lub osoba zajmująca sie tym tematem.Może znacie kogoś lub ma ktoś jakieś schematy elektryczne takiej kabiny.byłbym bardzo wdzięczny nawet za ogólny opis działania.Mój elektryk ma najwiekszą zagadke z przełącznikiem malowanie-grzanie,czyli co on powinien komunikować.Urządzenie jest dosyć stare bo z koncalat 70tych ale jest tam wszystko co powinno byc czyli dwa wentylatory,wymiennik palnik itd.Jest tylko jedna klapa,termometr(mechaniczny?)i jakiś czujnik nad wymiennikiem ciepła.Nie wiem czy było coś w kominie spalinowym bo go nie było w zestawie.To tyle co wiem.Poprostu trzeba to poskładać
Jeżeli jest tu ktoś z taką wiedzą prosze o pomoc.Jestem z okolic Iławy W-mazurskie
Dzieki za pomoc

[ Dodano: 20-10-2016, 07:32 ]
Ewentualnie ktos kto podpowie co nieco...jak narazie po rozpracowaniu szafy wychodzi nam ze w pozycji suszenie działa tylko jeden wentylator...Mógłby ktoś to potwierdzić?Ja sam kiedyś pracowałem ze starą kabiną ale nigdy sie nie zastanawiałem nad tymi sprawami...ostatnie lata miałem doczynienia z nowszym Blowthermem,i tylko na tym moge sie opierać ale to inna bardziej zaawansowana konstrukcja
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 20-10-2016, 08:10   

jacklak napisał/a:
jak narazie po rozpracowaniu szafy wychodzi nam ze w pozycji suszenie działa tylko jeden wentylator..
w większości starych kabin tak było
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stelvio
Bywalec


Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 46
Skąd: pomorskie
Wysłany: 20-10-2016, 17:56   

W pozycji suszenie działa tylko nawiew,powinien być też serwomechanizm który sterował by klapą lakierowanie-suszenie. u mnie jest to wszystko spięte pod jednym przełącznikiem od fazy suszenia.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne