lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Blacharz-spasowanie elementów jak najlepiej
Autor Wiadomość
stonePL
Użytkownik


Wiek: 34
Dołączył: 27 Cze 2014
Posty: 18
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-07-2014, 19:43   Blacharz-spasowanie elementów jak najlepiej

Witam miałem zderzenie z sarną i ogarniam auto..sam zamontuje wszystko typu chłodnice lampy pas przedni itp ale sam tego nie ustawię bo gdyby auto było nie bite wcześniej to by problemu nie było.. jaka może być cena u blacharza?? chodzi głównie o to składam wszystko do kupy jadę autem do niego zostawiam auto i ma maskę spasować wyregulować by szczeliny były dobre,zderzak,lampy,pas przendi itp taka zabawa z ustawianiem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 08-07-2014, 20:31   

lepiej nic nie montuj bo tylko dasz więcej roboty blacharzowi - on sam sobie zamontuje pas i wszystko spasuje jak należy
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stonePL
Użytkownik


Wiek: 34
Dołączył: 27 Cze 2014
Posty: 18
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-07-2014, 20:49   

kolego ale nie kumasz o co chodzi..żebym wgl pojechał do blacharza to musze chodz by byle jak ale zamontowac wszystko tzn

chłodnice wody,ic,klimy,przedni zderzak,przedni pas, lampy przednie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 09-07-2014, 11:10   

stonePL napisał/a:
kolego ale nie kumasz o co chodzi..żebym wgl pojechał do blacharza to musze chodz by byle jak ale zamontowac wszystko tzn

chłodnice wody,ic,klimy,przedni zderzak,przedni pas, lampy przednie
no kolego kumam - to se blacharz będzie musiał rozebrać auto znowu pewnie - jeszcze jest coś takiego jak laweta
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stonePL
Użytkownik


Wiek: 34
Dołączył: 27 Cze 2014
Posty: 18
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-07-2014, 12:20   

a czy duże są koszta zabiegu jak by na ramie trzeba było np z 0,5cm w lewą stronę podłużnicę naciągnąć??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 09-07-2014, 21:49   

mój znajomy blacharz za taka operację spasowania bierze 500zł.
często robiłem to o czym mówisz czyli składałem auto na sztukę czyli trytytki połapane itp i stwaiałem na kilka dni.
blacharz był zadowolony bo ja jako lakiernik wiedziałem po kolei co idzie do wymiany co sie uratuje. on dostawał gotowca z kompletem potrzebnych części i nie musiał odkładać naprawy na kolejne dni bo nie ma plasticzka i blaszki.
Kolejny plus to to że nie musiał rozbierać 100 śrub tylko błotnik był przykręcony na 3 śruby a nie 10. Brak plastikowych nadkoli, naprawione zawieszenia, rozmontowane tapicerki, brak zbędnych gratów walających się w aucie czy obok auta , auto jezdne to nawet plus dla wjazdu na ramę prostowniczą, możliwość przestawiania czy uruchomienia auta...
Ja tak robiłem b. często tylko tu się liczy kwestia dogadania.

Dla mnie plusy bo ja rozbierałem i ja składałem więc wiem czy wszystko jest ok.
No i kolejny duży plus że masz dobrze auto zrobione to ci sie nie rozjedzie jak wymontujesz belkę czy pas bo wtedy masz gwaranta usługi ;)

Oczywiście nie popieram tego typu zabiegów. Profesjonalna naprawa blacharsko lakiernicza powinna być wykonana w jednym miejscu, przez odpowiednio zgraną i przeszkoloną kadrę pracowniczą, na porządnym sprzęcie i zgodnie z technologią napraw powypadkowych.
Autem klienta poruszać się można po placu i warsztacie bądź na lawecie.
Wykonawca usługi wystawia odpowiedni rachunek i bierze na siebie odpowiedzialność za wykonaną usługę.
To o czym pisałem wcześniej to komuna i po mimo że tak kiedyś robiłem to uważam to za błąd. Przez takie nasze cwaniackie zabiegi mamy fachowca w co drugim garażu na wsi czy osiedlu a dobre warsztaty są poniżane za ceny wykonywanych usług przez co bardzo psuje się rynek napraw aut bo ceny są pozaniżane do minimum a jakość nawet nie minimalna. to powód mojej rezygancji z lakierowania mimo, że zarabiałem i klientów miałem/mam wciąż sporo.
Kiedyś wrócę do lakiernictwa ale potwierdzam słowa kilku guru forum czyli duża inwestycja w porządny sprzęt i wtedy można działać. do lepienia g.na i gównojadztwa nie wracam.

sory za off

pozdrawiam
_________________
... i zacznij widzieć siebie takim, jakim zawsze chciałeś być .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
stonePL
Użytkownik


Wiek: 34
Dołączył: 27 Cze 2014
Posty: 18
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-07-2014, 19:26   

Czy może polecić ktoś zakład blacharski dobry z Kielc lub Tarnowa?w którym ogarną auto i w którym mają ramę żeby jak coś wyciągnac czy jak



Ps spytam czy,zeby co kolwiek zrobić na ramie w sensie o np 0,5cm coś podciągnąć itp to trzeba silnik itp zdejmować czy dadzą radę bez
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Rux
Bywalec


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 41
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: z internetu ;p
Wysłany: 20-07-2014, 10:58   

Chyba jesteś tym słynnym kotkiem z LPG forum :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stonePL
Użytkownik


Wiek: 34
Dołączył: 27 Cze 2014
Posty: 18
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-08-2014, 15:54   

Witam ponawiam pytanie

Czy może ktoś polecić dobrego Blacharza i Lakiernika z Miejscowości Kielce-Tarnów jak i okolic tych miejscowości??

1.Lakiernik do pomalowania zderzak w e46 320d kolor silbergrau-musi być to zrobione perfekt


2. Blacharz tu chciałbym by ktoś na prawdę polecany był...bo ustawianie wszystkiego pasowanie może coś prostować itp
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne