lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze prace PDR
Autor Wiadomość
piotrekradom81
Bywalec


Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 54
Punkty: 1/1
Skąd: radom
Wysłany: 31-01-2014, 21:05   

Ja ci odpowiem Darek jest z iwonicza wszyscy spotkamy sie na targach w Niemczech :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
adam74
Stały Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 91
Skąd: Małopolska
Wysłany: 31-01-2014, 21:14   

No to A4 nasze, kiedy wyjeżdżacie?
_________________
www.eurograd.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrekradom81
Bywalec


Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 54
Punkty: 1/1
Skąd: radom
Wysłany: 31-01-2014, 22:26   

W Radomiu w tamtym roku też dwa razy pierdyknoł w przeciągu 2 msc ;)

[ Dodano: 31-01-2014, 22:27 ]
Pierwszy meteoryty drugi deserek ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRKRK
Wyjadacz


Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 122
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 02-02-2014, 23:54   

chłopacy kiedy będziecie jechać?, fajnie by było jechać jedną paczką :D
adam zmień rezerwacje na ten hotel co ci mówiłem, chłopaki tam śpią :D :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dark743
Bywalec


Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 34
Skąd: podkarpacie iwonicz
Wysłany: 03-02-2014, 20:27   

Się ugadamy bliżej wyjazdu bo plany się zmieniają co chwile :)
My tu gadu gadu a jako że temat zobowiązuje zarzucam fotki z roboty małysza przedni błotnik

i po


czas ok półtorej godziny

[ Dodano: 03-02-2014, 20:28 ]
https://imageshack.com/i/g9cul3j
https://imageshack.com/i/5h4c4sj

[ Dodano: 03-02-2014, 20:29 ]
jakoś mi nie idzie dodawanie zdjęć :)
_________________
www.darkpdr.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
adam74
Stały Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 91
Skąd: Małopolska
Wysłany: 03-02-2014, 21:50   

PDRKRK napisał/a:
chłopacy kiedy będziecie jechać?, fajnie by było jechać jedną paczką :D
adam zmień rezerwacje na ten hotel co ci mówiłem, chłopaki tam śpią :D :D

może lepiej nie, bo jakby się impreza za bardzo rozkręciła to można by przegapić nawet targi :) ja jak wszystko dobrze pójdzie jadę w piątek rano.
_________________
www.eurograd.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRKRK
Wyjadacz


Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 122
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 03-02-2014, 21:53   

szkoda :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRART
Stały Bywalec



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 79
Punkty: 1/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 05-02-2014, 11:09   

Ciekawe jak ja was wszystkich poznajduje na tych targach ;] ......
Ja bd w sobote numer do mnie macie na stronie jak by ktos chcial
Do zobaczyska niedlugo...
Aaaa znak rospoznawczy lewa lapa zlamana :nono:
_________________
www.pdrart.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
adam74
Stały Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 91
Skąd: Małopolska
Wysłany: 05-02-2014, 11:46   

Proponuję jako znak rozpoznawczy białe skarpety :)
_________________
www.eurograd.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRKRK
Wyjadacz


Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 122
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 05-02-2014, 15:11   

spoko spoko, my z Adamem się znajdziemy :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRART
Stały Bywalec



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 79
Punkty: 1/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 05-02-2014, 16:25   

adam74 napisał/a:
Proponuję jako znak rozpoznawczy białe skarpety :)


leprze by bylo na jednej biala na drugiej czerwona ;]
_________________
www.pdrart.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrekradom81
Bywalec


Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 54
Punkty: 1/1
Skąd: radom
Wysłany: 05-02-2014, 17:23   

Rafał my bedziemy w sobote to musze cos dodatkowo znaleźć zeby sie przekomarować a poźniej spotkamy sie już w tamtym hotelu :siema: :piwosz: :piwosz:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
krzychu147
Stały Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 60
Skąd: Brzeg
Wysłany: 09-02-2014, 22:55   

mam takie pytanko do znawców tematu. Otóż chciał bym zacząć swoją przygodę z PDR i pomyślałem, że na początek warto było by przejść jakieś szkolenie. Czy możecie coś polecić ? myslałem o firmie K-J metale a może istnieje jeszcze jakas inna godna polecenia albo ktoś z was udziela takich porad odpłatnie? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dark743
Bywalec


Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 34
Skąd: podkarpacie iwonicz
Wysłany: 10-02-2014, 13:38   

kolego dwudniowe szkolenia to przeważnie koszt do 2tys są też dłuższe ale i odpowiednio droższe. Praktycznie na każdym szkoleniu dostaniesz podstawy i jak dobrze pójdzie będziesz potrafił zrobić gładkie wgniecenie o wielkości 2mm. Natomiast żeby zrobić ostre wgniecenie na rancie z przemieszczeniem materiału czekają cię lata ćwiczeń i praktyki a i wtedy coś cię jeszcze będzie mogło zaskoczyć.
_________________
www.darkpdr.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
krzychu147
Stały Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 60
Skąd: Brzeg
Wysłany: 10-02-2014, 15:51   

próbowałem dowiedzieć się co nieco na temat szkoleń ale kwoty jakie usłyszałem np 5500 za 3 dniowe szkolenie albo 6000 za 5 dniowe wydaja mi się zbyt wysokie tym bardziej, że nie wiadomo czy faktycznie można się czegoś się na nich nauczyć. Panowie ile trzeba przeznaczyć na taki początkowy zestaw narzędzi? Czy jest szansa opanować to samemu oglądając filmy instruktażowe itp?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dark743
Bywalec


Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 34
Skąd: podkarpacie iwonicz
Wysłany: 10-02-2014, 16:37   

Kolego niestety ten zawód nie jest tani. Moim zdaniem opanowanie samemu graniczy z cudem ale wcześniej pewnie zostaniesz alkoholikiem lub zapiszesz się do psychiatry. Sensowne szkolenie jest w Opatowie w firmie Auto-tom. Ja byłem najpierw w k-j metale a później u Tomka w Opatowie. Jeśli myślisz że ktoś ci taką wiedzę przekaże za pare stów i będzie nad tobą siedział i pokazywał to zapomnij. Jeśli chcesz kompletny sprzęt na którym możesz zrobić wszystko będziesz musiał wydać ok 8tys wyższa półka to ponad 20tys. Możesz wydać mniej ale tanie lance miałem w rękach i nadają się jedynie żeby w piecu pogrzebać ale i tak strach żeby się nie pogięły :)
_________________
www.darkpdr.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
krzychu147
Stały Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 60
Skąd: Brzeg
Wysłany: 10-02-2014, 19:31   

nie liczę na to, że szkolenie wszystkiego nauczy, po prostu dla mnie wydatek rzędu 6 tysięcy to zbyt wiele w momencie gdy nikt nie zapewni, że faktycznie można się czegoś tam nauczyć. A to szkolenie w firmie auto-tom jak oceniasz?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dark743
Bywalec


Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 34
Skąd: podkarpacie iwonicz
Wysłany: 10-02-2014, 19:45   

Tomek jest bardzo dobrym technikiem i fajnie przekazuje wiedzę. Jeśli nie spróbujesz to się nie dowiesz. W k-j metale było nas 9 osób na szkoleniu i roman powiedział że jak jeden z was zacznie przy tym pracować to i tak będzie sukces. Wiele sie nie pomylił bo tylko ja w tym siedze. Trzeba mieć na to bardzo dużo czasu, chęci i nerwów.
_________________
www.darkpdr.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrekradom81
Bywalec


Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 54
Punkty: 1/1
Skąd: radom
Wysłany: 10-02-2014, 20:23   

Z filmików można też sporo sie dowiedzieć ale tylko wtedy kiedy wiesz na co patrzeć tak czy siak szkolenie podstawowe musisz odbyć nie ma bata ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
krzychu147
Stały Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 60
Skąd: Brzeg
Wysłany: 10-02-2014, 22:29   

panowie ile średnio trzeba poświęcić czasu aby w miare ogarnąć temat i brać się za pierwsze wgniotki na autach? przyjmijmy opcję, że przeszedł bym takie szkolenie podstawowe
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
adam74
Stały Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 91
Skąd: Małopolska
Wysłany: 10-02-2014, 23:52   

Jak masz predyspozycje to 1-3 mc a jak nie to rok albo nawet wieczność :) zasada jest taka że po szkoleniu umie to robić 10% z nich 10% próbuje zrobić interes a z nich 10% robi to dobrze.
_________________
www.eurograd.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 11-02-2014, 08:10   

adam74, Ciekawe wyliczenia ;) Powiedz jak tą średnią wyliczyłeś?? :D
Też jestem na tym samym etapie i jestem ciekawy w który przedział ,,wpadnę,,
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dark743
Bywalec


Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 34
Skąd: podkarpacie iwonicz
Wysłany: 11-02-2014, 08:13   

Moim zdaniem po paru miesiącach zrobisz małe grady na poziomych płaszczyznach, piony to już trochę inna bajka. Oczywiście jeśli będziesz miał na tyle silnej woli. Bo chyba każdy mi przyzna kto już pracuje że chciał tym rzucić jak zaczynał. Ja średnio pare razy w tygodniu :)
_________________
www.darkpdr.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrekradom81
Bywalec


Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 54
Punkty: 1/1
Skąd: radom
Wysłany: 11-02-2014, 11:51   

dark743 napisał/a:
Moim zdaniem po paru miesiącach zrobisz małe grady na poziomych płaszczyznach, piony to już trochę inna bajka. Oczywiście jeśli będziesz miał na tyle silnej woli. Bo chyba każdy mi przyzna kto już pracuje że chciał tym rzucić jak zaczynał. Ja średnio pare razy w tygodniu :)

:dobrze: dokładnie tak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRART
Stały Bywalec



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 79
Punkty: 1/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 11-02-2014, 20:54   

dark743 napisał/a:
Kolego niestety ten zawód nie jest tani. Moim zdaniem opanowanie samemu graniczy z cudem ale wcześniej pewnie zostaniesz alkoholikiem lub zapiszesz się do psychiatry. Sensowne szkolenie jest w Opatowie w firmie Auto-tom. Ja byłem najpierw w k-j metale a później u Tomka w Opatowie. Jeśli myślisz że ktoś ci taką wiedzę przekaże za pare stów i będzie nad tobą siedział i pokazywał to zapomnij. Jeśli chcesz kompletny sprzęt na którym możesz zrobić wszystko będziesz musiał wydać ok 8tys wyższa półka to ponad 20tys. Możesz wydać mniej ale tanie lance miałem w rękach i nadają się jedynie żeby w piecu pogrzebać ale i tak strach żeby się nie pogięły :)


Ja bym to wzial na poprawke :
ja jestem samo lukiem , i ja bym to podsumowal tak :
jezeli chcesz zostac chcemikiem i chodzisz do szkoly i chcesz sie tego nauczyc to nie znaczy ze bedziesz tym chemikiem , a na wlasnych doswiadczeniach prob i bledow i zapalem mysle ze dojdzie sie daleko , mysle ze filmiki instruktazowe i np. maska i dotego lanca i cwiczenia cwiczenia dadza leprzy efekt niz wydania pare tysiecy na szkolenie , jezeli czlowiek sam sie nie nauczy patrzec na swojich dzialaniach jak blacha reaguje na co reaguje , zaden kurs nie bedzie tu pomocny bo beda kazali ci stukac bedziesz tsukal beda kazali pchac bedziesz pchal beda ci tlumaczyli co poco dlaczego ale i tak to bedzie podstawa ..... akurat do danej sytulacji ... jezeli plote bzdury mozecie mnie pojechac ;)
przynajmniej to moje doswiadczenie i nie mowie tylko o pdr ale we wszystkim co robilem ...
_________________
www.pdrart.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dark743
Bywalec


Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 34
Skąd: podkarpacie iwonicz
Wysłany: 11-02-2014, 22:15   

Sam się nauczysz ale na pewno zejdzie z tym duuuuuuużo dłużej niż po szkoleniu bo kto już chwile pracuje to cie pokieruje na co zwrócić uwagę itd. Wyciągnąć małe wgniecenie można się nauczyć szybko ale duże zrobić żeby nie było śladu patrząc z paru metrów to jest trudniejsza sztuka.
_________________
www.darkpdr.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRART
Stały Bywalec



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 79
Punkty: 1/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 12-02-2014, 00:11   

mysle ze jak ma sie kasy jak lodu i placic pare tysiecy 1 na 1 treningi kontynulowane przez pare dni jasne szybciej wyciagniesz pewne wnioski niz z filmika np.
ale jakies 90 % nie moze se na to pozwolic wiec wiedza rospowszechniana w internecie YouTube Forum filmiki instruktarzowe i inne...
Wystarcza w zupelnosci by podjac sie nauki i nie wydawac tysiecy na cos na co nie trzeba , wydaje mi sie ( kieruje te slowa do chcacych nauki PDR ) jezeli ich nie stac no ruznego rodzaju szkolenia , zeby sprobowali tych krokow a puzniej zdecydowali w trakcie ... czy potrzebowac beda doszkolenia do dalszych skomplikowanych prac ,
W jakich kolwiek poradach krokach trudnosciach sluze pomoca by odpowiedziec na wszelkie rodzaju pytania , jestem tu by pomuc ;)
_________________
www.pdrart.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
krzychu147
Stały Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 60
Skąd: Brzeg
Wysłany: 12-02-2014, 13:40   

PDRART napisał/a:
mysle ze jak ma sie kasy jak lodu i placic pare tysiecy 1 na 1 treningi kontynulowane przez pare dni jasne szybciej wyciagniesz pewne wnioski niz z filmika np.
ale jakies 90 % nie moze se na to pozwolic wiec wiedza rospowszechniana w internecie YouTube Forum filmiki instruktarzowe i inne...
Wystarcza w zupelnosci by podjac sie nauki i nie wydawac tysiecy na cos na co nie trzeba , wydaje mi sie ( kieruje te slowa do chcacych nauki PDR ) jezeli ich nie stac no ruznego rodzaju szkolenia , zeby sprobowali tych krokow a puzniej zdecydowali w trakcie ... czy potrzebowac beda doszkolenia do dalszych skomplikowanych prac ,
W jakich kolwiek poradach krokach trudnosciach sluze pomoca by odpowiedziec na wszelkie rodzaju pytania , jestem tu by pomuc ;)


chyba nie ma takich zawodów które człowiek potrafił by od razu beż żadnych przygotowań, ale pocieszający jest fakt ze da się to zrobić samemu tak jak mówisz ćwicząc i obserwując materiał. Myślę, że po jakimś czasie spędzonym na ćwiczeniach byłbym w stanie wykorzystać wiedzę ze szkolenia lepiej niż bez żadnych samodzielnych prób. Panowie jaki polecicie podstawowy zestaw lanc na początek abym mógł próbować na elementach ze szrotu coś samemu kombinować. Sprzęt do metody klejowej też powoli kompletuję.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dark743
Bywalec


Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 34
Skąd: podkarpacie iwonicz
Wysłany: 14-02-2014, 11:41   

Panowie luty jest! Wstawać i do pracy :) Ja dam coś z dzisiaj ;]




Fiat linea czas operacyjny półtorej godziny.

[ Dodano: 14-02-2014, 11:43 ]
https://imageshack.com/i/jmo1d7j
https://imageshack.com/i/nhhp3lj

Może mnie ktoś poinstruuje jak się zdjęcia wstawia bo próbuje przez ten przycisk magiczny IMG i coś nie halo :killer:
_________________
www.darkpdr.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
argo
Bywalec


Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 42
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Śląsk
Wysłany: 17-02-2014, 22:50   

BMW 3.

przed
[img][/img]

po


Dojście super po wyciągnięciu lampy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bajtekch
Użytkownik


Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 5
Skąd: Wlkp
Wysłany: 28-04-2014, 21:04   

witam chcial bym sie pochwalic moja jakas praca lecz mam maly problem bo dosc czesto zostaje mi malutka wgniatka wielkosci koncowki zapalki mozna nawet mniejsza i nie wiem jak ja wyciagnac.
Narazie ucze sie na metodzie klejowej bo na zadne lance mnie nie stac.
Mogl by mnie ktos pokiwrowac jak takie cos wyciagnac?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
adam74
Stały Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 91
Skąd: Małopolska
Wysłany: 03-07-2014, 22:50   

Temat coś umiera więc go odświeżę, Mercedes R Classe, dach po gradzie ok 30 ogromnych wgnieceń, przedstawiam naprawę największego z nich o średnicy 15 cm, w trakcie powstał potworny guz. :cisza:

1.jpg
Plik ściągnięto 391 raz(y) 89,86 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 132 raz(y) 85,39 KB

3.jpg
Plik ściągnięto 160 raz(y) 114,39 KB

4.jpg
Plik ściągnięto 167 raz(y) 105,25 KB

5.jpg
Plik ściągnięto 153 raz(y) 97,83 KB

6.jpg
Plik ściągnięto 181 raz(y) 128,89 KB

_________________
www.eurograd.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne