lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Lampa PDR
Autor Wiadomość
xpatrykxtm
Użytkownik


Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26-03-2016, 13:52   Lampa PDR

Witam, postanowiłem zacząć przygodę z PDR i jestem aktualnie na kompletowaniu sprzętu potrzebnego do nauki. Mam pytanie jakich lamp używacie? I czy zrobienie lampy własnoręcznie ma sens? Chodzi mi głównie o lampę z "paskami"
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 26-03-2016, 14:09   

Ceny tych lamp są naprawdę śmieszne więc daruj sobie samoróbkę. kup sobie lampę z podświetlaniem, ja ma taką i jest ok :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
argo
Bywalec


Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 42
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Śląsk
Wysłany: 26-03-2016, 19:06   

Jak ja zaczynałem przygodę z pdr to cena za lampę z ultra dent 1400 zl jakos mnie nie smieszyla ale to zależy kto ma jaki budzet
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
xpatrykxtm
Użytkownik


Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26-03-2016, 20:00   

Generalne plan jest taki aby zmieścić się z gratami na początek do nauki w kwocie 1000 polskich złotych. Jakieś druty podstawowe, pobijak i młoteczek no i lampa. A oczywiście jak będzie "owoc" ciężkiej pracy to zacznę kompletować resztę sprzętu. Pytanie czy lampy które można dostać na Alledrogo po 300-400 zł nadają się do czegokolwiek, czy to strata gotówki?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 26-03-2016, 21:49   

,,Jak ja zaczynałem przygodę z pdr to cena za lampę z ultra dent 1400 zl jakos mnie nie smieszyla ale to zależy kto ma jaki budzet ''


Oczywiście że jak te lampy wchodziły to ich cena odstraszała - bo to była nowość i nikomu nie było do śmiechu. Teraz jest tego mnóstwo no i ceny też poszły mocno w dół. Teraz posiadam taką za niecałe 400 zł i po roku działa tak jak powinna , więc na pewno ci starczy. drugą posiadam markową o ile dobrze pamiętam dałem za nią 1200 zł ale różnicy w pracy między tymi dwoma zbytniej nie widzę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
argo
Bywalec


Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 42
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Śląsk
Wysłany: 26-03-2016, 21:55   

Zanim zrobilbys dobra lampę ktora mogla by dawać dobra smugę swiatla i fajny cień to musiałbyś miec kogoś kto pokaze ci jak swieci na zywo firmowa lampa żebyś wiedział do czego dążyć. Co nie jest takie proste bo znaczenie maja diody jakie użyjesz, odległość diody od plecy a nawet jej grubość. Ja do nauki mialem tablice z paskami i przyssawka. Opcja najtansza. Wiadomo ze igly na tym nie zrobisz ale od czegos trzeba zacząć. Jak juz będzie wychodzić i zobaczysz ze to jest coś co możesz robic to zainwestujesz w porzadna firmowa lampe. Takie jest moje zdanie ale może się nie znam :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
xpatrykxtm
Użytkownik


Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 27-03-2016, 14:27   

Aby nie otwierać niepotrzebnie kolejnego tematu, bo w tym rozwiałem swoje wszystkie wątpliwości. Na jakie druty zwracać uwagę na początku? Chodzi mi o to które najbardziej mogą się przydać do nauki?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Warsztat24pl
Bywalec
Sklep dla warsztatów


Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 25
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Września
Wysłany: 29-03-2016, 08:52   

Witaj
polecam Tobie zapoznać się z krótkim poradnikiem o wyborze przyrządu:
http://ntools.pl/smart-repair/druty-pdr/

tu też na stronie NTools jest możliwość zapisania się na szkolenie realizowanego przez fachowców - przedsmak szkolenia możesz zobaczyć na tym filmie pokazowym z udziałem technika NTools.

https://www.youtube.com/watch?v=oE-nb5Mxf0g

Tutaj znajdziesz ofertę PDR - druty + system, pozostałe rzeczy znajdziesz w akcesoriach:
http://warsztat24.pl/prod...wania-wgniecen/

W razie pytań co do oferty dzwoń do Warsztat24 tel.61 651 9519 i powołaj się na Forum Lakierników. Pozdrawiam!
 
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(y):
Jack Jones
lesio9
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 9
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27-12-2017, 10:58   

A kojarzycie może jakies fajne lampy z tej niższej półki (głównie chodzi mi o niższą cenę?) Sprawdzałem na RG Narzędzia bo to chyba polecany sklep wśród osób z branży i znalazłem parę modeli, ale ktoś poleciłby firme jakąs?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne