lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: unek
11-05-2015, 07:50
Niewielki odprysk a zabezpieczenie
Autor Wiadomość
Properth
Bywalec



Wiek: 44
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 34
Skąd: BQ
Wysłany: 04-05-2015, 23:21   Niewielki odprysk a zabezpieczenie

Jadąc dziś musiał jakiś kamyczek pofrunąć pechowo w mój dach i zauważyłem niewielki odprysk 2-3mm x 4mm tak więc nie jest specjalnie duży. Odprysnął jedynie bezbarwny, baza ok. W słońcu tego nie widać, sam miałem problem znaleźć co widać na dwóch pierwszych zdjęciach. Dalej aparat złapał to jako okrąg aczkolwiek jest to bardziej pociągłe jak jajko ?

Do rzeczy, wizualnie by mi to nie przeszkadzało (mimo iż każda ryska i taki odprysk będzie bolał :D ), ale obawiam się, że podczas mycia karcherem lub na myjni bezdotykowej zacznie podcinać coraz większy rejon.

Rozważam kropnięcie bezbarwnego + ak 350, albo sama kropla ak350 aby złagodzić krawędzie. Przerabiał ktoś ten temat i może coś polecić ??

pozdr ;)

jak słabo widać to klik na foto i się powięszy :)







Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 05-05-2015, 01:22   

Postaw kropkę z rozcieńczonego odpowiednio bezbarwnego i będzie ok. Możesz nawet przytrzeć i przy polerować jak będzie za grubo. Sytuacja nie jest normalna że odpryskuje ci sam bezbarwny a baza nie uszkodzona.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 05-05-2015, 08:07   

Kamil208 napisał/a:
Sytuacja nie jest normalna że odpryskuje ci sam bezbarwny a baza nie uszkodzona.
W przypadku tego dachu to normalne poczytaj inne tematy Properth, :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Properth
Bywalec



Wiek: 44
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 34
Skąd: BQ
Wysłany: 06-05-2015, 00:18   

heeheh unek masz nieaktualne info więc pozdro z fartem zią. :D

Kamil w tym miejscu na bazie jest mikroślad widoczny jak się mocno przyjrzysz więc nie robi to problemu, nie tyle lakier sam odprysnął co dostał z pod koła pechowo w takie miejsce. Tak jak piszę, tego praktycznie nie widać a zabezpieczyć chcę głównie przed ciśnieniem wody. Zrobię tak jak piszesz w sumie też o tym myślałem ;)

Dzięki, temat do zamknięcie pan w piórkach może już go zamknąć :aniolek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Vengeancee
Bywalec



Wiek: 41
Dołączył: 05 Wrz 2014
Posty: 53
Punkty: 1/2
Skąd: M-kowo
Wysłany: 06-05-2015, 00:38   

Eeeeee dodaj troszkę ak350 i potem lekko poler i będzie wg mnie zabezpieczone.
Ładnie wygląda na 1 zdjęciu, jaki to kolor??
_________________
'It's nice to be important but it's more important to be nice'
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 06-05-2015, 08:17   

Cytat:
heeheh unek masz nieaktualne info więc pozdro z fartem zią.
No to pochwal się ... Cały dach zrywałeś i od nowa zrobiłeś ?

Properth napisał/a:
pan w piórkach może już go zamknąć
I po co te docinki ? Ciężko musiałem ryć aby osiągnąć to co mam i nie tylko w głowie !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Properth
Bywalec



Wiek: 44
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 34
Skąd: BQ
Wysłany: 06-05-2015, 23:11   

Nie dach, 2 miesiące i przygotowałem całe auto. Żałosne było po raz kolejny zrywać i robić ten dach więc najlepszą opcją było rozłożenie z powrotem całego auta i lakierowanie na nowo - zainwestowałem w dobry sprzęt zarówno akcesoria pneum po drodze jak i Satę 4000 hvlp, po tym składanie i jeszcze dodatkowo poler Menzerną 3 pastami. Od listopada hulam bez zarzutu jeśli chodzi o lakier nic się nie dzieje, przy lakierce żadnego cienia, wody ani nawet muszki.

I nie mów, że po co docinki, bo to Ty zacząłeś nabijając się z mojego nieszczęsnego dachu!!. Jeśli mamy sięzachowywać jak ludzie dorośłi to to nie było w porządku bo skoro spytałem to nie po to, aby uzyskiwać taką odpowiedź jaką dałeś, czyli gardzącą.

Co do tego niewielkiego odprysku uratował mnie mały pędzelek, bezbarwny i ak350. Chwilka polerki potem i śladu praktycznie nie ma więc cel osiągnięty :)

Poniżej masz fotki po lakierce w potocznej "norze" czyli w mojej hali.

Pozdr i mniej docinek, bo żeby się nauczyć to trzeba wiele rzeczy zepsuć a jeszcze więcej zrobić dlatego niekrywam się z porażkami tak jak kiedyś z tym dachem, potem pracownik uderzył w błotnik wózkiem i robić z niego mućkę z odcieni przy wcześniejszej 3 letniej odbudowie to byłby grzech...

pozdr

















Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 07-05-2015, 10:34   

Properth, Znam ciebie z postów więc taki nie inny post napisałem wcześniej ....
A w tej temp co robiłeś na bank nie utwardził się ten lakier takie JEST MOJE ZDANIE !


Properth napisał/a:
Poniżej masz fotki po lakierce w potocznej "norze" czyli w mojej hali.

Nie nabijam się z twoich warunków bo sam przez dłuższy okres zapier... w norze w sumie to dalej nora jak dla mnie ;]

Pamiętaj SATA to nie wyznacznik jakości tylko przyspieszacz w dążeniu do jakości.. Przecież na rynku też są inne marki pistoletów tylko tutaj zdania są podzielone ( ja wybrałem co wybrałem i nie narzekam )

Pozdr
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Properth
Bywalec



Wiek: 44
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 34
Skąd: BQ
Wysłany: 07-05-2015, 23:42   

A skąd wiesz w jakiej temperaturze lakierowałem ;) ?
Lakierowałem go na początku września, było wtedy bardzo ciepło chwilami gorąco. W hali miałem temperaturę ponad 24stopnie. Zanim zacząłem składać dałem sobie tydzień spokoju i tak sobie przestał. Mówiąc o listopadzie, miałem na myśli zakończenie składania i polerowania. Nie śpieszyło mi się już i robiłem to powoli, po godzinach zresztą. Więc lakier na pewno musiał się utwardzić, nie ma innej możliwości przy takich temperaturach ;)

A co do sprzętu nigdy nie uważałem, że SATA to wyznacznik. Pracowałem na AirGunsie i w porównaniu z chinolami za 70zł, którymi bawiłem się kilka lat to na prawdę było niebo a ziemia, aczkolwiek wg mnie do bezbarwnego Gunsa cienko. A Satą pracuje się fajnie i jestem z niej zadowolony.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 09-05-2015, 13:09   

Properth napisał/a:
Mówiąc o listopadzie, miałem na myśli zakończenie składania i polerowania
Pierwsza runda tzn start z lakierowaniem był w połowie sierpnia ... A skończyłeś lakierować w listopadzie spr swoje posty.
Nie chodzi mi tutaj o sam dach który był lakierowany 2 razy ...
Pozdr
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Properth
Bywalec



Wiek: 44
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 34
Skąd: BQ
Wysłany: 10-05-2015, 23:00   

Pojazd jako CAŁOŚĆ był lakierowany dokładnie 13 września 2014. Sprawdziłem po dacie zdjęć. Jeśli znajdują się jakiekolwiek posty odnośnie lakierowania dotyczą innych elementów nie związanych z tym pojazdem powyżej.
A nie wiem mówisz pierw, że ja docinam a ja widzę, że coś tam szukasz, szukasz, tu coś wytkniesz, tam coś wytkniesz, przyczepisz się bardziej lub mniej, sam nie wiem po co. Wyraźnie napisałem, że temat przewodni odnośnie odprysku lakieru został wyczerpany i dokończony zarówno fizycznie jak i teoretycznie, to po kiego dalej coś drążysz, piszesz...

Nie bardzo rozumiem, co po postach świadczy, że skończyłem tego Mercedes lakierować w listopadzie? Temat lakierowania MB zakończyłem we wrześniu i to było wszystko. W listopadzie to lakierowałem klapę i maskę od l.cruisera i w między czasie szło przygotowanie i poler MB więc nie mam pojęcia co znów uroiłeś.... zaraz dojdzie do tego, że każdy post muszę opisać bo będziesz docinał. ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 11-05-2015, 07:44   

Properth napisał/a:
13 września 2014. Sprawdziłem po dacie zdjęć. Jeśli znajdują się jakiekolwiek posty odnośnie lakierowania dotyczą innych elementów nie związanych z tym pojazdem powyżej.


http://lakiernik.info.pl/...ghlight=#100830




Pozdr
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne