lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Efekt szorstkiego lakieru
Autor Wiadomość
Mcgyver
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2016
Posty: 3
Skąd: Hajnowka
Wysłany: 28-08-2016, 19:31   Efekt szorstkiego lakieru

Witam Wszystkich
Mam problem z efektem szorstkiego lakieru podczas malowania. Chodzi tu dokładnie o malowanie maszyny rolniczej. Wypiaskowałem całosć i pomalowałem podkładem epoksydowym. Wymieszałem całość według opisu na opakowaniu ale przy ilości rozpuszczalnika 30% podkład był na tyle gęsty że nie dało sie nim malować. Dolałem rozpuszczalnika do około 45% i juz było ok. Malowałem pistoletem Evo Star z dyszą 1.3. ciśnienie ok 2 Bar. Po wyschnięciu (na drugi dzień) pomalowałem całość farbą nawierzchniową nopolux z utwardzaczem (5%) i rozpuszczalnikiem ok 20%. Wyszło bardzo ładnie lakier fajnie pokrył malowane powierzchnie, ale po wyschnięciu mimo tego ze błyszczy jest delikatnie szorstki w dotyku. Nie malowałem całości klarem bo w przypadku maszyny ktora pracuje w polu nie ma to wiekszego sensu, niemniej wydawało mi sie ze lakier powinien być gładki. Czy powinienem dolać jeszcze wiecej rozpuszczalnika, czy popełniłem jakis inny błąd?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 28-08-2016, 19:53   

zadajesz takie pytania na które my nie znamy odpowiedzi bo rodzai podkładów, baz i lakierów jest od chu.... i od tego masz karty techniczne produktów - tam masz napisane ile czego i jak i z czym...
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mcgyver
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2016
Posty: 3
Skąd: Hajnowka
Wysłany: 28-08-2016, 19:58   

Myslałem że to może być jakis typowy błąd dlatego zapytałem. Lakier nawierzchniowy się nie ważył bardzo ładnie pokrył podkład tyle ze nie jest w pełni gładki
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 28-08-2016, 20:05   

jeśli trzymałeś się karty technicznej to prawdopodobnie jest to Twoja wina, możliwe, że nieodpowiednie ciśnienie, zbyt szybkie prowadzenie pistoletu, mała dawka towaru... jest mnóstwo czynników
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
masato
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 358
Punkty: 4/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 28-08-2016, 22:09   

Te wynalazki typu autorenolak i inne czary bardzo szybko schną, w jednym miejscu lakierujesz na mokro, a w innym już na suche leci odkurz i tak potem to wygląda, że niby połysk jest, a szorstkie... choć z Twojego opisu wynika, że pewnie za mało wylałeś materiał.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mcgyver
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2016
Posty: 3
Skąd: Hajnowka
Wysłany: 29-08-2016, 09:13   

Sprawdziłem dziś dokładnie po wyschnięciu. Lakier jest twardy i delikatnie chropowaty ale nie ma tragedii. Ze wzgledu na wymiary maszyny musiałem lakierowac ja na zewnątrz i w dodatku na słoncu. Pewnie to jeszcze sie przyczyniło do takiego efektu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne