lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pistolet lakierniczy dla amatora ~400zł
Autor Wiadomość
S3ci0r
Użytkownik


Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2015
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: 27-12-2015, 20:02   Pistolet lakierniczy dla amatora ~400zł

Witam wszystkich,

jako że w sylwestra obchodzę urodziny, chciałbym sprawić sobie prezent w postaci pistoletu lakierniczego. szukam czegoś co mi posłuży na dłuższy czas do drobnych prac lakierniczych. nie zamierzam malować tym gunem całego auta bo za słaby mam kompresor, mowa raczej o pojedynczych elementach nadwozia. dysponuję takim kompresorem:



jak sobie liczyłem to wydajność rzeczywista wynosi 133l/min (wiem że mało)

powiedzmy że szukam czegoś w granicach 400zł (ewentualnie 500zł jak sprzęt na prawdę jest wart dopłaty)

co zaoferujecie?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bienek
Bywalec


Dołączył: 05 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd: Polska
Wysłany: 27-12-2015, 22:14   

Devilbiss FLG 5- mam, polecam w tej cenie prawdopodobnie nie znajdziesz nic lepszego.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S3ci0r
Użytkownik


Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2015
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: 28-12-2015, 02:32   

myślałem jeszcze o Air Gunsa AZ3 HTE 2 AV ze względu na mniejsze zapotrzebowanie powietrza w porównaniu do Devilbiss FLG 5, a nie zapominajmy że mój kompresorek jest dosyć słaby :P niestety cena pistoletu jest o jakieś 70zł większa, pytanie brzmi czy jest sens dokładać? AZ3 ma dysze 1.3 natomiast FLG 5 ma 1.4, która będzie bardziej uniwersalna (podkład/baza/klar)?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Giemza
Bywalec


Wiek: 31
Dołączył: 18 Lip 2015
Posty: 34
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 28-12-2015, 07:24   

kup sobie drugi jakiś za 100zł do podkładu a ten trzymaj na baze i klar, wpisz w opcję 'szukaj' - 'pistolet lakierniczy' i Ci wyskoczą tematy to może znajdziesz odpowiedź na twoje pytanie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S3ci0r
Użytkownik


Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2015
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: 28-12-2015, 22:39   

przeglądając oferty różnych sklepów trafiłem na LARE ULTRA LVLP, wklejam jego dane:


przeszukałem net i raptem tylko 3 tematy znalazłem na temat pistoletów LARE. ktoś coś o nich może więcej powiedzieć? jak się mają deklaracje producenta do rzeczywistości?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bienek
Bywalec


Dołączył: 05 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd: Polska
Wysłany: 29-12-2015, 00:24   

Jeżeli chcesz lakierować pojedyńcze elementy to nawet przy 50 l słabym kompresorze da się to zrobić. Lakierowałem takie rzeczy FLG 5 i mimo 50l i wydajnosci 120l/min da się to zrobić, choć trwa to dłużej. Teraz mam 200l i 670l/min i można śmigać całościówki bez problemu :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S3ci0r
Użytkownik


Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2015
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: 29-12-2015, 02:12   

bienek, dzięki, o takie właśnie info mi chodziło :) pocieszyłeś mnie. z przerwami, wolno, ale jednak da się coś pomalować. w zasadzie to waham się pomiędzy Devilbiss a Lare.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bienek
Bywalec


Dołączył: 05 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd: Polska
Wysłany: 29-12-2015, 11:45   

Bierz FLG 5. Sprawdzony i markowy pistolet. Ma duża miotłe, dobrze rozbija materiał i można lakierować nawet wymagające jasne metaliki bez chmur.
Chyba, że chcesz być królikiem doświadczalnym i samemu testować lare to wtedy chętnie poczytam Twoją opinię na jego temat :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Automalina
Stały Bywalec


Dołączył: 15 Gru 2015
Posty: 80
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Kaczórki
Wysłany: 29-12-2015, 11:57   

Bierz LARE. Mam taki jak wkleiłeś zdjęcie danych. Żaden flg, slg czy słaba airgansa nie nadają się. Biorą za dużo powietrza i nic nie wymalujesz. LARE robi dobre pistolety.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S3ci0r
Użytkownik


Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2015
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: 29-12-2015, 13:32   

Chyba jednak bedzie devilbiss :P na temat tego gnata jest bardzo duzo, jaka miotla, jak rozbija material, jest nawet porownanie z air gunsa. Poza tym wyczytalem ze nie ma problemu z serwisem bo kazda czesc mozna do niego dostac bez problemu. Dodatkowo jest o 100zl tanszy od lara, na temat ktorego nie ma doslownie nic.

[ Dodano: 30-12-2015, 02:45 ]
tak na zakończenie zapytam jeszcze o reduktor i odwadniacz, wybrałem coś takiego:

reduktor: LARE AR03 HQLS
separator: Devilbiss HAF-507 (brak danych odnośnie filtracji powietrza) lub LARE LF01 (filtracja 25-30 micr.)

zastanawiam się też nad LARE LF02 (filtracja 40 micr.) który posiada zawór spustowy no i jest wielokrotnego użytku, ale ma mniejszy poziom filtracji, pytanie czy wystarczający?

taki przewód chyba wystarczy? http://lakierniczy.pl/ind...2&pm=584&id=144
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne