lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc w wyborze migomatu.
Autor Wiadomość
karmel1988
Użytkownik


Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 7
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 21-03-2016, 18:57   Pomoc w wyborze migomatu.

Witajcie powoli kompletuję sobie warsztat i teraz przyszedł moment na migomat. Szukam do celów prywatnych( 2 pojazdy- głównie blacharka, a niedługo 3- przerabianie do offroadu). Chciałem wydać max 1500 na sam mig bez osprzętu. W necie do tej kwoty znalazłem sherman 200m, magnum i ideal tecnomig. Czy wszystkie te urządzenia to chinole? Ogólnie wszystkie mają podobne parametry. Czy mogę nimi uzyskać zadowalające efekty, czy szkoda zawracać sobie głowę, bo jednak kemppi i esab trochę drogo jak dla amatora.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 21-03-2016, 21:29   

Ja bym sobie dał spokój z tym sprzętem. Poczekaj trochę dłużej dołóż kasy i kup w miarę dobry sprzęt. Ja akurat jadę na KEMPPI MinarcMig EVO 200 i powiem ci że sprzęt pierwsza klasa - aż radość brać go w łapę. Te sprzęty o których piszesz posiadają może połowę parametrów w realu przy spawaniu a jakość spawu i ogólne wrażenie daje baaardzo dużo do myślenie. :nono:
Dołożysz tysiaka i będziesz zadowolony ze sprzętu , a on ci się odwdzięczy ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-03-2016, 08:50   

A ja smigam juz 3 lata na Besterze 1801 czy jakos tak. Brdzo fajny sprzet. Nie stwarza problemow. Tylko fakt faktem spawam glownie ramy do Lowriderów. Blacha 4-5mm :) Idzie swietnie. Cienkich blach nie opanowalem jeszcze bo nie mialem takiej potrzeby :)
Ze wszystkim wyszedł mnie pewnie blisko 2200zł
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
karmel1988
Użytkownik


Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 7
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 23-03-2016, 13:20   

No właśnie o besterze słyszałem różne opinie, wiadomo że stary był dobry, ale czy lincoln 1801 jest wart tych pieniędzy, i czy faktycznie marketówka różni się od kupionych u dealera? A co z tigerem podobno czeski, czy tylko czesi się pod nim podpisują, a robią kitajce. Jest jeszcze kuhtreiber czy to to samo co tiger bo takie słyszałem opinie?

[ Dodano: 23-03-2016, 13:52 ]
Doczytałem, że tiger(Polska), kuti(Słowacja), kuhtreiber(Czechy) to ta sama marka tylko nazwy inne w zależności od kraju dystrybucji. Czy to prawda? I czy tiger 2200 jest wart swojej ceny bo parametry ma przyzwoite. Fajnie by było gdyby wypowiedział się ktoś kto korzystał z tego urządzenia:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
multifan4
Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: 19 Wrz 2014
Posty: 35
Skąd: Gdynia
Wysłany: 17-04-2016, 23:26   

Porównywanie Bestera 1801 i Kemppi MinarcMIG 200 EVO raczej nie ma najmniejszego sensu. Są to maszyny z zupełnie innej półki cenowej, brak płynnej regulacji w Besterze, brak lutospawania, dość słaby palnik, przyklejanie drutu przy większym prądzie.
Masz kasę - weź Kemppi, Bester raczej z przymusu, choć na początek jest luksus w porównaniu do elektrody.
Tak się składa, że mam obie maszyny ;) Bester pewnie pójdzie na sprzedaż, choć nie wiem, czy nie zatrzymam obu maszyn, na jednym drut stalowy, na drugim CuSi plus argon.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
karmel1988
Użytkownik


Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 7
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 30-04-2016, 20:09   

A co z tym Tigerem czy warto bo za podobną cenę co bester mam model 2040 bo 2200 i 2080 oscylują około 3 000 pln?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
marjac
Bywalec
marjac


Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 21
Skąd: Zelów
Wysłany: 07-05-2016, 22:24   

Powiem tak ja jakieś 2 lata temu ja też stałem przed wyborem migomatu. Wybrałem magnum 205 i powiem szczerze iż będąc jakiś czas później na kursie spawania mig 135 spawałem spawarkami bester i esab nie zauważyłem różnicy poza tym że tamte przy grubszych blachach (4mm i w górę) radziły sobie lepiej. Powiem że jak chcesz do blacharki to według mnie dobry sprzęt jest płynna regulacja prądu spawania i waga o wiele mniejsza od bestera. ja też zastanawiałem się nad besterem ale wybrałem magnuma koszt to 1470 zł dwa lata temu teraz niewiem. Narazie śmiga bez zarzutów. A dodatkowo ma też funkcję lutospawania ale się nie wypowiem ponieważ nigdy nie próbowałem, podobno dwu-rolkowy podajnik nie daje rady przy lutospawaniu ale nie wiem, jak kiedyś spróbuję dam znać.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne