lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoda blacharska Astra F - prośba o wycenę:)
Autor Wiadomość
passat92
Użytkownik


Wiek: 31
Dołączył: 02 Maj 2015
Posty: 3
Skąd: Zamość
Wysłany: 02-05-2015, 08:29   Szkoda blacharska Astra F - prośba o wycenę:)

Witam jestem nowy na forum przytrafiła mi się dziś szkoda w aucie Opel Astra F rocznik 1993 hatchback , uszkodzony lewy tył, bardzo proszę o szacunkową wycene ile na gotowo będzie mnie kosztować żeby dobrze to zrobić ?:) Zdjęcie dołączam poniżej :) Bardzo dziękuje z góry za wypowiedzi i Pozdrawiam :)

2015-05-02 07.57.57.jpg
Plik ściągnięto 61 raz(y) 31,05 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
marcin-
Wyjadacz
-Diesel Power-


Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 122
Punkty: 2/1
Skąd: śląsk/SBE
Wysłany: 03-05-2015, 03:39   

kolego solidna naprawa przewyższy wartość tego samochodu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 03-05-2015, 12:38   

Tak jak kolega napisał, dobrze nie będzie tanio. Należy zakupić drzwi w bardzo dobrym stanie blacharskim, tył można ewentualnie wyprostować. Lakierowanie z cieniowaniem na przednie drzwi i wnęką drzwiową wyniesie jakieś 1000zł. To jest średnia cena za same prace lakiernicze, prostowanie i przezbrojenie drzwi jakieś 250-400zł. Podsumowując da się to na poziomie ogarnąc za mniej niż 1500żł jeżeli znajdziesz odpowiedniego fachowca i to jest cena średnia za dobrą robotę. Może taniej lub drożej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
passat92
Użytkownik


Wiek: 31
Dołączył: 02 Maj 2015
Posty: 3
Skąd: Zamość
Wysłany: 03-05-2015, 13:15   

A gdybym chciał robić sam tył bez drzwi , to w jakiej cenie się zmieszcze nie licząc już drzwi tylko sam tył, i na ile realnie mogę liczyć odszkodowania z ubezpieczalni za sam tył ? czy firma ubezpieczeniowa sprawdza także auto osoby ktorej spowodowałą wypadek? co jesli podał bym też drzwi które zostały uszkodzone ale w innej kolizji , czy wtedy sprawdzą mi to ?? bo tu hakiem jest na drzwiach ubite a ten co mi teraz stuknął w tył auta nie ma haka i nie wiem co mam zrobic i jak zachować sie przy rzeczoznawcy oraz ile czasu mam na złożenie pisma do TU sprawcy ?:) z góry dziekuje za odpoiwedzi :)

[ Dodano: 03-05-2015, 16:48 ]
Tak napisałem samemu druk oświadczenia sprawcy proszę sprawdźcie czy dobrze to zrobiłęm czy potrzeba coś pozmieniać ?:)a także mam pytanie czy nagłowek jest dobry gdyż ja podczas tego całego zajścia byłem w biurze a moje auto stało zaparkowane na podjeździe firmy tak jak kilka pozostałych aut i stad pytanie czy to była kolizja drogowa czy jak to wszystko mam nazwać żeby było dobrze? Oraz jak napisać opis zdarzenia i powstałych uszkodzeń bardzo proszę o pomoc :) a co do drzwi to może lepiej nie kombinować aby nie było problemów bo nawet jeśli poprzedni właściciel nie zgłaszał szkody z drzwiami to hmm mogą dociekać ze w pojeździe sprawcy nie ma haka i takie obrażenie nie mogło wyniknąć w moim pojeździe czy oni tego nei sprawdzają ?:) i jak przygotować autko do ogledzin rzeczoznawcy zmienić oponki na lepsze i umyć odkurzycautko by sprawiało ładne wrażenie ?:) bardzo proszę o cenne wskazówki i z góry dziekuje, aaa całe zajście zarejestrowała kamera na podjeździe firmy w której pracuje i tam też wydarzyło sie całe zajście :)

.... , dnia..

Oświadczenie sprawcy kolizji drogowej
Ja niżej podpisany.... , zamieszkały w .. , legitymujący się dowodem osobistym nr... , wydanym przez.. , posiadający prawo jazdy kategorii....... , wydane w dniu..
, dysponujący numerem telefonu....... ,
oświadczam,że
w dniu.. o godz....... , w miejscowości... ,
kierując samochodem marki.... , nr rejestracyjny.........,
nr dowodu rejestracyjnego..... ,
ubezpieczonym w... , numer polisy OC.... ,
,przyznaje,że z własnej winy spowodowałem kolizję drogową w której został poszkodowany....................... ,zamieszkały w.......... ,
posiadający pojazd marki....... , nr rejestracyjny....................... , w wyniku czego w pojeździe poszkodowanego powstały następujące uszkodzenia:

Opis zdarzenia:
....
Sprawca dobrowolnie przyznaje się,że jest winien spowodowaniu kolizji i powstałych uszkodzeń w pojeździe poszkodowanego.

podpis sprawcy: podpis poszkodowanego:
...

[ Dodano: 04-05-2015, 12:38 ]
czyli nagłówek : oświadczenie sprawcy kolizji drogowej będzie dobry ?:)
wspomnieć w oświadczeniu że całe zajście było nagrane przez kamerę zamontowaną na podjeździe firmy w której się to stało ? szkice są obowiązkowe czy nie koniecznie ?a zdjęcia zrobiłem już po szkodzie na podjeździe firmowym , to mam na płytke CD zgrać te fotki i dostarczyć im razem z oświadczeniem ?:)

Oraz jak to jest gdy mój pojazd był zaparkowany na podjeździe firmy?:) jak oni na to patrzą i kiedy wypłacają pieniadze za odszkodowanie przed tym zanim oddam samochod do warsztatu ?

Proszę jeszcze sprawdź czy mogę tak napisać o uszkodzeniach pojazdu mojego:
-w wyniku czego w pojeździe poszkodowanego powstały następujące uszkodzenia: uszkodzony został lewy tylni bok pojazdu oraz zderzak (bo na zderzaku taka ryska niewielka się zrobiła) (nie wiem jak to napisać żeby miało ręce i nogi uszkodzenai widzisz na foto bardzo proszę pomóż mi to tak opisac żeby było ładnie i konkretnie , gdyz nigdy nie miałem z tym do czynienia)

-opis zdarzenia: do zdarzenia doszło na podjeździe firmy XXX w miejscowości Y, dnia 02.05.2015r , około godziny 7.55, pojazd poszkodowanego stał zaparkowany na podjeździe firmy jak reszta samochodów, sprawca pracujący w tej właśnie firmie cofając samochodem marki VW uderzył w pojazd marki Audi który należy do pokrzywdzonego , w zdarzeniu nie uczestniczyli inni ludzie, zaistniałą sytuację nagrała kamera zamontowana na podjeździe danej firmy.

Co o tym myslisz co jeszcze dopisać i co pozmieniać proszę pomóż by to miało ręce i nogi :)
Ostatnio zmieniony przez unek 03-05-2015, 22:15, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Sw.Piotrek
Maniak forum
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 562
Punkty: 11/26
Skąd: Łódź
Wysłany: 04-05-2015, 14:50   

ech... po prostu zadzwoń do ubezpieczyciela sprawcy i opisz całą sytuację. Powiedz że masz wszystko na filmie. Ja jak miałem stłuczkę nie musiałem pisać żadnego pisma. Opisałem telefonicznie co się stało, i co mam uszkodzone. Co do wyceny wartości auta, interesowało ich wyposażenie itp. Za bardzo kombinujesz.
_________________
http://niezalezna.pl/
http://dorzeczy.pl/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 05-05-2015, 00:17   

passat92 napisał/a:
czy firma ubezpieczeniowa sprawdza także auto osoby ktorej spowodowałą wypadek? co jesli podał bym też drzwi które zostały uszkodzone ale w innej kolizji , czy wtedy sprawdzą mi to ?? bo tu hakiem jest na drzwiach ubite a ten co mi teraz stuknął w tył auta nie ma haka i nie wiem co mam zrobic i jak zachować sie przy rzeczoznawcy oraz ile czasu mam na złożenie pisma do TU sprawcy ?:)


Jak bardzo trzeba być głupim żeby rozważać publicznie na forum internetowym opcję wyłudzenia odszkodowania?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 05-05-2015, 00:47   

Kamil208 napisał/a:
passat92 napisał/a:
czy firma ubezpieczeniowa sprawdza także auto osoby ktorej spowodowałą wypadek? co jesli podał bym też drzwi które zostały uszkodzone ale w innej kolizji , czy wtedy sprawdzą mi to ?? bo tu hakiem jest na drzwiach ubite a ten co mi teraz stuknął w tył auta nie ma haka i nie wiem co mam zrobic i jak zachować sie przy rzeczoznawcy oraz ile czasu mam na złożenie pisma do TU sprawcy ?:)


Jak bardzo trzeba być głupim żeby rozważać publicznie na forum internetowym opcję wyłudzenia odszkodowania?


To po pierwsze, a po drugie to Jak dojdą że to uszkodzenie nie powstało w tej szkodzie, nie wypłacą ci ani grosza i jeszcze doniosą na policję aby na podstawie przesłuchania udowodnic wyłudzenie i legalnie nic ci nie wypłacić. Znam takie przypadki osobiście i trwało to czasami kilka lat. Wszystko dlatego że gość sobie chciał dopisac do szkody dołek na drugich drzwiach.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
passat92
Użytkownik


Wiek: 31
Dołączył: 02 Maj 2015
Posty: 3
Skąd: Zamość
Wysłany: 05-05-2015, 12:08   

Nic takiego nie napisałem po prostu tylko zapytałem a we wszystkim podałem tylko to co mi sie przytrafiło czyli ten bok i tyle , wiec prosze nei wymyslać jakichś prób któych nie było bo rozważać to sobie można ale zrobicto już nei koniecznie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne