lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
błąd lakierniczy "termin; nomenklatura"
Autor Wiadomość
Kuperman
Użytkownik


Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-09-2016, 16:53   błąd lakierniczy "termin; nomenklatura"

Witam serdecznie kolegów specjalistów. Na wstępie chciałbym dodać ,że jestem totalnym laikiem w dziedzinie blacharsko lakierniczej. Mam do was pytanie odnośnie zdjęć mojego samochodu po naprawie lakierniczej. Muszę dodać ,że po wizycie w zakładzie została od razu przyjęta reklamacja. Chciałbym od was otrzymać odpowiedź jak w fachowym języku nazywa się taki "defekt" i w jaki sposób ze względu na warunki bądź zaniechania dochodzi do takich pomyłek.

opis:

Zdjęcia nie oddają stanu rzeczywistego. Te pęknięcia nie są dosłownie pęknięciami a raczej w moim rozumowaniu "samochodowymi rozstępami". Moje innowatorskie określenie ;) Pierwsze odczucie było takie ,że najbardziej przypominającym efektem były właśnie rozstępy na skórze człowieka. Na zdjęciach tego nie widać ale w około tych widocznych rys zauważam " zapadnięty lakier" czyli lakier jest ale jest wklęsły tuż obok tych mega widocznych rys.

Proszę was o pomoc w ustaleniu prawdopodobnej przyczyny tej skazy. Dzięki i przepraszam za prostotę w opisie.



Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 12-09-2016, 17:49   

ciężko powiedzieć ale bałbym się tam to poprawiać bo pewnie zaraz wyskoczy co innego. Sam połysk lakieru pozostawia wiele do życzenia, a raczej jego brak.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kuperman
Użytkownik


Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-09-2016, 18:53   

dzięki, niestety poprawka tam jest z przymusu. Brak połysku wynika z fatalnego zdjęcia, generalnie błyszczy się w stosunku do innych elementów aż za nadto. Ktoś z kolegów wie jak to się fachowo nazywa?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 13-09-2016, 01:57   

Wygląda jak popękana szpachla. Orientujesz się co jest pod lakierem?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 13-09-2016, 11:25   

Pęknięcia z rozwarstwieniem "rozstępami" warstw lakierowanych sa częsta przyczyna nakładania za grubych warstw, niedostateczne wysuszenie warst przed aplikacja następnych, niezgodnością produktow jak utwardzacz , czy rozcieczalnik, złe proporcje podczas mieszania składników lub brak któregoś z nich, np. Utwardzacza.
Raczej nie wystepuje przy lakierowaniu nowego lakieru na stary lakier w celu odnowienia, odświerzenia powłoki. Chyba, ze stary lakier był na bazie nitro lub celulozy.
Jesli elementy były rzeźbione i jest sporo materialu to moze tak sie stać jak sie stało.
Jesli dotykasz lakier paznokciem i zostają widoczne slady to cos jest nie halo pod spodem.
Ponowna naprawa wymagała by usunięcia wszystkich niestabilnych warst oraz odizolowania dobrym nieagresywnym podkładem.
Oczywiscie przyczyny moga byc jeszcze inne a ja moge sie mylić ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne