lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
bmw f30 prosba o pomoc
Autor Wiadomość
stef23
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2014
Posty: 7
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 18-12-2014, 23:39   bmw f30 prosba o pomoc

Witam serdecznie,zwracam sie z prosba o opinie na temat tego auta,czy ktos moglby + - okreslic jakie sa mozliwosci i koszty naprawy auta z tego ogloszenia ? (pomijajac cene czesci,albo podajac cene z czesciami jesli ktos ma moze do takich dostep) i ewentualnie moze kto by sie tego podjol.Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz

lhttp://olx.pl/oferta/bmw-...html#b696f2db7a
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
przepiorek
Klubowicz


Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 233
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: radomsko
Wysłany: 19-12-2014, 10:04   

ja tu widzę końcówkę naście
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 19-12-2014, 13:17   

stef23, Jak chcesz sobie auto do latania to poszukaj coś przerysowanego bokiem, tyłem czy nawet lekko draśniętego a nie takiego ogórka. Jaśki postrzelane i wszystko zmielone. Myślisz, że to wszystko potem będzie takie ładne jak było? Nigdy... Ja sobie kupiłem auto w którym musiałem wspawać tylny błotnik i już mnie irytuje taka ingerencja bo to nie jest tak jak powinno być. a co dopiero potem takim czymś jeździć...
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 19-12-2014, 14:37   

Spokojnie Panowie wygląda efektownie ale prawdopodobnie to tyle, bo na tej fotce podłużnice nie wyglądają na mocno sciągnięte a na pewno nie połamane. Wszystko poza nimi jest demontowalne więc można przykręcić nowe. Możliwe że cała naprawa odbędzie się nawet bez cyknięcia migiem.
W przypadku tekiego uszkodzenia ciężko jest to wycenić z foto ale to co widać to jest ok 6-7tyś zakładając że części będą igła albo nowe.
Co do ceny części to proponuje wpisac na allegro "kompletny przód bmw f30"
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stef23
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2014
Posty: 7
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 19-12-2014, 15:25   

dziekuje panowie za odpowiedzi,generlanie chodzi o to ze zestawiam gosciowi doscy sporo sprzetu w rozliczeniu,ktory badz co badz nie jest zbytnio chodliwy,wiec mi to na reke,musialbym doplacic do tego auta 25tys + wlasnie te ceny naprawy,czyli generalnie nie ma tragedi ? widzialem kompletne przody ze wzmocnieniami,chlodnicami,lampami maska itd od 6 do 10 tys,wiec w sumie nie tak zle,tylko nie znany mi jest sam koszt dobrej robocizny (jesli chodzi o sama swiadomosc uszkodzenia,czy ze auto bylo uszkodzone nie przeszkadza mi az tak ;P ) dziekuje jeszcze raz
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
giena
Klubowicz
Auto-Mal



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 574
Punkty: 5/3
Skąd: podlasie
Wysłany: 19-12-2014, 16:07   

Kamil208 napisał/a:
Spokojnie Panowie wygląda efektownie ale prawdopodobnie to tyle

to prawda, mnie jedynie zastanawia czy silnik nie uderzył w ścianę grodziową i czy nie ucierpiał na tym układ napedowy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stef23
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2014
Posty: 7
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 20-12-2014, 11:04   

podobno sprawny,jezdny.To jak panowie,autko jest do uratowania ? wiec moge brac ? :d
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tony_montana
Bywalec


Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 22
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Legionowo
Wysłany: 20-12-2014, 11:12   

Na moje to przy takim uderzeniu na bank oberwał wał + podpory + zawieszenie dyfra. I może jeszcze zawieszenie belki tylnej.
Więc na pewno to też musisz wkalkulować w ewentualne koszty.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 20-12-2014, 15:54   

stef23 napisał/a:
podobno sprawny,jezdny.To jak panowie,autko jest do uratowania ? wiec moge brac ? :d


A widziałeś żeby u któregoś handlarza auto było niesprawne ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jonkins
Stały Bywalec



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 76
Punkty: 1/7
Skąd: Olkusz
Wysłany: 20-12-2014, 23:19   

Kolego nie ma się co napalać, weź sobie jakąś odpowiednią osobę z branży i niech oceni fachowym okiem pojazd. Jednak to nie jest tani samochód, wiec trzeba się dobrze zastanowić i odpowiednio przemyśleć zakup.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 21-12-2014, 15:14   

jonkins napisał/a:
Kolego nie ma się co napalać, weź sobie jakąś odpowiednią osobę z branży i niech oceni fachowym okiem pojazd. Jednak to nie jest tani samochód, wiec trzeba się dobrze zastanowić i odpowiednio przemyśleć zakup.


Dokładnie, jak źle ocenisz koszty bardzo łatwo przekroczysz 100000zł.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
paciak
Forumator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 206
Punkty: 2/4
Skąd: SKP / TBG
Wysłany: 21-12-2014, 21:58   

Musisz wziąć kogoś kto się zajmuje naprawą na wstępne oględziny "poważniejszych" uszkodzeń. Typu podłużnice, silnik ect. Nie sądze by silnik był mocno ruszony, wygląda bardziej na oberwaną osłonę która daje takie złudzenie.Wydaje mi sie ze napęd nie ucierpiał zbytnio, jeśli nawet to pewnie na wymianie podpory czy krzyżaka się skończy. Generalnie ze zdięć nie wygląda żle. Jeśli okaże się, że uszkodzenia są dopuszczalne do budżetu to robiąc wycenę na pewno wyjdzie mniejsza niż w rzeczywistości wydasz. Zawsze wychodzi, że coś tam co niby jest na portalach aukcyjnych okazuje się "śmieciem" gdy już chcemy to kupić.Często o coś się pominie a Warto zwrócić uwagę również na drobiazgi bo w takim aucie one tez znacząco podbijają cenę przy naprawie .Np. takim BMW pewnie jest ochrona pieszego więc dochodzi regeneracja bądź wymiana zamków i zawiasów, dodatkowy światłowód. A to już kolejne 2-3tyś zazwyczaj nie brane początkowo pod uwagę.A to jakiś wlot ect. Ciekawe co z osprzętem do lamp. . Plusem jest to, że ceny niektórych części w serwisie są porównywalne a nawet tańsze niż używki ;) Zamienniki w sklepach też mają umiarkowane ceny chodż są oryginałami bez znaczków.
Podsumowując weź kogoś kto się na tym zna bo na forum to można pitolić a to i tak to wiele nie wniesie nie widząc auta. :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
masato
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 358
Punkty: 4/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 21-12-2014, 22:33   

Miałem kiedyś fieste, która była po kolizji i notorycznie zacierała się w niej skrzynia. Także radzę uważać z tego typu dzwonami bo tu wszystko jest możliwe, a w takim aucie wtopić jest bardzo łatwo.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jarogts
Użytkownik


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 16
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: bialy
Wysłany: 23-12-2014, 21:27   

OStro drogo jak za rozbite auto z USA.. za 95 kupisz CAŁE bmw f10 528 z 2012..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 23-12-2014, 23:23   

masato napisał/a:
notorycznie zacierała się w niej skrzynia
A co ma piernik do wiatraka?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
masato
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 358
Punkty: 4/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 23-12-2014, 23:40   

Widzę, że dedukcja nie dopisuje. To ma do tego, że w takiej uszkodzonej bmce, z dyfrem z tyłu może być dużo niewidocznych uszkodzeń, które wyjdą w praniu. Do tego są to uszkodzenia, na pierwszy rzut oka nie widoczne i kosztowne.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 24-12-2014, 18:02   

masato, CHodziło mi o całkowicie co innego ale już nie chce mi się o tym pisać :) Zaciera ci się skrzynia? To sie ją wymienia. Bo pisząc notorycznie zacierająca się skrzynia masz za pewne na myśli ciągle tą samą skrzynię. Więc problem jest bardziej złożony i nie ma sensu jego dalszego drążenia.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
masato
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 358
Punkty: 4/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 25-12-2014, 00:56   

Naprawiałem taką skrzynię, która była do mnie dostarczona. Najpierw po 4tyś km od naprawy "lakierniczej" czytaj kombinacji i spawania uchwytów od skrzyni.... wymienione zostało łożysko w skrzyni.
Skrzynia została wpakowana do auta i wytrzymała około 6tyś km. To samo łożysko wysiadło później.

Dlatego szczególnie przy takiej bmce trzeba uważać co się kupuje, zabrać ze sobą kogoś kto się zna, żeby się nie rozczarować i finansowo i nerwowo.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 25-12-2014, 12:06   

Ale to już wina głupiego właściciela który naprawiał rozdupczoną skrzynię biegów. A takie bmw jak tu kolega wysłał to jest szkut z silnikiem wbitym w ściane grodziową i nie trzeba być geniuszem by to zobaczyć. Nie rozumiem ludzi którzy chcą szkłem dupę utrzeć i kupują takie auto które ma wyryte w silnik. No chyba już kosztowniejszej naprawy nie ma.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
masato
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 358
Punkty: 4/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 25-12-2014, 15:29   

Tak masz rację, silnik, a reszta się nie ruszyła? Wszystko poszło do tyłu. Dlatego na starcie to już śmierdzi bez konkretnych oględzin.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 25-12-2014, 23:14   

masato napisał/a:
a reszta się nie ruszyła?
No że reszta sie ruszyła to jest wiadome i nie trzeba nawet o tym pisać :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 26-12-2014, 10:19   

Ja tak dodam od siebie co kiedyś do mnie przyjechało ;) Kolega miał nissana sunny gti i przy cofaniu oparł się o inne auto tyłem. Wystający tłumik końcowy został wepchnięty do środka, popchnął cały układ wydechowy, a że wydech był mocniejszy od otworów w skrzyni, została wyrwana razem ze śrubami łapa skrzyni biegów i wszystko ładnie opadło na ziemię... ;] Także wiele nie trzeba żeby było niewesoło.
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
masato
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 358
Punkty: 4/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 26-12-2014, 10:27   

Autor tematu mniej zainteresowany niż my. Pewnie kupił i teraz płacze w domu :D

Sunny lekko się oparł :D hehe
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 26-12-2014, 11:56   

Oj tam oj tam, zawsze jest tak, że na zdjęciach wygląda na "e panie lekko otarte", potem przy ogledzinach już jest pierwsze "o ja pie*****", potem przy rozbiorce i naprawie kolejne.
Nie wiem jak z cenami w całości, ale przeważnie i tak się to opłaca :)
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 26-12-2014, 12:57   

Ryba napisał/a:

Nie wiem jak z cenami w całości, ale przeważnie i tak się to opłaca :)
To co jest powystawiane na naszych aukcjach to przeważnie przebrane odpadki i ochłapy których nie wychwycili miejscowi handlarze w miejscu, z którego taki odpad pochodzi... ;)
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 26-12-2014, 23:06   

A prawda panowie koledzy jest taka że i tak to ktoś kupi i będzie to robił jakiś blacharz a potem lakiernik. A na koncu trafi to na ulice i będzie jeździć :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 26-12-2014, 23:42   

Prawda to jest taka ze tam się gówno stało. Jak kupi elementy pod kolor w bardzo dobrym stanie to nawet lakiernik nie będzie miał roboty, może po za tylnim błotnikiem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 27-12-2014, 00:13   

Jak by tam było gówno do roboty to by to koleś zreanimował kupując części w kolorze i nie dając do lakiernika :) Wiec albo jest sieka albo i tak ma 20 koła przebitki i chce to tak spylić zeby sie w to nie bawić.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 27-12-2014, 10:13   

Nie wiem czy widziałeś jak ta bmk-a wygląda pod maską z tym silnikiem. Silnik jest bardzo głęboko schowany, a od chłodnic do silnika jest kilometr.

Gość który to sprzedaje pewnie przytuli z 10k za nic. Po co ma się denerwować z rzemieślnikami i mrozić kasę. A to chyba jeszcze ze stanów jest to kupił to na licytacji, bo pewnie tym się zajmuje i nie 10k zarobił tylko z 30. Więc po co mu problemy.

A tu masz zdjęcie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 27-12-2014, 18:26   

Może i masz rację. Bez ogladania na żywo to takie gadanie.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
stef23
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2014
Posty: 7
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 28-12-2014, 21:06   

No i dziekuje slicznie wszystkim za odpowiedzi,a co do odpowiedzi kolegi wyzej,to codziennie przegladalem temat i czytalem wasze posty,bo o to mi chodzilo,zeby dowiedziec sie opini od ludzi z branzy :d dziekuje bardzo jeszcze raz,jak sprawy dalej sie potocza dam znac !

@ aczkolwiek mam jedna watpliwosc,pomijajac ewentualne przemieszczenie silnika itd.chodzi mi o same podluznice,czy nie sa mocno pokieraszowane ?! widac ze nie sa zgiete,ale sa urwane te mocowanie,wybrakowane itd takie cos idzie uratowac normalnie ?!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 28-12-2014, 22:05   

Chłopaki na jakim świecie wy żyjecie? 30tyś zarobku?, 20tyś zarobku? Liczycie i myślicie co piszecie czy tylko piszecie? Auto jest wystawione 22tyś $ ktoś to zalicytował, wygrał i zapłacił:
Cene za auto, opłatę aukcyjną, transport z placu do siebie, transport do portu, opłaty portowe, transport z USA do DE lub PL, transport z portu po Polsce, zrobił wszystkie opłaty tj. cło, akcyza może vat i zarabia jeszcze 20-30tys? czyli 30%-50% sumy za jaką wystawia auto? Wiecie ile trzeba zapłacić za takie bmw? Na cooparcie od jakiegoś czasu widać licytacje to możecie się doinformować.

Do autora:
To co jest pogięte to strefy zgniotu z belką jest to przykręcane do podłużnic i podlega wymianie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 29-12-2014, 00:34   

Kamil208, wiem co piszę i powiem Ci tak. Auto kupione za 52k€ lekko puknięte, dołożone 2k transport + 3k blacha i lakier +1,5k części + akcyza i inne pierdoły. Sprzedane za 295k pln. Takich przykładów mam wiele.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 29-12-2014, 08:35   

stef23 napisał/a:
.chodzi mi o same podluznice,czy nie sa mocno pokieraszowane ?
Moim zdaniem są one ,,nastawione,, aby na zdjęciu wyglądały dobrze :D przecież widać, że belka jest wycięta ...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jarogts
Użytkownik


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 16
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: bialy
Wysłany: 29-12-2014, 13:27   

Hehe ludzie tu realiów nie znają, na aucie klasy średniej na pewno 30 nie przytuli. WIem bo sam sciagam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne