lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Odchodząca baza wraz z podkładem
Autor Wiadomość
Bartpabicz
Użytkownik


Wiek: 53
Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 6
Skąd: Irlandia
Wysłany: 12-08-2016, 11:22   Odchodząca baza wraz z podkładem

Witajcie ponownie,


Kilka dni temu, podczas oklejania maski mojej Mazdy 3, winyl lekko przykleił się do malowanych jakieś 2 miesiące temu ramion wycieraczek. Ku memu zdziwieniu, lakier zszedł wraz z podkładem jakby trzymał się na ślinę i klej biurowy.






(zaznaczam, że rdzawe plamy na gołym metalu są spowodowane również przyklejeniem się winylu i oderwaniem płata farby, tylko że podczas przeprowadzania próby jakieś dwa miesiące temu).

Ramiona wycieraczek wyszlifowałem do zera, przetarłem zmywaczem do silikonu, naniosłem dwie warstwy podkładu w sprayu (z przerwami między warstwami ok. godzinę), następnie, następnego dnia, naniosłem trzy warstwy bazy w sprayu (przerwy między warstwami ok. godzina-półtorej).

Czy moógłbym kogoś poprosić o wskazanie co mogło być przyczyną takiego stanu rzeczy? Wygląda to tak, jakby podkład w ogóle się nie związał z gruntem...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 12-08-2016, 12:27   

przyczyną jest podkład 1k w sprayu lub źle odtłuszczona powierzchnia. Zbyt długie czasy między warstwowe Jeśli chodzi o podkład i bazę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bartpabicz
Użytkownik


Wiek: 53
Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 6
Skąd: Irlandia
Wysłany: 12-08-2016, 13:00   

Rozumiem. Czy w takim razie stosowanie podkładu dwuskładnikowego (zakładam, że odtłuściłem powierzchnię dostatecznie, stosowałem szmatkę "bezfyłkową" i odczekałem aż rozpuszczalnik odparuje) rozwiązałoby problem odpadających powłok? Co do odstępów czasu między powłokami, czy istnieją jakieś ogólne wytyczne? Mam problem z powstawaniem zacieków, jeżeli głębsza warstwa nie zdąży przeschnąć, dlatego zdecydowałem się na tak długie odstępy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne