lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o pomoc
Autor Wiadomość
Zielona
Użytkownik
Zielona


Dołączył: 27 Lis 2015
Posty: 3
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Lublin
Wysłany: 27-11-2015, 08:53   Prośba o pomoc

Witam Panowie i Panie :)

Problem, który mam prezentuje się następująco: zbliżają się święta a mój mężczyzna zamierza sobie zrobić prezent w postaci pistoletu lakierniczego (konkretnie tego: http://www.e-devilbiss.pl..._devilbiss.html ) ja natomiast zamierzam go w tym wyręczyć. I tu następują komplikacje. Nie znam się na tym zupełnie. Jedyne co udało mi się ustalić nie zwbudzając podejrzeń to to, że mam wybrać ten z mniejszą dyszą. Pomimo usilnych starań nie byłam w stanie sprytnie wyciągnąć informacji nawet na temat rodzaju kubka w taki sposób aby zachować moje niecne plany w tajemnicy. Stąd zwracam się do Was. Pomocy.

Pistolet ma służyć do amatorskiego, okazyjnego malowania samochodów/poszczególnych elementów samochodów w warunkach garażowych. Dotychczas mój luby używa pistoletu, który zdaje się dinozaury mgliście pamięta i nie jest pistoletem lakierniczym a pistoletem "do malowania". Natomiast do podkładu podobno nadaje się idealnie.

Zdaję sobie sprawę, że pistolet, który przedstawiłam to nie jest najwyższa półka niemniej jednak wybór w tym zakresie został dokonany. Byłabym niesamowicie wdzięczna za pomoc w dobraniu poszczególnych elementów. Zdaję sobie również sprawę, że mogą mi panowie odpowiedzieć "to zależy od...". Byłoby super gdybym mogła również w takiej poradzie wyczytać do czego będzie dobra jedna albo druga wersja - postaram się wówczas wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Nie ukrywam jednak, że marzy mi się aby Państwo napisali mi jaki pistolet wybralibyście dla siebie abym jako totalny laik mogła skopiować jedynie specyfikację w wkleić w treść maila z zamówieniem.

Pozdrawiam serdecznie.
Zielona :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zbycho9
Użytkownik
zbycho9


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 4
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: białystok
Wysłany: 27-11-2015, 09:09   

z mojej strony powiem tak jest to bardzo dobry pistolet do zaczynania przygody z malowaniem
- można go nawet nazwać półprofesjonalnym
- wybierz model z pojemnikiem z góry bo są dostępne dwa rodzaje
- ponadto nie wspomniałaś nic o sprężarce czy twój chłopak ma jakaś bo być może od tego trzeba by było zacząć kupowanie prezentów
- sam używam tego pistoletu amatorsko i jestem zadowolony
- jest też polecany przez grono doświadczone z forum - o ile chcesz poszukaj są tematy na temat tego pistoletu
proponuje aby mikołaj kupił również regulator ciśnienia roboczego oraz osuszać do pistoletu ;]


posunięcie z dyszą oczywiście tak jak napisałaś mniejsza dysza
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
Zielona
Użytkownik
Zielona


Dołączył: 27 Lis 2015
Posty: 3
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Lublin
Wysłany: 27-11-2015, 09:26   

Sprężarki są dwie. Przepraszam, myślałam, że to oczywiste :)
Biłam się z myślami czy zadać to pytanie, bo może okazać się wyjątkowo głupie, ale jednak chyba nie mam wyjścia... Tylko rodzaj kubka i dyszy powinnam wybrać składając zamówienie? Mam na myśli fragment
"FLG-5 numery zamówień
FLG-P5-14 pistolet ciśnieniowy kompletny z głowicą [No 622 i dyszą 1.4mm]
FLG-G5-14 pistolet z kubkiem opadowym 568ml kompletny z głowicą [No 5 i dyszą 1.4mm]
FLG-S5-18 pistolet z kubkiem ssącym 1140ml kompletny z głowicą [No 5 i dyszą 1.8mm]
FLG-5 specyfikacja
Głowica - (graw. & ssący) [No 5 Air Cap]
Głowica - (ciś .) [No 622 Air Cap]
Zużycie pow. – 277 l/min (9.8 cfm) [No 5 Air Cap]
Zużycie pow. – 311 1/min (11 cfm) [No 622 Air Cap]
Ciśnienie wejścia na pistolet (zalecane):
-Bar (psi) – (graw. & ssący) 2 bar (29 psi) [No 5 Air Cap]
-Bar (psi) – (ciśnieniowy) 2.3 bar (35 psi) [No 622 Air Cap]
*Przepływ typowy – up to 300 ml
*Strumień typowy – 200 to 300 mm
Gwint wej. pow. – 1/4” Uniwersalny
Gwint wej. mat. – 3/8” Uniwersalny"

Dla mnie to zestawienie zupełnie przypadkowych literek, ale wygląda jakby były alternatywami różnych części/podzespołów, które nie mówią mi absolutnie nic...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 27-11-2015, 22:24   

Zielona, Witam,w zamówieniu w pisz sobie devilbiss FLG5 z dyszą 1.4 z górnym zbiornikiem w promocji za 399zł.+ wysyłka pobranie albo przelew nie wiem jak mają w tej firmie,może i nawet gratis:).Cena bardzo fajna jak za ten pistolecik,nic tylko brać ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
Zielona
Użytkownik
Zielona


Dołączył: 27 Lis 2015
Posty: 3
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Lublin
Wysłany: 28-11-2015, 03:41   

To biorę! Dzięki wielkie Panowie! :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne